Sobota, 4 lutego
Imieniny: Andrzeja, Joanny, Weroniki
Czytających: 7340
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: „Wiśniowy sad” na teatrach ulicznych

Wtorek, 14 lipca 2009, 8:41
Aktualizacja: 15:06
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: „Wiśniowy sad” na teatrach ulicznych
Małymi krokami zbliża się jedna z najbardziej widowiskowych imprez miejskich: XXVII Międzynarodowy Festiwal Teatrów Ulicznych organizowany przez Teatr im. Norwida. Festiwal w tym roku odbędzie się w dniach 7 – 9 sierpnia. Jedną z atrakcji będzie występ teatru Voskresinnia ze Lwowa.

Teatr Voskresinnia (Воскресіння czyli ‘zmartwychwstanie’) powstał w 1990 roku we Lwowie. Jego założycielem, dyrektorem naczelnym, kierownikiem artystycznym i reżyserem sztuk jest Jarosław Fedoryszyn. Pracując wcześniej w wielu teatrach na Ukrainie, w Polsce i Niemczech, Jarosław Fedoryszyn z czasem wypracował własną, charakterystyczną formułę sceniczną, łączącą tradycyjne psychologiczne aktorstwo z nowatorską formą plastyczną.

Lwowski teatr Voskresinnia podczas odbywającej się w naszym mieście XXVII edycji festiwalu zaprezentuje się w najwybitniejszym dramacie Antoniego Czechowa „Wiśniowy Sad”. Pełne ciepłego liryzmu, pogodnej ironii i nostalgii widowisko porusza temat przemijania, nieuchronnej utraty miłości, przywiązania i tęsknoty.

W inspirowanym ukraińską tradycją ulicznym spektaklu pojawią się szczudlarze, jeżdżące machiny, ogień i fajerwerki. Masowe przedstawienie „Wiśniowy Sad” w wykonaniu lwowskiego teatru Voskresinnia zdobyło Grand Prix na Międzynarodowym Festiwalu Teatralnym "Biała Wieża" w Brześciu na Białorusi.

O szczegółach XXVII MFTU będziemy informowali na bieżąco

Z teatrem Voskresinnia będziemy mieli okazję spotkać się raz jeszcze jesienią podczas XXXIX Jeleniogórskich Spotkań Teatralnych. Tym razem Voskresinnia wystąpi ze sztuką „Hiob”, opartą na tekstach Karola Wojtyły – Papieża Jana Pawła II, która została uhonorowana nagrodą "Perły" na IV Międzynarodowym Festiwalu Teatrów Europy Środkowej "Sąsiedzi" w Lublinie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group