Piątek, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 4501
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Wirtuoz zachwycił. Dzisiaj inauguracja Września

Środa, 1 września 2021, 8:23
Aktualizacja: 8:24
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Wirtuoz zachwycił. Dzisiaj inauguracja Września
Fot. Przemek Kaczałko
We wtorek (31.08) w kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Jeleniej Górze odbył się czwarty koncert w ramach XXIV festiwalu Silesia Sonans. Przed melomanami wystąpił wirtuoz skrzypiec - Robert Bachara, który wykonał utwory Niccolò Paganiniego. We wtorek wystąpi Marcin Wyrostek z orkiestrą symfoniczną Filharmonii Dolnośląskiej - będzie to koncert na inaugurację Września Jeleniogórskiego.

Robert Bachara urodził się w 1985 roku we Wrocławiu. W wieku siedmiu lat śpiewał w chórze chłopięcym, gdzie dostrzeżono jego talent muzyczny. Rok później rozpoczął naukę gry na skrzypcach, kształcąc się pod kierunkiem Michała i Wiktora Kuzniecowów. W roku 2009 ukończył z wyróżnieniem studia w Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu w klasie prof. Krzysztofa Bruczkowskiego. W maju 2012 roku uzyskał stopień doktora sztuk muzycznych. W latach 2010-2014 pracował jako wykładowca w Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi oraz w Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu (źródło: culture.pl).

Jeleniogórska publiczność miała okazję podziwiać talent R. Bachary podczas pierwszego koncertu tegorocznego festiwalu Silesia Sonans, gdyż wystąpił z Capellą Cracoviensis i podobnie jak kilka dni temu - otrzymał owację na stojąco.

W środę o godz. 19:30 wystąpi jeleniogórzanin Marcin Wyrostek (akordeon) oraz Filharmonia Dolnośląska pod batutą Szymona Makowskiego. Artyści wykonają utwory: Richard Galliano - Opale Concerto for accordion and strings © Francis Dreyfus Music, a BMG Company, Franz Schubert - V Symfonia, a także własne kompozycje Marcina Wyrostka. Wstęp wolny, bezpłatne wejściówki na www.bilety.jck.pl oraz w siedzibie JCK przy ul. 1 Maja 60 w dni robocze 10:00 - 16:00.

Twoja reakcja na artykuł?

13
65%
Cieszy
0
0%
Hahaha
4
20%
Nudzi
1
5%
Smuci
1
5%
Złości
1
5%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group