Sobota, 1 kwietnia
Imieniny: Grażyny, Ireny
Czytających: 5802
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Janowice Wielkie: Wirtualnie na 10–lecie "Polany"

Sobota, 31 października 2020, 10:05
Autor: WAC
Janowice Wielkie: Wirtualnie na 10–lecie "Polany"
Fot. użyczone
Wiosną tego roku ruszył program Narodowego Centrum Kultury pn. „Kultura w Sieci”. Wzięło w nim udział również Stowarzyszenie Góry Szalonych Możliwości z Janowic Wielkich, które dzięki otrzymanej dotacji podsumowało dotychczasowe działania związane z organizowaniem od 10 lat Wędrownego Przeglądu Piosenki „Polana”. Jest to ukłon w kierunku jubileuszowej edycji, która miała być w lipcu 2020 r., ale ze względu na sytuację epidemiologiczną została odwołana.

W ramach projektu „10 lat na Polanie” organizatorzy imprezy spotykają się ze swoimi odbiorcami wirtualnie, w dwóch publikacjach. W filmie zamieszczonym na portalu Youtube, 14 wykonawców opowiada o „Polanie” i śpiewa po jednym autorskim utworze. W filmie wzięli udział znani z polanowej sceny: Zbyszek Stefański, Piotr Płaza, zespół Myszy & Ludzie, Paweł Aldaron Czekalski, Krzysztof Jurkiewicz, zespół Paraluzja, duet Pieńkowski Lachowski, Łukasz Nowak, Zbigniew Siudy, Marzenka Nowakowska, zespół Bądź Ciszą, Łukasz Majewski, Grupa Na Swoim, Marek Andrzejewski.

Druga publikacja do pobrania ze strony: pobierz, zawiera wspomnienia, ciekawostki „z życia Polany” wypowiedzi uczestników, opowieść o tworzeniu przeglądu, plakaty, zdjęcia, listy wykonawców występujących na scenie w poszczególnych latach przeglądu.

Projekt „10 lat na Polanie” został zrealizowany przez Stowarzyszenie Góry Szalonych Możliwości dzięki dofinansowaniu z Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Kultura w sieci”.

Twoja reakcja na artykuł?

2
67%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
33%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy pensje prezydentów miast, burmistrzów i wójtów są adekwatne do wykonywanej przez nich pracy?

Oddanych
głosów
394
Tak, to odpowiedzialna praca
15%
Dostają trochę za dużo
21%
Dostają o wiele za dużo
33%
To oburzające ile zarabiają
31%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group