Niedziela, 26 czerwca
Imieniny: Jana, Pawła
Czytających: 8794
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra/Jagniątków: Wiosenne święto w Jagniątkowie

Środa, 25 kwietnia 2012, 9:20
Aktualizacja: 9:27
Autor: AP/ Angela
Jelenia Góra/Jagniątków: Wiosenne święto w Jagniątkowie
Fot. AP
Na niecodzienne obchody "imienin marchewki " zaprosiły 5i 6–latków z Sobieszowa i Jagniątkowa członkowie Koła Osiedlowego Watra Jagniątków i Stowarzyszenia Sympatyków Sobieszowa. Wiosenna zabawa miała uczyć bawiąc.

Małych gości w przepięknej wiosennej scenerii przywitała pani Ziemia, zapraszając dzieci do zdrowej wiosennej zabawy.

- Na początek, wszyscy zaśpiewali piosenkę "Na marchewki imieniny" i zatańczyli. Następnie podzielono dzieci na grupy. Jedna grupa sadziła warzywa, inna uczyła się dekorować stół i składać serwetki, inna przygotowała kanapki z ekologicznymi warzywami. Dzieci pomagały również w robieniu ciasta marchewkowego.

Maluchom pomagali uczniowie z Zespołu Szkół Licealnych i Zawodowych Nr 2 w Jeleniej Górze wraz z panią Krystyną Żak. Organizatorzy przygotowali własnoręcznie robione marchewkowe chipsy i snaki z ciecierzycy, a do picia przepyszny kompot z jabłek. Dzieci z smakiem zjadły przygotowany przez siebie posiłek i z dwojoną energia ruszyły na parkiet, gdzie pan Krzyś grał i śpiewał przedszkolne przeboje, a pani Patrycja malowała dzieciom twarze.

Na koniec dzieci zostały poczęstowane świeżo upieczonym ciastem marchewkowym a pani Zima wręczyła każdemu mały podarunek, zapraszając wszystkich na następną zabawę, która odbędzie się z okazji Dnia Dyni.

- Jestem mile zaskoczona. To była super impreza, na której dzieci nie tylko się wybawiły, ale również poznały zasady zdrowego odżywiania i dobrego wychowania – mówi mama Kuby, jednego z przedszkolaków. Do tego było przepyszne swojskie jedzenie. Ostatni raz taki chleb i masło jadłam będąc dzieckiem. Cieszę się ,że mój syn też mógł poznać ten smak.

Maluchy natomiast namawiały swoich rodziców, by podobne pyszności wspólnie z nimi przygotowali w domu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group