Wtorek, 4 października
Imieniny: Rozalii, Franciszka
Czytających: 6859
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Wiosenna Mapa szczęścia

Poniedziałek, 7 maja 2018, 14:02
Aktualizacja: 14:57
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Wiosenna Mapa szczęścia
Fot. Przemek Kaczałko
Po inauguracji 45. Wiosny Cieplickiej przyszedł czas na kolejne przyjemne popołudnie w Parku Zdrojowym. W niedzielę (6.05) publiczność zgromadzona przed Muszlą Koncertową relaksowała się i bawiła przy autorskich utworach Jacka Ziobro, który w duecie z Pawłem Wrocławskim zaprezentował „Mapę szczęścia”.

Jeleniogórscy muzycy zapowiadali, że skoro grają podczas Wiosny Cieplickiej, to od tej pory roku rozpoczną swój koncert. - Zaczniemy od piosenki "Majowa miłość", a później będziemy namawiać ludzi, żeby byli szczęśliwi. Po to są nasze piosenki - powiedział Jacek Ziobro.

- To są piosenki autorskie, podyktowane zdrowym rozsądkiem ze spontanicznością. Nie jest to śmieszna twórczość, ale radosna - podkreślił znany kabareciarz, który dodaje, że postawił na sztukę. - Cieszę się, że nie prowadzę dzisiaj działalności kabaretowo-usługowej, tylko robimy sztukę. To dla nas ważne - tłumaczy J. Ziobro, który uważa, że jest coś ważniejszego niż rozrywka kabaretowa i obecnie to właśnie Mapa Szczęścia jest dla niego ważniejsza. - Rozrywka jest formą uśmierzania bólu, a Mapa Szczęścia jest pozbywaniem się go - dodał jeleniogórski artysta.

W nadchodzący weekend kolejne wydarzenia związane z Wiosną Cieplicką. W dniach 9-12.05 odbędą się dziecięco-młodzieżowe konfrontacje teatralne - Teatrrrałki (w ZTA). Z kolei w sobotę (12.05, godz. 11:00) odbędzie się Biało-czerwony polonez cieplicki, a jeszcze tego samego dnia (godz. 12:30) czeka nas uroczysty powrót Marysieńki do Cieplic z pochodem od Placu Piastowskiego przez Park Zdrojowy pod Termy Cieplickie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group