Sobota, 28 maja
Imieniny: Jaromira, Justyny
Czytających: 2558
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA/ZIELONA GÓRA: Winne zabawy Zielonej Góry

Czwartek, 11 września 2008, 8:56
Aktualizacja: 13:36
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA/ZIELONA GÓRA: Winne zabawy Zielonej Góry
Fot. TEJO
Nasze miasta łączy połowicznie nazwa oraz fakt, że wielu myli Jelenią Górę z Zieloną. Dzieli – tylko nieco ponad 200 km. Ale to nie przeszkadza, aby Zielona Góra reklamowała w stolicy Karkonoszy swoje święto, które trwa tam do końca tego tygodnia.

Dni Zielonej Góry odbywają się głównie pod hasłem winobrania, bowiem tradycja wyrobu trunku Dionizosa w stolicy ziemi lubuskiej wciąż jest żywa. Wszystko toczy się wokół wina: pokazy, degustacje, wystawy fotograficzne i koncerty.

Dziś w Zielonej Górze zagra Dobranocka (o godz. 21). Cały czas działa miasteczko winiarskie i tzw. strefa biesiadna, gdzie odbywają się imprezy dla wszystkich. Jest też jarmark winobraniowy.

Wydarzeniem jutra będzie koncert Szymona Wydry&Carpe Diem, a w sobotę – gratka dla fanów HIP-HOP-u. Zielona Góra zaprasza na koncert O.S.T.R., Molesty, 247, PEZET-a i donGURALesko. Wieczorem wystąpi Andrzej Rybiński. Na finał odbędą się też prezentacje kuchni i win świata. Otwarcie nowej ekspozycji w Muzeum Wina oraz wernisaże kilku wystaw.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group