Niedziela, 25 października
Imieniny: Darii, Kingi
Czytających: 2008
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Winne zabawy Zielonej Góry

Wiadomości: JELENIA GÓRA/ZIELONA GÓRA
Czwartek, 11 września 2008, 8:56
Aktualizacja: 13:36
Autor: TEJO
Fot. TEJO
Nasze miasta łączy połowicznie nazwa oraz fakt, że wielu myli Jelenią Górę z Zieloną. Dzieli – tylko nieco ponad 200 km. Ale to nie przeszkadza, aby Zielona Góra reklamowała w stolicy Karkonoszy swoje święto, które trwa tam do końca tego tygodnia.

Dni Zielonej Góry odbywają się głównie pod hasłem winobrania, bowiem tradycja wyrobu trunku Dionizosa w stolicy ziemi lubuskiej wciąż jest żywa. Wszystko toczy się wokół wina: pokazy, degustacje, wystawy fotograficzne i koncerty.

Dziś w Zielonej Górze zagra Dobranocka (o godz. 21). Cały czas działa miasteczko winiarskie i tzw. strefa biesiadna, gdzie odbywają się imprezy dla wszystkich. Jest też jarmark winobraniowy.

Wydarzeniem jutra będzie koncert Szymona Wydry&Carpe Diem, a w sobotę – gratka dla fanów HIP-HOP-u. Zielona Góra zaprasza na koncert O.S.T.R., Molesty, 247, PEZET-a i donGURALesko. Wieczorem wystąpi Andrzej Rybiński. Na finał odbędą się też prezentacje kuchni i win świata. Otwarcie nowej ekspozycji w Muzeum Wina oraz wernisaże kilku wystaw.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~a 11-09-2008 13:03
nie 200km, tylko 150 i 2:15h drogi. i w zielonej jest niezły festyn. bylismy w poniedziałek
~JG 11-09-2008 13:05
Niestety, Zielona Góra potrafi wypromować swoje miasto...czego nie można powiedzieć o Jeleniej Górze...Bo bywając często w ZG nie widziałam reklamy JG, choćby z okazji "słynnego" 900-lecia grodu. Zielonogórzanie promują swoje miasto co roku, na czas winobrania, nawet w tv, a o JG siedzi cicho...Przykro..
~ 11-09-2008 13:27
ale mają fajnie.... Ostry, Molesta... a u nas nic z tych rzeczy :( i Pezeta nie Pezetu poprawcie :0
~... 11-09-2008 14:12
każdego roku w Zielonej Górze dzieje się więcej niż w J.G. podczas obchodów 900-lecia! Odbywa się wspomniane winobranie,w okrasie lipiec/sierpień festiwal kabaretów, przeglądy kina off-owego, do tego można ukazać się na dużym ekranie,bo apele o statystów co chwila wszędzie dostępne... Aczkolwiek winobranie-to na prawdę wielka feta wspaniale zorganizowana-promująca zdrowy i szlachetny trunek ludzie się tam na prawdę bawią - a My na Naszej wsi musimy zadowolić się kilkoma koncertami i 2 dniowym festiwalem teatrów ulicznych-żadnej cykliczne wielkiej imprezy-w mieście z tradycjami... Takie Castle Party" pozwala wybić się mieścinie Bolków zwanej,winobranie Zielonej Górze, zlot motocykli i radiowa Trójka-Szklarskiej Porębie, Agatowe Lato Lwówkowi - a tu cisza spokój nic się nie dzieje... Może wypromujmy się nudą i małomiasteczkowością-stwórzmy coś w stylu milczącej osady-bez rozrywek i czerpmy z tego ile się da ;p
~Przy okazji 11-09-2008 15:51
Przy okazji bytności w Zielonej Górze proszę zwrócić uwagę na obwodnice. Tam obwodnice biegną wokół miasta a nie jak u nas się planuje - między osiedlami, w tunelu i na słupach-filarach nad miastem.Planowana jeleniogórska tzw."obwodnica" w rzeczywistości będzie inaczej poprowadzoną trasą przelotową PRZEZ MIASTO!!!
~Sabath 11-09-2008 20:46
jelonkę to ja widzę jako zieloną dolinę

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group