Niedziela, 25 października
Imieniny: Darii, Kingi
Czytających: 6078
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wiktor Marconi na czele Rotary Clubu Jelenia Góra

Wiadomości: Jelenia Góra/Region
Poniedziałek, 30 czerwca 2014, 6:30
Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca 2014, 7:53
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
Wiktor Marconi przez najbliższy rok będzie pełnił funkcję prezydenta Rotary Clubu Jelenia Góra. – Club będzie służył ponad potrzeby własne ludziom w potrzebie – mówił do zgromadzonych podczas niedzielnej ceremonii w Chacie za Wsią.

W uroczystym spotkaniu jeleniogórscy rotarianie gościli członków Rotary Clubu Karpacz Karkonosze oraz klubu z Goerlitz. W każdym Clubie od 110 lat co roku przekazuje się prezydenturę kolejnemu członkowi. Poprzednikiem nowego przedstawiciela rotarian był Zbigniew Formicki.

- Będę służyć rotarianom, będę ich słuchał, a Club będzie służył ponad potrzeby własne ludziom w potrzebie, organizacjom pozarządowym - deklarował Wiktor Marconi.

- Trzeba dokończyć wyposażenie Zakładu Terapii Zajęciowych w Jeleniej Górze. W naszej sztandarowej akcji "Ratujmy dzieciom wzrok" musimy dokonać weryfikację podmiotów współpracujących po to, by w dalszym ciągu sprawnie i na czas dzieci z naszego regionu mogły mieć bezpłatne badania profilaktyczne wzroku oraz oprawy okularowe finansowane z Rotary Clubu Jelenia Góra - wyznaczył sobie pierwsze zadania nowy prezydent RC.

Co to jest Rotary Club? - Zadałem to pytanie wielu rotarianom zanim wstąpiłem do Clubu. Byłem pod wrażeniem tego, że nie zdołałem zebrać dwóch takich samych odpowiedzi. Każdy określił swą służbę "po swojemu". Członkostwo w Clubie to jest realizacja zbioru wytycznych, które doskonale sprawdzają się w domu, pracy, wśród przyjaciół i w społeczeństwie - odpowiedział Wiktor Marconi.

Dlaczego Rotary Club służy ponad potrzeby własne? - Odpowiedź jest banalnie prosta - służyć to największy honor i zaszczyt. Oczywiście nie dokonam tego sam, mam swoją wizję prezydentury i nie jest ona możliwa do zrealizowania bez zaangażowania każdego członka naszego Clubu, ale najbardziej angażował będę: Bogusława Wojdaka (skarbnika), Wojciecha Chadży (President Elect i mistrza ceremonii), Zbigniewa Formickiego (Past President) oraz Zbigniewa Byczko (sekretarz) - dodał Marconi.

- Myślimy nad tym, żeby zrobić kilka wspólnych projektów. Naszej pomocy oczekuje wielu ludzi. Będziemy starali się robić co w naszej mocy, żeby im pomóc - taka jest nasza rola. 7. września odbędzie się projekt "Rowerem na Śnieżkę", mamy nadzieję, że zorganizujemy go wspólnie. Na dzisiaj mamy listę zamkniętą, 400 kolarzy z całej Polski będzie się ścigało na Śnieżkę, a pieniążki z tej imprezy chcemy przeznaczyć na dofinansowanie hospicjum w Miłkowie na zakup sprzętu do rehabilitacji oraz na pomoc naszym przyjaciołom ze stowarzyszenia na rzecz dzieci z zespołem Downa - powiedział Artur Muckus - sekretarz Rotary Club Karpacz Karkonosze, który od 1. lipca obejmie funkcję prezydenta Clubu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (25) Dodaj komentarz

~Yhy 30-06-2014 7:09
Micha najważniejsza :)
~ab+ 30-06-2014 7:22
Obiecywał przed laty ze będzie kandydował na prezydenta Jeleniej iCO?
~....i.... 30-06-2014 7:51
Mamusia będzie dumna???Typowy wloch...
~m. 30-06-2014 8:21
tak prywatnie, miły człowiek.
~lalala 30-06-2014 8:28
prosiaczek hrum, hrum
~ 30-06-2014 8:37
A co ma Pan Prezydent Marconi ,do zaoferowania bezrobotnym!!!!!
~ 30-06-2014 9:52
Nie rozumiem negatywnych komentarzy - przecież ten Pan raczej nie potrzebuje "michy". Ma dobrze prosperująca firmę i skoro mu się jeszcze chce coś dla innych zrobić to komu to przeszkadza. Czy Wy chcecie, żeby pojawił się ktoś będący skrzyżowaniem Janosika (co da coś bezrobotnym) i Kate Moss (nie-prosiaczek)??? A sami co zrobiliście dla siebie? Już nie mówiąc o innych?
~baju-baju 30-06-2014 9:59
Po co komu normalnemu wyścig na śnieżkę? Po domach leżą ludzie bezwładni, którzy czekają na śmierć i zatruwają życie rodzinie i najbliższym. Wyobraźcie sobie, co czuje 60 letni sterany życiem człowiek, kiedy nagle musi się zajmować 88 letnią bezwładną matką, która wali pod siebie, gada bzdury, awanturuje się, robi na złość wszystkim dookoła. Próbowaliście kiedyś powycierać i umyć wielką obrobioną od pleców po pępek d...ę? Unieść takie stukilowe cielsko żeby zmienić papmpersa? Dzięki takiej jednej, cała rodzina ma gehennę zamiast życia. Bo nie ma takiego człowieka gdzie umieścić. Brakuje ośrodka opiekuńczego, nie ma rehabilitacji. TO JEST ŻYCIE, KTÓREMU TRZEBA POMÓC. Zaś panowie ROTARIANIE, co się produkują ze swoim otwarciem na ludzi, widza tylko to, co im sprawia przyjemność.
~Tuiteraz 30-06-2014 10:27
Grupa snobów,która przedkłada własny interes ,chociażby medialny,nad faktyczne cele, które powinny być ich najważniejszym działaniem.
~saddd 30-06-2014 11:32
Ciekawe czy odprawiana nadzy rytuały i oddają cześć wielkiej sowie
~ivo 30-06-2014 11:53
Zaden bogaty człowiek nigdy nie zrozumie biednego a pomoc jaką zaoferują to tylko słowa
~ 30-06-2014 12:13
Przedsionek masonerii nawet logo ich o tym świadczy nie te polskie ale międzynarodowe. Cyrkiel i kątownica. Lepiej się od tego trzymać z dala. Spotykają się w Staniszowie górnym w pałacu i jeden lgnie do drugiego, bo szukają siły wsparcia. Bogaci ale tak naprawdę słabi ludzie muszą być i działać w komitywie, sami w pojedynkę nic nie znaczą, stąd sny o wielkości grupowej. Dla mnie to śmieszna sprawa:)
~ 30-06-2014 12:21
Pewnie zdejmą te wpisy, bo nie wypada aby mówić,że Rotary, to przedsionek masonerii :) W necie sobie poszukajcie a zacznijcie od loga, sprawa bardzo prosta :) Po co jeszcze idą i po co testują ludzi w działalności społecznej, po to aby wyłowić tych, którzy w tej dziedzinie sobie radzą, potem już wiadomo co dalej (siec kontaktów, władza i dostęp do robienia dalszej kasy, plus te mrzonki milionerskie z wiarą w wielkiego architekta i ofiarę losu Hirama :) Czysty obłęd, z tego co pamiętam W.Markoni tutaj na forum Jelonki wróżki lansował:) Takiego pokroju są to logiczne umysły:) Ciekaw jestem ile ten post tu powisi:)
~soc-lib 30-06-2014 12:26
1221 więcej dobrego przyniosła masoneria nizli kler .Masz zatruty umysl przez radiotoruń !
~ 30-06-2014 12:35
Nie nie:) Żadne instytucje religijne kler i masoneria która też jest takowa instytucją mnie nie interesują. Nie potrzeba mi takowych genialnych pośredników ze spisana celebrą i ideologią rodem ze średniowiecza ,a może i nawet wcześniej:) Myślenie stereotypowe z tym radiem:)
~Hgbjk 30-06-2014 13:18
Do 12,21-nic dodać nic ująć.
~jel gorznka 30-06-2014 14:19
widzę, że baju baju kocha swoją mamę.. o tobie kto dupsko wycierał jak byłeś/aś szczylem, że malę to niby mniej śmierdzące?
~Schengen 30-06-2014 18:46
Rotary to faktycznie często "plac" dla wielu nagłych LANSÓW niekoniecznie uczciwych biznesów, prób zaistnienia czy skoczni politycznych... Viktor jednak pasuje do klimatu "faktycznej wewnętrznej potrzeby dzielenia się". I nie, żeby dupę lizać, ale fakt, że Facet koleny raz wiele dobrego robi nie patrząc na opcje polityczne, poklask itp. Nie zwsze da się namówić i skusić bo jest realistą z mocnym charakterem i ego. No tak ma i oby w polityczne bagienko się nie chciał wepchnąć... Gratulacje i pozdrowienia !
~wazeliniarz 30-06-2014 20:58
No nie wierzę !!!!!!! a nie p. Zbigniew F ??? Taki dobry człowiek i jeszcze lepszy pracodawca. No takie go nieszczęście spotkało, bida jedna.
~ 30-06-2014 21:08
Jeśli pan Wiktor naprawdę nie robi lansu, to po co mu te rotary???? Ta przygoda z fasadą masonerii, celebry itd. Fakt jest inteligentny, ale po co to wszystko??? co w głowie siedzi skoro idzie się po takowe wzmocnienie??? Dla mnie ci ludzie są mocno śmieszni ze swoim spektrum wierzeń i do tego jeszcze niby tajnych:)
rymcycymcy 1-07-2014 0:54
30-06-2014 21:08 | ~ | ...a po co tobie klepanie w klawiaturę ? :) ...no przemyśl ! ...może on po prostu lubi to robić, albo ma za dużo wolnego czasu, albo fantazję, albo wchodzi w kryzys wieku średniego ...a może ma ochotę wnerwić kilku tłuków pokazując zamożność ? :) ...powiem ci w tajemnicy, że to najłatwiejszy sposób wnerwiania zazdrośników o umyśle mało skomplikwanym ;)
~turystka 1-07-2014 2:27
"Rowerem na Śnieżkę" i znowu turyści z małymi dziećmi będą uciekać na boki przed pędzącymi rowerami z góry. Czy ktoś w tym KPN-ie ma rozum??? A śmieci walających się w kosodrzewinie znowu nie będzie miał kto wysprzątać po tym wyścigu. W poprzednie wakacje praktycznie co tydzień był jakiś wyścig w Karkonoszach. Ja się pytam: czy to jest tor sportowy czy park narodowy, gdzie chroni się przyrodę?
~ 1-07-2014 7:05
mało mu
~ 1-07-2014 15:03
Nie macie pojecia o dzialalnosci Rotarian, mieszacie pojecia ("micha pelna": CZYJA MICHA ???), a komentujecie, az sie kurzy. Rotarianie na calym swiecie dzialaja bez wlasnego zysku, dobrowolnie i charytatywnie. Pomogli juz wielu potrzebujacym. Dzialam w tej organizacji juz od lat (nie w Polsce) i wiem, o czym mowie. Obrazliwe komentarze typu "prosiaczek" sa nie na miejscu i powinny byc likwidowane. Swiadcza one o poziomie czytelnikow i Redakcji.
~do 15:03 1-07-2014 22:51
Ty fulda nie szczekaj tutaj. Idź lepiej podcierać tyłki niemieckim emerytom

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group