Środa, 25 maja
Imieniny: Grzegorza, Magdaleny
Czytających: 6653
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Wieża pod ochroną

Piątek, 9 września 2005, 0:00
Aktualizacja: Poniedziałek, 13 lutego 2006, 14:46
Autor: marek
Wieża Krzywoustego w Jeleniej Górze popularnie nazywana Grzybkiem będzie miała swojego opiekuna.

O wygląd i czystość zabytkowej budowli zadbają bezdomni ze schroniska im. Świętego Brata Alberta. Przez wiele lat wieża widokowa z początków XX wieku i jej okolice bardziej przypominały wysypisko śmieci niż atrakcję turystyczną.
Jak mówi zastępca prezydenta miasta, Bogusław Gałka, miasto zdecydowało się teren uporządkować, naprawić drogi prowadzące na szczyt oraz barierki w samej wieży.

Potrzebny był ktoś, kto dopilnuje, żeby nikt nie zniszczył wyremontowanych dróg. Rozpisano przetarg i najlepsze warunki przedstawiło towarzystwo Brata Alberta. Wstęp na wieżę będzie bezpłatny, natomiast towarzystwo będzie mogło pobierać opłaty za wypożyczanie lornetek.

Zdaniem Aleksandra Adamczyka, kierownika towarzystwa imienia brata Alberta, bezdomni mieszkający w schronisku potrzebują zajęcia, aby pokazać, że mogą być użyteczni i nie oczekują jedynie wsparcia.
Wieża będzie na noc zamykana i jest nadzieja, że dzięki temu ponownie stanie się atrakcyjnym celem wycieczek mieszkańców Jeleniej Góry oraz turystów.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group