Polub Jelonkę:
Czytaj także: Wałbrzych Świdnica
Wtorek, 26 maja
Imieniny: Filipa, Pauliny
Czytających: 14362
Zalogowanych: 83
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Wieża pod ochroną

Piątek, 9 września 2005, 0:00
Aktualizacja: Poniedziałek, 13 lutego 2006, 14:46
Autor: marek
Wieża Krzywoustego w Jeleniej Górze popularnie nazywana Grzybkiem będzie miała swojego opiekuna.

O wygląd i czystość zabytkowej budowli zadbają bezdomni ze schroniska im. Świętego Brata Alberta. Przez wiele lat wieża widokowa z początków XX wieku i jej okolice bardziej przypominały wysypisko śmieci niż atrakcję turystyczną.
Jak mówi zastępca prezydenta miasta, Bogusław Gałka, miasto zdecydowało się teren uporządkować, naprawić drogi prowadzące na szczyt oraz barierki w samej wieży.

Potrzebny był ktoś, kto dopilnuje, żeby nikt nie zniszczył wyremontowanych dróg. Rozpisano przetarg i najlepsze warunki przedstawiło towarzystwo Brata Alberta. Wstęp na wieżę będzie bezpłatny, natomiast towarzystwo będzie mogło pobierać opłaty za wypożyczanie lornetek.

Zdaniem Aleksandra Adamczyka, kierownika towarzystwa imienia brata Alberta, bezdomni mieszkający w schronisku potrzebują zajęcia, aby pokazać, że mogą być użyteczni i nie oczekują jedynie wsparcia.
Wieża będzie na noc zamykana i jest nadzieja, że dzięki temu ponownie stanie się atrakcyjnym celem wycieczek mieszkańców Jeleniej Góry oraz turystów.

Ogłoszenia

Czytaj również

Sonda

Puste kościoły, mniej księży... Niedzielne msze raz w miesiącu?

Oddanych
głosów
1142
Dobry pomysł
51%
To jest niedopuszczalne
32%
Nie mam zdania
17%
 
Głos ulicy
Do dziś lubię marchewkę – przypomina mi dzieciństwo
 
Warto wiedzieć
Zdradzają tajemnice... Kajzerka to surowa mąka w kształcie bułki
Rozmowy Jelonki
Rezonans dla węża domowego już możliwy
 
112
Urzędowy samochód miał wypadek
 
Aktualności
Streetworkerzy wrócili na ulice Jeleniej Góry. „Nie jesteśmy po to, żeby kogokolwiek ścigać”
 
Aktualności
Nowe życie dawnego cmentarza
 
Aktualności
Termy Cup 2026
Copyright © 2002-2026 Highlander's Group