Wtorek, 31 stycznia
Imieniny: Jana, Marceliny
Czytających: 4103
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Wierszowane zmagania w "Jelonku"

Sobota, 16 stycznia 2010, 14:15
Aktualizacja: 19:48
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Wierszowane zmagania w "Jelonku"
Fot. TEJO
Mickiewicz, Słowacki, Fredro, Brzechwa, Szymborska i Miłosz – wiersze tych, między innymi, autorów wybrali uczestnicy dzisiejszych eliminacji konkursu recytatorskiego, które zorganizował Młodzieżowy Dom Kultury „Jelonek”. Zdobywcy pierwszego i drugiego miejsca zakwalifikowali się do kolejnego etapu.

W szranki wierszowanego boju stanęło dwudziestu pięciu uczniów szkół podstawowych z Jeleniej Góry. Konkurs odbył się w jaśniejszej i przestronniejszej sali klubowej.

Danuta Sitek, dyrektorka MDK, witając uczestników i kibiców zastrzegła na wstępie, że z powodu mizerii finansowej instytucji, startujący nie mają co liczyć na cenne nagrody. Ale i tak satysfakcja i awans do dalszych rozgrywek stanowił wystarczający bodziec dla dziewcząt i chłopców.

Prezentowano wiersze różne: od utworów znanych i adresowanych dla najmłodszego czytelnika po nieco poważniejsze. Nie było jednak dzieł za poważnych, co często zdarza się na takich konkursach, kiedy wyborem poematu z wysokiej półki – ale kompletnie niedostowanym do wieku interpretatora – pragnie się olśnić jurorów. Oceniającym przewodniczyła Wiesława Siemaszko-Zielińska, polonistka i poetka.

Za tydzień, w eliminacjach powiatowych, wystąpią zdobywcy najwyższych lokat. Drugiej: Elena Amroyan z siódemki i Daniel Siemiński z dziesiątki. Oprócz awansu ze zwycięstwa ucieszyli się Szymon Stęchły oraz Amelia Tracka, dwoje z SP nr 11 (I miejsce). To także sukces Bożeny Gromadzkiej, która przygotowała laureatów.

Jury wytypowało spośród występujących osoby, które zasłużyły na wyróżnienie. Wśród nich znaleźli się: Michał Skowron (SP nr 15), Karolina Kędziora (SP nr 11), Karolina Przykłota (SP nr 11), Sandra Marceniuk (SP nr 5) oraz Julia Kut (SP nr 10). Sandrze – która szczerze i bez recytatorskiej sztampy poradziła sobie z „Samochwałą” Brzechwy – skromnym zdaniem piszącego należała się wyższa lokata.

O krok od awansu do następnego etapu byli: Beniamin Sopot z ósemki, Daria Hryniewicz z dwójki oraz Natalia Jantos z ósemki, którzy zajęli zbiorowe trzecie miejsce.

Powiatowy etap konkursu – 23 stycznia w MDK „Jelonek” o godz. 11.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group