Środa, 12 sierpnia
Imieniny: Klary, Juliana
Czytających: 6017
Zalogowanych: 15
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wierszowane zmagania w "Jelonku"

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Sobota, 16 stycznia 2010, 14:15
Aktualizacja: 19:48
Autor: TEJO
Fot. TEJO
Mickiewicz, Słowacki, Fredro, Brzechwa, Szymborska i Miłosz – wiersze tych, między innymi, autorów wybrali uczestnicy dzisiejszych eliminacji konkursu recytatorskiego, które zorganizował Młodzieżowy Dom Kultury „Jelonek”. Zdobywcy pierwszego i drugiego miejsca zakwalifikowali się do kolejnego etapu.

W szranki wierszowanego boju stanęło dwudziestu pięciu uczniów szkół podstawowych z Jeleniej Góry. Konkurs odbył się w jaśniejszej i przestronniejszej sali klubowej.

Danuta Sitek, dyrektorka MDK, witając uczestników i kibiców zastrzegła na wstępie, że z powodu mizerii finansowej instytucji, startujący nie mają co liczyć na cenne nagrody. Ale i tak satysfakcja i awans do dalszych rozgrywek stanowił wystarczający bodziec dla dziewcząt i chłopców.

Prezentowano wiersze różne: od utworów znanych i adresowanych dla najmłodszego czytelnika po nieco poważniejsze. Nie było jednak dzieł za poważnych, co często zdarza się na takich konkursach, kiedy wyborem poematu z wysokiej półki – ale kompletnie niedostowanym do wieku interpretatora – pragnie się olśnić jurorów. Oceniającym przewodniczyła Wiesława Siemaszko-Zielińska, polonistka i poetka.

Za tydzień, w eliminacjach powiatowych, wystąpią zdobywcy najwyższych lokat. Drugiej: Elena Amroyan z siódemki i Daniel Siemiński z dziesiątki. Oprócz awansu ze zwycięstwa ucieszyli się Szymon Stęchły oraz Amelia Tracka, dwoje z SP nr 11 (I miejsce). To także sukces Bożeny Gromadzkiej, która przygotowała laureatów.

Jury wytypowało spośród występujących osoby, które zasłużyły na wyróżnienie. Wśród nich znaleźli się: Michał Skowron (SP nr 15), Karolina Kędziora (SP nr 11), Karolina Przykłota (SP nr 11), Sandra Marceniuk (SP nr 5) oraz Julia Kut (SP nr 10). Sandrze – która szczerze i bez recytatorskiej sztampy poradziła sobie z „Samochwałą” Brzechwy – skromnym zdaniem piszącego należała się wyższa lokata.

O krok od awansu do następnego etapu byli: Beniamin Sopot z ósemki, Daria Hryniewicz z dwójki oraz Natalia Jantos z ósemki, którzy zajęli zbiorowe trzecie miejsce.

Powiatowy etap konkursu – 23 stycznia w MDK „Jelonek” o godz. 11.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz

~Bogna 16-01-2010 16:33
Gratuluję wszystkim uczestnikom:) Oby takich występów było więcej. Byłam widzem i dech mi zaparło jak słyszałam te wszystkie dzieciaczki , kocham wiersze i lubię słuchać takich małych szkrabów:) Jesteście wspaniali a najbardziej ujęła mnie Elena Ambrjan przepraszam ale nazwisko jakieś trudne byłaś rewelacyjna słodka dziewczyneczko:) Tak pięknie to powiedziałaś że aż mi łezka stanęła w oczku:) Poprostu cudnie recytowałaś:) Gratuluję tobie i pani która cię do tego pięknego dnia przygotowała:)
~Prawie stały czytelnik 16-01-2010 16:40
Mickiewicz? Słowacki?...Szok!!!
~Bob 16-01-2010 18:30
II miejsce zajął chyba Daniel Siemiński,a nie Zieliński o ile pamiętam.Wyróżniono jedynie 5 osób, a nie siedem.Kolejny raz w informacji pojawiają się nieścisłości.Dzieciakom gratuluję i życzę dalszych sukcesów,a TEJO lepszej orientacji w opisywanych wydarzeniach.
rymcycymcy 16-01-2010 19:15
Znam parę fajnych wierszyków, ale nie zacytuję, bo mi to naczelny wytnie ;)
TEJO 16-01-2010 19:52
Panu Bob za uwagę dziękuję i życzę mniej złośliwości:-)
Samuel 17-01-2010 20:48
Recytator ma tę trudność, że jest już wpisany w konwencję recytacji. W jej „zasady”, z których bardzo ciężko się wyrwać. Lukáš wyrwał się. I to jest jego zwycięstwo.
~haha 18-01-2010 11:44
Gratulacje dla Amelii T. Jesteś najlepsza! Trzymamy kciuki w etapie powiatowym!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group