Wtorek, 16 sierpnia
Imieniny: Stefana, Emila
Czytających: 7275
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Wierni uczcili Boże Ciało

Czwartek, 31 maja 2018, 16:07
Aktualizacja: Piątek, 1 czerwca 2018, 8:52
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Wierni uczcili Boże Ciało
Fot. Przemek Kaczałko
W kilku jeleniogórskich parafiach, podobnie jak w wielu miejscach w Polsce – wierni kościoła katolickiego uczestniczyli dzisiaj (31.05) w mszy św. oraz procesji z okazji Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, czyli święta zwanego potocznie Bożym Ciałem.

Dzień wolny od pracy oraz piękna pogoda sprawiły, że wierni tłumnie uczestniczyli w uroczystości, która rozpoczęła się od mszy św. w Bazylice Mniejszej pw. św. Erazma i Pankracego, skąd procesja przeszła przez Plac Ratuszowy do pierwszej stacji przy ul. Długiej, następna usytuowana była na ul. Wolności, a kolejna na skrzyżowaniu ulicy Wolności i Alei Wojska Polskiego. Punktem docelowym każdego roku jest parafia pw. Matki Boskiej Królowej Polski i św. Franciszka z Asyżu przy ul. Morcinka.

- Dziękujemy Bogu za dar Eucharystii, prosimy Chrystusa o błogosławieństwo. Z naszej strony to publiczne wyznanie wiary w to, że Jezus jest wśród nas, w naszym życiu zawsze obecny - podkreślili organizatorzy procesji.

Uczestnicy przyznają, że udział w procesji jest formą publicznego wyznania wiary.

- To bardzo ważne wydarzenie, bo Pan Jezus wychodzi na ulice miasta i dla nas, chrześcijan to bardzo ważne. Nie wstydzimy się wyjść na ulice i okazać swoją miłość do Pana Jezusa - wyznała Helena Kuryś.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (48) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group