Środa, 1 lutego
Imieniny: Ignacego, Seweryna
Czytających: 7985
Zalogowanych: 14
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Zielona Góra: Wieniec Świeradów najlepszy wśród łowczych

Poniedziałek, 12 kwietnia 2010, 12:21
Aktualizacja: Wtorek, 13 kwietnia 2010, 12:15
Autor: Wiktor Marconi
Zielona Góra: Wieniec Świeradów najlepszy wśród łowczych
Fot. Wiktor Marconi
Na strzelnicy w Zielonej Górze odbyły się w sobotę XXXIII Okręgowe Zawody Strzeleckie PZŁ o Puchar Łowczego Okręgowego w strzeleckim wieloboju.

Zeszłoroczny mistrz, Sławomir Paralusz, nie obronił tytułu, mimo rewelacyjnego strzelania w konkurencji śrutowej. Nowym mistrzem okręgu został Damian Rusinek z wynikiem 441/500. Józef Liczner dzielnie deptał po piętach byłemu i obecnemu mistrzowi, ale musiał się zadowolić trzecią lokatą.

W klasyfikacji zespołowej nie obyło się bez niespodzianek. Koło Łowieckie „Wieniec” Świeradów, triumfator zawodów w klasie open, ponownie uplasował się na najwyższym stopniu podium, ale jego przewaga nad Kołem Łowieckim „Wieniec” Zgorzelec (druga lokata w 2009 i obecnie) zmalała do 29 punktów. Na podium wskoczyło też Koło Łowieckie „Głuszec” Jelenia Góra, które zapowiada się na nową gwiazdę wieloboju w okręgu.

W klasie powszechnej rewelacyjnie spisał się Józef Łapucewicz, który był lepszy w starciu z Pawłem Licznerem. Trzecie miejsce zajął Grzegorz Pogorzelski.

Jeżeli chodzi o pogodę warto przytoczyć wypowiedź jednego z uczestników: „była ledwo dobra”, a nadchodzące tragiczne wiadomości ze Smoleńska nie wpływały korzystnie na morale zawodników. Ponadto wielu zarzucało Zarządowi Okręgowemu Polskiego Związku Łowieckiego w Jeleniej Górze, że zawody okręgowe powinny odbyć się w późniejszym terminie, aby większość zawodników miała możliwość zetrzeć z siebie zimową patynę.

Obecnie Komisję Strzelecką przy Radzie Okręgowej czekają decyzje dotyczące dalszego losu znanych i lubianych zawodów, takich jak Memoriał Tadeusza Rułki czy Puchar Prezydenta Miasta Jeleniej Góry.

Jelonka będzie na bieżąco informować o przebiegu kolejnych zawodów strzeleckich organizowanych przez Polski Związek Łowiecki.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
1079
Tak
20%
Nie
69%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group