Wtorek, 25 czerwca
Imieniny: Doroty, Łucji
Czytających: 8082
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Wiemy już, jaka Kunegunda stanie pod Chojnikiem

Wtorek, 6 grudnia 2011, 8:21
Aktualizacja: 8:22
Autor: AP
JELENIA GÓRA: Wiemy już, jaka Kunegunda stanie pod Chojnikiem
Fot. AP
Praca Adriana Wójtowa otrzymała pierwszą nagrodę w konkursie na projekt pomnika Kunegundy, który ma zdobić podnóże góry Chojnik. Drugie miejsce w konkursie otrzymał Marcin Znamienkiewicz.

Na uroczystość przybyli zaproszeni goście: prezydent Miasta Marcin Zawiła, przewodniczący Rady Janusz Grodziński, radni rady miasta , przedstawiciele Fundacji Ziemi Jeleniogórskiej Obeliscus, Stowarzyszenia z Jagniątkowa, Cieplic i placówek oświatowych oraz członkowie Stowarzyszenia Sympatyków Sobieszowa.

Gości przywitał pomysłodawca konkursu i budowy pomnika Janusz Wojtas, który przedstawił historię pomysłu, przebieg konkursu od momentu jego rozpoczęcia do wykonania modeli. Następnie zgromadzeni obejrzeli film Tadeusza Siwka „Duchy Zamku Chojnik”. Po sali przechadzały się dziewczyny w strojach z epoki, które miały choć trochę przybliżyć tamte czasy. Po projekcji filmu rozdane zostały materiały przedstawiające życiorysy dwóch Kunegund (Szwabskiej i z Haliczów), które żyły na tych ziemiach w epoce średniowiecza.

Po wysłuchaniu, krótkiego występu muzycznego Prezydent Marcin Zawiła, wręczył dyplomy i nagrody. Pierwsze miejsce zajął - Adrian Wójtów, drugie miejsce - Marcin Znamienkiewicz.
Po dekoracji zaprezentowano nagrodzone projekty, które zachwyciły uczestników. Janusz Wojtas poinformował zgromadzonych , że rozpoczęła się procedura administracyjno-prawna realizacji zadania.

Czas powstania pomnika, zależy też od hojności ewentualnych sponsorów, którzy będą chcieli wspomóc jego budowę. Na koniec spotkania uczestnicy zostali zaproszeni na słodki poczęstunek i otrzymali na pamiątkę piernikowy dukat.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy przez całe wakacje pozostanę na miejscu czy też gdzieś wyjadę na tydzień lub dwa?

Oddanych
głosów
439
Pozostanę na miejscu
54%
Gdzieś wyjadę np. nad morze
46%
 
Głos ulicy
Ja lubię sushi, a ja wolę burgery domowe
 
Miej świadomość
Rzucają wyzwanie Orlenowi!
 
Rozmowy Jelonki
Polak, Czech i Niemiec – jak bratanki
 
Kultura
Można napisać recenzję
 
112
Wypadek z autobusem
 
Aktualności
Pobudka przed 4–tą
 
Aktualności
Drogo za gaz, czy będzie taniej?
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group