Niedziela, 27 listopada
Imieniny: Waleriana, Maksymiliana
Czytających: 4677
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA/ region: Wielokrotni nieletni włamywacze w rękach policji

Sobota, 29 sierpnia 2009, 10:45
Aktualizacja: Poniedziałek, 31 sierpnia 2009, 9:20
Autor: Angela
Dwójka nieletnich wandali z Mysłakowic, co najmniej sześć razy włamywała się, kradła i niszczyła cudze mienie. Czterech innych nieletnich dopuściło się piętnastu przestępstw. Ich zachowanie w końcu ukróciła policja. Wandale zostali zatrzymani i w najbliższym czasie odpowiedzą przed sądem rodzinnym.

Policjanci Wydziału ds. Nieletnich i Patologii Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze zatrzymali dwóch mieszkańców gminy Mysłakowice w wieku 15 i 17 lat podejrzanych o przestępstwa przeciwko mieniu. Były to kradzieże z włamaniem i usiłowania oraz uszkodzenia mienia.

- Jak ustalili funkcjonariusze, chłopcy mają na swoim „koncie” sześć czynów, których dopuścili się w okresie ostatnich kilku tygodni. Kilka przestępstw popełnili w Mysłakowicach, m.in. kradzieże z włamaniem do dwóch pojazdów, a pozostałe w Jeleniej Górze. W stolicy Karkonoszy chłopcy włamali się do cukierni, skąd ukradli kasę fiskalną, oraz do kilku kiosków ruchu – mówi podinsp. Edyta Bagrowska, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

Czwórka innych nieletnich co najmniej 15 przestępstw dopuściła się w Jeleniej Górze w okresie wiosenno - letnim. Grupa specjalizowała się w szczególności we włamaniach do altanek, ale również do punktów handlowych i kiosków. Najczęściej ich łupem padały narzędzia ogrodnicze oraz drobne przedmioty metalowe. Policjanci ustalili również, że chłopcy mają na swoim „koncie” kradzieże z włamaniem lub usiłowania kradzieży z włamaniem do kiosków i placówek handlowych w mieście. Kradli tam papierosy, gazety, płyty DVD , słodycze i inne drobne przedmioty.

Wszyscy zatrzymani przyznali się do zarzucanych im czynów, a teraz odpowiedzą za nie przed sądem rodzinnym.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (16)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group