Czwartek, 29 września
Imieniny: Michała, Rafała, Gabriela
Czytających: 3662
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Wielki festyn – spółdzielnia dla rodzin

Niedziela, 5 czerwca 2016, 9:06
Aktualizacja: Poniedziałek, 6 czerwca 2016, 8:34
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Wielki festyn – spółdzielnia dla rodzin
Fot. Przemek Kaczałko
Moc atrakcji przygotowała wczoraj (4.06) Jeleniogórska Spółdzielnia Mieszkaniowa dla dzieci i dorosłych nie tylko z osiedla Zabobrze, ale i całej Jeleniej Góry. Największym zainteresowaniem cieszyły się dmuchawce oraz balon, w którym można było oglądać miasto z wysokości 30 metrów.

Festyn rodzinny JSM z okazji Dnia Dziecka odbył się po raz trzeci, ale po raz pierwszy na placu przy ul. Wiłkomirskiego. Tłumy jeleniogórzan mogły skorzystać m.in. z dmuchawców, basenu z łódeczkami, miasteczka średniowiecznego, malowania twarzy, zabawy wśród baniek mydlanych, fotobudki, warsztatów cyrkowych prowadzonych przez klauna „Rufi Rafi” wraz z pomocnikami, wziąć udział w eksperymentach naukowych, zagrać w szachy wikingów, bule oraz w piłkę nożną lub koszykówkę, a także spróbować swoich sił w nowej grze „Strzelec”.

Najmłodszych zabawiały też chodzące maskotki, tradycyjnie nie mogło też zabraknąć służb mundurowych: było stoisko policji, a strażacy przygotowali basen do gry w piłkę wodną za pomocą węży strażackich. Z kolei straż miejska przygotowała miasteczko ruchu drogowego, a młodsi uczestnicy bawili się klockami lego.

Nieco starsi mogli pomalować sprayem specjalnie przygotowany samochód. Miłośnicy psów obejrzeli pokaz tresury czworonogów, a na scenie niemal bez przerwy swoje umiejętności wokalne i taneczne prezentowały dzieci z jeleniogórskich przedszkoli, a także Jacek Szreniawa z zespołem.
Wieczorem odbyła się dyskoteka dorosłego człowieka.

Jak podkreślał prezes Jeleniogórskiej Spółdzielni Mieszkaniowej Mirosław Garbowski, nie sposób wymienić wszystkich atrakcji, jakie przygotowano dla najmłodszych oraz ich rodzin. - Najważniejsze jest to, że wszystkie atrakcje są bezpłatne dla dzieci – podkreślał prezes.

Festyn w nowej lokalizacji sprawił, że dostęp do ogromnej liczby atrakcji był swobodny, choć do najciekawszych punktów trzeba było wystać się w kolejce. - Tym razem na Zabobrzu III dlatego, że dwie pierwsze edycje odbyły się na Zabobrzu II – argumentował Mirosław Garbowski.

Festyn organizowany przez JSM był dofinansowany w kwocie 50 tys. zł z jeleniogórskiego budżetu obywatelskiego.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (24)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group