Poniedziałek, 27 września
Imieniny: Kosmy, Damiana
Czytających: 2424
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Wielki Dzień Pszczół (też) w Jeleniej Górze

Środa, 6 sierpnia 2014, 9:01
Aktualizacja: 9:05
Autor: K–J
Region: Wielki Dzień Pszczół (też) w Jeleniej Górze
Fot. Archiwum Organizatora
W piątek (8.08.) w naszym województwie odbędzie się Wielki Dzień Pszczół. Organizatorzy zapraszają od godz. 10.00 do 18.00 do: Parku Narodowego Gór Stołowych w Kudowie Zdroju, Ogrodu Botanicznego we Wrocławiu oraz Dolnośląskiego Zespołu Parków Krajobrazowych – Oddział w Jeleniej Górze.

- Zobacz, jak w "Tańcu Życia" wołamy o pomoc dla wymierających pszczół! Pora na Twój krok! Przyjdź 8 sierpnia i dowiedz się, co możesz zrobić, by im pomóc! – zachęcają do udziału organizatorzy akcji.

- Pszczoły komunikują się ze sobą za pomocą tańca. Ich ruch stał się inspiracją do stworzenia muzyki i choreografii, zwracających uwagę na problem masowego wymierania tych niezwykle pożytecznych dla środowiska i człowieka owadów. Kroki do „Tańca Życia” ułożyła znana choreografka Anna „YouYa” Jujka. Naszym głównym celem było przygotowanie choreografii oraz muzyki, które będą miały głębszy przekaz i drugie znaczenie. Na stronie www.taniec-zycia.pl można zobaczyć cały teledysk oraz warsztaty z YouYą, która uczy tańca - informują.

Święto 8 sierpnia odbywa się w ramach czwartej edycji programu „Z Kujawskim pomagamy pszczołom”, organizowanego przez firmę ZT „Kruszwica” S.A. Honorowy Patronat nad programem „Z Kujawskim pomagamy pszczołom” objęli: Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Ośrodek Rozwoju Edukacji, kilkanaście kuratoriów oświaty oraz urzędów wojewódzkich i marszałkowskich. Do obchodów Wielkiego Dnia Pszczół przyłączyły się instytucje, placówki przyrodnicze i edukacyjne w całej Polsce.

Więcej na: www.pomagamypszczolom.pl

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group