Czwartek, 5 sierpnia
Imieniny: Mariana, Marii, Stanisława
Czytających: 6508
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Wielka wycinka w zabobrzańskim „dołku”

Środa, 22 lutego 2017, 7:59
Aktualizacja: Czwartek, 23 lutego 2017, 8:15
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Wielka wycinka w zabobrzańskim „dołku”
Fot. Przemek Kaczałko
Niegdyś asfaltowe korty tenisowe, plac manewrowy czy dyskoteka w namiocie, a od wielu lat zaniedbany teren nieopodal Targowiska Zabobrze – przy okazji zmiany ustawy umożliwiającej wycinkę drzew bez zezwolenia (na terenie prywatnym) – zmienił się nie do poznania.

Zniknęły drzewa i krzewy, które rosły na opuszczonym terenie. Wielu mieszkańców było zaniepokojonych masową wycinką w wielu punktach miasta, ale podobnie jak w większości przypadków, tak i w tym jest to teren prywatny i właściciel w świetle obowiązujących przepisów miał do tego prawo.

Jak przekazał nam rzecznik Urzędu Miasta Cezary Wiklik, teren został sprzedany prywatnemu inwestorowi spoza Jeleniej Góry w styczniu 2016 roku. - Zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego są to tereny usług komercyjnych, w związku z tym na pewno będzie to obiekt usługowy, raczej bez funkcji mieszkaniowych – powiedział Cezary Wiklik.

Dopóki inwestor nie przedstawi projektu w Wydziale Architektury i Urbanistyki Urzędu Miasta, na co ma jeszcze czas – nie wiadomo dokładnie co powstanie w zabobrzańskim „dołku”.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (77) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group