Piątek, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 9120
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Szklarska Poręba: Wielka popularność ekstremalnego maratonu

Poniedziałek, 8 marca 2010, 12:07
Aktualizacja: Wtorek, 9 marca 2010, 12:26
Autor: Karolina
Szklarska Poręba: Wielka popularność ekstremalnego maratonu
Fot. Z archiwum Fundacji Maraton Karkonoski
Maraton Karkonoski, zwany także biegiem dla twardzieli, bije wszelkie rekordy popularności. W ubiegłym roku lista startujących zapełniła się w niecałe dwa dni. Zapisy na drugą edycję przeprawy ze Szrenicy na Śnieżkę i z powrotem rozpoczęły się oraz zakończyły tego samego dnia. Trzystu zawodników zgłosiło swoją chęć wzięcia udziału w tych ekstremalnie trudnych zawodach, które odbędą się dopiero latem br.

Kilka dni temu, 1 marca ogłoszono, że rozpoczęły się zapisy na II Maraton Karkonoski. Organizatorzy zwiększyli ubiegłoroczny limit zawodników z 200 do 300 osób. Mimo to, lista startujących zapełniła się w błyskawicznym tempie. Każdy z uczestników będzie miał do pokonania 42 km 195 metrów po ekstremalnie trudnej trasie grzbietem Karkonoszy, ze Szrenicy na Śnieżkę i z powrotem. – Zapisy zostały zakończone – tak brzmi komunikat na oficjalnej stronie maratonu, który ukazał się dokładnie 1 marca br.

Pozostała tylko możliwość dostania się na listę rezerwową, ale tylko dla tych osób, które wpłaciły już wpisowe (100 zł) i przekroczyły limit startujących. Większość zapisanych osób należy do różnych klubów sportowych, zgłosili się także tzw. zwykli zawodnicy. Niektórzy uczestnicy mieszkają w pobliżu Karkonoszy, ale są też i tacy, którzy będą musieli pokonać sporo kilometrów zanim jeszcze wystartują w maratonie. Na liście startowej wymienione są m.in. takie miejsca, jak Warszawa, Mszana Dolna, Płock, Skierniewice czy Bielsko-Biała.

W ramach II Maratonu Karkonoskiego odbędą się Mistrzostwa Polski w Długodystansowym Biegu Górskim. Obie imprezy zaplanowano na 7 sierpnia 2010 r., bez względu na warunki pogodowe. Start i meta znajdować się będą na Szrenicy. Trasa biegu prowadzi grzbietem Karkonoszy, oznakowanymi szlakami turystycznymi na poszczególnych odcinkach Szrenica – Śnieżka – Szrenica. Limit czasu ukończenia biegu wynosi siedem godzin. Zawody będą rozgrywane w klasyfikacji generalnej mężczyzn i kobiet oraz w kategoriach wiekowych.

Zwycięzcą pierwszego maratonu został Jacek Lenart ze Zgorzelca, który pokonał całą trasę w 3 godziny i 41 minut. Do wygrania są puchary, nagrody rzeczowe i finansowe. Najlepszy uczestnik otrzyma co najmniej 750 zł (kwota może być wyższa w przypadku pozyskania nowych sponsorów). Organizatorzy przewidzieli też premie finansowe dla tych, którzy osiągną najlepsze wyniki czasowe. Trzeba być naprawdę dobrze przygotowanym, aby zmierzyć się z tym ekstremalnym biegiem górskim. Zawodnicy będą musieli przebiec pod górę ok. 17 km na różnego rodzaju nawierzchniach.

Nie zmienia to jednak faktu, że impreza będzie bardzo widowiskowa, a uczestnicy będą mieli okazję do podziwiania piękna Karkonoszy z zupełnie innej nowej perspektywy. Organizatorem biegu jest jeleniogórska Fundacja Maraton Karkonoski, przy współudziale Miejskiego Ośrodka Kultury, Sportu i Aktywności Lokalnej w Szklarskiej Porębie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Ile lat ma Twój samochód?

Oddanych
głosów
1003
Jest nowy
7%
1-5 lat
15%
5-10 lat
18%
10-20 lat
42%
pow. 20 lat
18%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Czy warto obejrzeć film o Napoleonie?
 
Rozmowy Jelonki
5 lat minęło
 
Aktualności
Ruszają po 27 latach
 
Aktualności
Zaklęcie rozświetliło choinkę
 
Aktualności
Huczne otwarcie lodowiska
 
Aktualności
Choinka koło Ratusza już świeci
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group