Poniedziałek, 20 maja
Imieniny: Aleksandra, Bazylego
Czytających: 7546
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Wielka Paka dla Dzieciaka po raz 11!

Niedziela, 8 grudnia 2019, 7:11
Aktualizacja: Poniedziałek, 9 grudnia 2019, 10:44
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Wielka Paka dla Dzieciaka po raz 11!
Fot. Przemek Kaczałko
Już po raz 11. społeczność Bursy Szkolnej Nr 1 przy ul. Kilińskiego, przy wsparciu wolontariuszy i sponsorów, przygotowała paczki dla jeleniogórskich dzieci. W piątek (6.12) ekipa Świętego Mikołaja wyruszyła w trasę, aby wywoływać uśmiechy na dziecięcych twarzach.

Akcja ma już swoją tradycję i chętnie włączają się w nią wychowankowie Bursy Szkolnej nr 1 - jedni przywieźlii słodycze i zabawki, a inni pracowali przy tworzeniu paczek. Ponadto wsparcia udzielili: Niepubliczne przedszkole Tuptuś, Szkoła Podstawowa Nr 2, Szkoła Podstawowa Nr 8, Szkoła Podstawowa Nr 11 i Szkoła Podstawowa Nr 15, a także I Liceum Ogólnokształcące, Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 2 i Zespół Szkół Elektronicznych. Dodatkowo Grzegorz Bednarski – właściciel firmy BoostNet – przekazał 10 pendrive'ów dla dzieci.

Dział Pomocy Środowiskowej Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Jeleniej Górze w 2019 r. obejmuje wsparciem 476 dzieci w wieku 0-15 lat. W bieżącym roku pracownicy socjalni Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Jeleniej Górze organizowali zabawę mikołajkową, podczas której wręczono prezenty 50 dzieciom. Z uwagi na ograniczony budżet oraz zasoby kadrowe i lokalowe Mikołaj nie mógł dotrzeć do wszystkich dzieci objętych wsparciem tutejszego ośrodka, dlatego niezmiernie się cieszymy, iż Mikołaj z Bursy poszerzył grono obdarowanych dzieci – powiedziała Małgorzata Budzyńska, kierowniczka działu pomocy środowiskowej.

W rolę Mikołajów wcielili się: Krzysztof Raczek – dyrektor Bursy Szkolnej Nr 1 i dwóch nauczycieli-wychowawców: Jerzy Puk i Łukasz Pater. Śnieżynkami były: Izabella Taczkowska, Małgorzata Fiołek, Aniela Flak i dwie uczennice Norwida: Ada Jankowiak i Wiktoria Wrześniak (co ciekawe, pierwsza Wielka Paka opierała się prawie wyłącznie na zabawkach z pokoju Wiktorii).

Już po raz jedenasty wyruszył bursowy Mikołaj, a właściwie to trzech Mikołajów, aby czynić dobro i wzbudzać uśmiech na dziecięcych buziach. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim zaangażowanym osobom za wsparcie w realizacji mojego pomysłu. Bez pomocy tych wszystkich osób, byłby to tylko niezrealizowany pomysł - powiedziała Dorota Mazur, wicedyrektorka ds. pedagogicznych Bursy Szkolnej Nr 1 w Jeleniej Górze.

Twoja reakcja na artykuł?

18
86%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
5%
Smuci
2
10%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Z którym z autorów chcieliby Państwo spotkać się w Książnicy Karkonoskiej?

Oddanych
głosów
437
Puzyńska Katarzyna
35%
Twardoch Szczepan
32%
Żulczyk Jakub
34%
 
Głos ulicy
Złota rybka
 
Miej świadomość
Kraina Wygasłych Wulkanów w Polsce
 
Rozmowy Jelonki
Wysłali oferty do 100 najbogatszych Polaków
 
112
Kolizje głównie... przed przejściem
 
Kultura
Ogień w Cieplicach
 
Inne wydarzenia
Fantastyczna walka i zabawa w SP 10 [WYNIKI]
 
Kultura
Juwenalia – elektroniczna sobota
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group