Poniedziałek, 3 sierpnia
Imieniny: Lidii, Nikodema
Czytających: 7168
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wielka Paka Dla Dzieciaka!

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 7 grudnia 2016, 8:46
Aktualizacja: Sobota, 17 grudnia 2016, 13:26
Autor: Robert Czepielewski
Fot. Robert Czepielewski
Aż trzech Mikołajów w towarzystwie Śnieżynek rozwiozło wczoraj (6.12) paczki do około setki dzieci. Akcja „Wielka Paka Dla Dzieciaka” odbyła się już po raz ósmy i skierowana jest do dzieci z rodzin najbardziej potrzebujących na terenie Jeleniej Góry.

Pomysłodawczyni tego wydarzenia - Dorota Mazur, która jest wychowawcą i nauczycielem w Bursie Szkolnej Nr 1 wspomina początki tej akcji i okoliczności jej powstania. - Gdy rozpoczynałam pracę w bursie, to w większości placówek oświatowych organizowano podobne akcje z tym, że pod wyszczególnione placówki czyli pod dom dziecka lub pogotowie opiekuńcze. Pomyślałam sobie wtedy, że są też dzieci w naszym mieście, do których Mikołaj prawdopodobnie nigdy nie zawita z prezentem, czyli do dzieci z rodzin najbardziej potrzebujących pomocy. Początki były bardzo skromne. Zaczynaliśmy od około 30 paczek, z czego większość rzeczy był po moim dziecku. Z biegiem czasu „Wielka Paka Dla Dzieciaka” nabierała rozpędu. W drugim roku działalności, do akcji poprzez ogłoszoną zbiórkę starych zabawek wśród swoich uczniów, dołączył Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 1. Z czasem dołączały kolejne placówki oświatowe. Obecnie akcję wspomagają ZSO Nr 2, SP Nr 11, Gimnazjum Nr 1, SP 10, czy też SP Nr 2 - opowiada.

- Można powiedzieć, że „Żerom” uczestniczy w tej akcji od początku - mówi nauczyciel Roman Zieliński. – Dzieciaki są świetne w naszej szkole. W sytuacjach kiedy trzeba pomóc innemu człowiekowi, robią to z całego serduszka, mają świadomość, że uczestniczą w czymś wyjątkowym i dotyczy to też tej akcji. Wystarczy tylko rzucić hasło, że zbieramy zabawki dla innych dzieci i oni te zabawki przynoszą. Później pierzemy je, jeżeli jest taka potrzeba to zszywamy i przekazujemy bursie. Chciałbym podkreślić to fakt, że poprzez takie działanie uczniowie czują się lepsi, że robią wielką „radochę” tym małym dzieciom – mówi.

Słowa Romana Zielińskiego potwierdza uczennica drugiej klasy liceum w ZSO Nr 1 i mieszkanka bursy Dominika Daniszewska. - Od dwóch lat uczestniczę w tym wydarzeniu. Cel jest bardzo szczytny i choć czasami przeżycia bywają traumatyczne, to wiemy, że niesiemy radość innym ludziom i może to nas wiele nauczyć. To jest też wiele pracy włożonej przez nas, bo same robienie paczek trwało dwa tygodnie – dodaje Dominika.

W jaki sposób Mikołaj dociera do dzieci? - Są one typowane są przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej. Wcześniej spotykamy się z pracownikami MOPS-u , rozmawiamy. Co roku lista jest weryfikowana, chociaż są oczywiście dzieci, które odwiedzamy regularnie. W akcji bierze udział trzech Mikołajów oraz Śnieżynki czyli mieszkanki naszej bursy, które bardzo chętnie uczestniczą w tej akcji – mówi dyrektor Bursy Szkolnej Nr 1 w Jeleniej Górze Krzysztof Raczek.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10) Dodaj komentarz

~wdzięczna mama 7-12-2016 11:24
Mikołaj z bursy był u moich dzieci już ósmy raz, jak był po raz pierwszy moja najmłodsza córka miała niespełna roczek, teraz ma 9 lat. Dziękuję bardzo, bardzo, z całego serca. Pani Dorotko, niech akcja trwa. Dziękuję
~ja 7-12-2016 12:13
i to jest pozytywne. gratuluję organizatorom i wspaniałej młodzieży
~pasażerka 7-12-2016 22:05
Młodzież z Żeroma naprawdę świetna jest. Wytrwale pilnuje swoich miejsc siedzących w "dziewiątce". Ani starszy pan o kulach, ani pani z małym dzieckiem jej nie zawstydzą.
~kibic 7-12-2016 22:57
Niesamowita akcja!!! Brawo WY!!!
~Komu to przeszkadza? 8-12-2016 6:11
Jak u Barei, nauczycielka ma pomysł, uczniowie realizują. I to z chęcią. A czemu nie?
~Od ośmiu lat?! 8-12-2016 7:46
Młoda kobieta podopieczną MOPS-u od 8 lat?! O my biedni f...rzy...
~No nie.... 8-12-2016 10:16
Komentarz o zajmowanych miejscach w autobusie przy okazji akcji mikołajkowej. Brawo! Żerom ma ok 800 uczniów i wśród nich są cudowne dzieciaki :)
~jamama 9-12-2016 15:29
Dziękuję organizatorom za tak piękną wielką pakę - tak trzymać - brawo Wy!!!
~Rozczarowane dzieci 9-12-2016 19:27
Mops to jedna nie prosilam o jakąkolwiek paczke dla dzieci...natomiast w tym jakaś babka z i zapytała czy chcemy paczkę na Mikołaja "Wielka " zgodziłam się i powiedziałam dziecia ze przyjdzie do nich Mikołaj czekały patrzalay przez okno jak Mikołaj roznosi paczki wiedzieli że to on u będzie. ..a się ze niema nas na liscie ...syn tylko powiedzial ze Mikołaj nie zapomina o dzieciach gdy powiedzialam mu ze jednak go nie bedzie .Dodam ze z nami tak samo zostalo potraktowane szescioro innych dzieci.Najgorsze te rozczarowanie dzieciaczkow:(
~niesmak 10-12-2016 4:25
Dom uprzątnięty ze starych śmieci, wszyscy czują się lepsi i tylko niesmak pozostał.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group