Wtorek, 24 maja
Imieniny: Joanny, Zuzanny
Czytających: 7594
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Wielka kariera czy wielka bariera

Czwartek, 25 października 2007, 0:00
Aktualizacja: Piątek, 26 października 2007, 9:40
Autor: TEJO
Jelenia Góra: Wielka kariera czy wielka bariera
Fot. Archiwum
Listopad szans dla studentów, którzy marzą o sukcesie.

Zamiast pracodawcy do studentów, studenci pójdą do pracodawców. To nowa formuła dotychczasowych Targów Pracy organizowanych cyklicznie przez Biuro Karier Wydziału Gospodarki Regionalnej i Turystyki AE we Wrocławiu. Trudno jednak liczyć, że studenci od razu dostaną wymarzoną pracę lub staż.

Zamiast tej imprezy BK proponuje przedsięwzięcie o nazwie „Praktyczny listopad”. Przez cały miesiąc studenci AE będą mogli zwiedzić jeleniogórskie przedsiębiorstwa, które wyraziły chęć uczestnictwa w akcji.

Zaletą Targów Pracy jest możliwość rozmowy z kilkoma pracodawcami w jednym miejscu. Niekwestionowaną zaletą wizyt studyjnych jest natomiast możliwość fizycznego zobaczenia firmy. Zamiast słuchać o rekrutacji, danym stanowisku pracy i przypisanym do niego zakresie obowiązków studenci mogą zobaczyć je na własne oczy, a ewentualne pytania zadać bezpośrednio pracownikowi. AE nie spotkała się z odmową, kiedy zapraszała do udziału w projekcie jeleniogórskie przedsiębiorstwa.

Z drugiej strony podczas minionych edycji targów firmy ze stolicy Karkonoszy nie ukrywały, że nie garną się do szybkiego przyjmowania studentów do pracy, czy na staż. Chciały jedynie pokazać swoją ofertę i wskazać młodym ludziom, jak się zachować przy ewentualnym szukaniu zatrudnienia. Etat - na przykład w Jelfie zwłaszcza w sferze nieprodukcyjnej - jest trudny do osiągnięcia nawet dla pracowników ze sporym doświadczeniem.

Trudno też Jelenią Górę porównać do innych ośrodków akademickich, gdzie coraz częściej już pod koniec studiów, przyszli absolwenci – planując swoją karierę – wiążą się z różnymi firmami, gdzie często już z dyplomem w ręku dostają etaty.

W „Praktycznym listopadzie” wezmą udział: Jelenia Plast, Jeleniogórskie Zakłady Optyczne, Fabryka Papieru Miechowice, Przedsiębiorstwo Farmaceutyczne Jelfa S.A., Tesco, DSE Draexlmaier Systemy Elektryczne oraz PMPoland.

- Mamy nadzieję, iż z tego typu bezpośrednich kontaktów skorzystają tak studenci jak i firmy, a wszystkie Biura Karier zachęcamy do ciągłego wychodzenia o krok dalej i kreowania nowych pomysłów na wspomaganie rozwoju swoich studentów - zapowiadają organizatorzy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group