Poniedziałek, 3 sierpnia
Imieniny: Lidii, Nikodema
Czytających: 7348
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wielka Gala otwartych serc i umysłów! W „Żeromie”

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Piątek, 28 stycznia 2011, 0:03
Aktualizacja: Sobota, 29 stycznia 2011, 7:58
Autor: TEJO
Fot. TEJO
Zastępca prezydenta Hubert Papaj kupił kota w worku, a posłanka Marzena Machałek wyznała z lekkim rumieńcem, że kochała się w znanym piłkarzu. Nie tylko takie „cuda” działy się podczas czwartkowego, ponad trzygodzinnego koncertu charytatywnego pod hasłem „Rodzice uczniom” zorganizowanego w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Jeleniej Górze. Zebrano 16.497 złotych!

– Gdyby nie nasze dzieci, takiej imprezy by nie było – powiedziała Dorota Dziedzic, skarbnik Rady Rodziców działającej przy ZSO nr 1. A impreza była rzeczywiście zacna. Aula gmachu I LO wypełniona niemal do ostatniego miejsca (podobnie miejsca parkingowe przed szkołą). W czwartek miała miejsce wywiadówka, a niebawem zorganizowano – już po raz trzeci – Wielką Galę. Tym razem pod hasłem „Rodzice uczniom”.

– Prawdziwa miłość nie wyczerpuje się nigdy: im więcej dajesz, tym więcej ci jej zostaje – tymi słowami Paweł Domagała, dyrektor ZSO nr 1, rozpoczął (wraz z przewodniczącą Rady Rodziców Lidią Łotocką) ten niezwykły wieczór. Szef szkoły przypomniał o osiągnięciach placówki i zrealizowanych remontach, modernizacjach i inwestycjach (boisko, nowa aparatura nagłaśniająca w auli). Mówił też o gali. W jej organizację serce i mnóstwo pracy włożył cały sztab ludzi. Rodzice połączyli siły ze swoimi (często już dorosłymi) dziećmi, aby pomóc tym, którzy wsparcia potrzebują. Cały koncert prowadził znany artysta kabaretowy Jacek Ziobro, a wspierał go licealista Marek Sieradzki, który dwoił się i troił w części artystycznej. Wszystko w niecodziennym blasku, echu Karkonoskiego Festiwalu Światła, który - za sprawą Roberta Futerhendlera – dotarł także do auli I LO im. Stefana Żeromskiego.

Na początek goście oklaskiwali Gwardię Miłosierdzia Matki Bożej z parafii Matki Bożej Miłosierdzia z Cieplic, która na skrawku sceny auli, dała pokaz musztry paradnej. W rzędach zasiedli – jak powiedział gospodarz wieczoru Paweł Domagała – sami zacni ludzie. Wśród nich panie posłanki: Marzena Machałek i Elżbieta Zakrzewska, patron imprezy prezydent miasta Marcin Zawiła z zastępcami Zofią Czernow i Hubertem Papajem, ksiądz prałat Józef Stec, proboszcz parafii MBM. Byli dyrektorzy, prezesi, radni. Podczas gali jednak nie bardzo liczyło się, kto kim jest. Ważniejsze było otwarte serce i umysł, aby chłonąć przygotowany przez rodziców i uczniów program artystyczny.

Prezydent wraz z zastępcami dostali na pamiątkę obrazy z różnymi motywami (w tym – jeleniogórskimi). Program Wielkiej Gali – niezwykle bogaty w różne wydarzenia – zawierał też element równie ważny jak występy: licytację różnych przedmiotów (między innymi: starą pocztówkę z gmachem I LO – od prezydenta Zawiły, obrazy, grafiki, kalendarz Mai Włoszczowskiej, biżuteria, piłki z autografem Włodzimierza Lubańskiego). Tę część wieczoru prowadził najlepszy konferansjer wśród burmistrzów, szef Gryfowa Śląskiego Olgierd Poniźnik, ubrany w srebrną marynarkę i odjazdowe okulary w kształcie gwiazdek.

Ten niezastąpiony spiker do łez rozbawiał publiczność celnymi żartami, a to z księdza Steca (że mu się kolęda udała, to może licytować), a to z pań posłanek (że diety właśnie dostały, to też mogą zaszaleć). W samej licytacji emocji nie brakowało. Posłanka Marzena Machałek wylicytowała piłkę z autografem Lubańskiego i – gratulując młodzieży zorganizowania takiej imprezy – przyznała, że ongiś podkochiwała się w znanym piłkarzu, a obecnie trenerze. Wielki szacunek i podziw także wzbudził jeden z gości wieczoru, który rekordowo podbijał stawki i zostawił w sumie w licytacyjnej kasie prawie trzy tysiące złotych!

Choć wśród chętnych do zakupu przedmiotów nie zabrakło gości "z sali", licytacyjne boje toczyły posłanka Elżbieta Zakrzewska i zastępczyni prezydenta miasta Zofia Czernow. Wiceszef miasta Hubert Papaj wylicytował bodaj najbardziej kuriozalny fant: kota w worku, ofiarowanego przez Urszulę Jonkisz z Karpacza. Ów kot, po wyciągnięciu z worka, okazał się… maskotką krówką, którą pan Hubert będzie trzymał w gabinecie.

Do tego kilka rozmaitych drobiazgów. Prócz tego na licytację trafiły obrazy pędzla uczestników Pracowni Malarstwa Człowieka Dorosłego działającej przy zaprzyjaźnionym z „Żeromem” Osiedlowym Domu Kultury, a także z Domu Pomocy Społecznej. Jeden – pastela przedstawiająca świat odbity w żarówce – był dziełem – jak to określił Olgierd Poniźnik – dyrektorskiej córki, Anity Domagały, tegorocznej maturzystki.

Każdy zwycięzca licytacji dostawał na pamiątkę figurkę przedstawiającą znak zodiaku. Niektórzy przekazywali dzieła do ponownej licytacji zapłaciwszy oferowaną sumę (na przykład Zbigniew Ładziński). Udało się zebrać ponad dziesięć tysięcy złotych, ale do tego dojdą jeszcze pieniądze ze sprzedaży ciast na kiermaszu, który – podczas gali – trwał na szkolnych korytarzach. Do fantów ksiądz Józef Stec dołożył dwa miejsca na wycieczkę do Warszawy do znanego reżysera Krzysztofa Zanussiego, oraz futbolówkę z podpisem Lubańskiego.

W części artystycznej, którą nastrojowo rozpoczęła Dorota Malczewska piosenką W. Houston „I Have nothing”, uczniowie „Żeroma” i ich rodzice wznieśli się na wyżyny. Maciej Sawicz, ojciec jednej z gimnazjalistek, wraz Jackiem Jagusiem (JJ Band), przypomniał sobie młode lata, kiedy pogrywał na gitarze w grupie Hammer. Zabrzmiały szlagiery Beatlesów oraz The Doors. W euforię wprawił publiczność świetny Sebastian Rutkowski. Ten obdarzony głosem jak dzwon gimnazjalista w niezwykły sposób zaśpiewał przebój Czesława Niemena „Dziwny jest ten świat”, a także piosenkę Kukulskiej „Dłoń”.

Na koncercie nie mogło zabraknąć „Paki Buziaka” z MDK, która aż trzykrotnie wystąpiła ze swoimi hitami. Emilia Rydzy z I klasy LO – za niezapomnianą Danutą Rinn – zapytała świetnie interpretując jej przebój „Gdzie ci mężczyźni?!”. Z kolei pani Marzena Pikus, mama jednej z gimnazjalistek, zabawiła się w Agnieszkę Chylińską i zaśpiewała jej piosenkę „Niekochani”.

Entuzjastycznie przyjęto występ „Parents Band”, zespołu składającego się z odlotowo przebranych rodziców uczniów „Żeroma”, którzy – tańcząc i skacząc – wykonali utwór Kuby Sienkiewicza z „Elektrycznych Gitar” zatytułowany „Dzieci”. Słowa – z pewnością znacie. Owacjom końca nie było!

W ten muzyczny ciąg wydarzeń wpletli się aktorzy Teatru im. Norwida: Piotr Konieczyński (córka pana Piotra uczy się w gimnazjum) i Robert Mania, którzy wykonali prześmieszny skecz z Kabaretu Dudek Edwarda Dziewońskiego zatytułowany „Sęk” (znany w klasycznym wykonaniu samego E. Dziewońskiego oraz Wiesława Michnikowskiego, z tekstem wg Konrada Toma).

Wystąpił też Jakub Walicki, maturzysta i doskonały gitarzysta, który zagrał „Zimę w Buenos Aires” A. Piazzolli. Wspomniany już Marek Sieradzki raz wcielił się we Fredy’ego Mercury’ego z zespołu Queen („Show must go on”), a później wystąpił w przeboju Celine Dion „To love you more”. Anna Chodkowska, mistrzyni w tańcu ognia (tym razem tańczyła bez ognia) pokazała klasę przy akompaniamencie zespołu w składzie: Jakub Szemberski, Sylwia Wojtanowicz, Robert Wiski, Michał Łastowski oraz Jakub Wojdan. Michał Klementowski oraz Jakub Kopaniecki przypomnieli klimaty lat 80. XX wieku wykonując hit Depeche Mode „Enjoy the silence”. Oklaskiwano także niecodzienny koncert na gong i misy (wykonanie pani Warwaszyńska), oraz – już pod koniec – gali Macieja Oleksego („Thorn” Natalie Imbruglia). O duchową stronę Gali zadbał też Jan Owczarek, polonista z ZSO nr 1, który wystawił w korytarzu placówki stoisko ze swoimi tomikami poezji.

Gala stała się także okazją do wręczenia szkolnych nagród i wyróżnień. Tytuł najbardziej ulubionej nauczycielki przypadł chemiczce, pani Grażynie Pawlus (niestety, nie mogła przyjść z powodu choroby). Podziękowano także w sposób szczególny pani Joannie Skóreckiej, opiekunce szkolnego samorządu: dostała dyplom i potężną maskotkę. Wyróżniono też panią Gabrielę Simoniuk, kierowniczkę administracyjną "Żeroma".

Za wybitne osiągnięcia w nauce w roku szkolnym 2010/2011 nagrodzono: Mateusza Mielniczuka, Kamila Pruszkowskiego i Kamila Ziółkowskiego (liceum) oraz Marlenę Hercuń, Magdalenę Grodzińską i Elżbietę Gołdyn (gimnazjum). Nagrody specjalne dostali: Dorota Malczewska, Jakub Kopaniecki, Jakub Walicki, Dawid Zawadzki, Marek Sieradzki oraz Michał Piasecki.

Reasumując: impreza niezwykle udana, która pokazała, że jak się chce, to można rzeczywiście wiele (zebrano 16.497 złotych!). Impreza, która po raz kolejny dowiodła, jak ważna jest jedność w działaniu, w tym przypadku rodziców i uczniów. Pozostaje czekać na kolejną galę. Olgierd Poniźnik żartobliwie podpowiedział: może radni uczniom? Żart żartem, ale pomysł przedni! I ku rozważeniu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (35) Dodaj komentarz

~x 28-01-2011 0:34
Chciałabym zauważyć, że w składzie zespołu Resight akompaniującego Ani był także Jakub Szemberski. A samo przedsięwzięcie - jak najbardziej pozytywne.
~x.o.x.o.x.o. 28-01-2011 1:10
Swietna impreza! Oby odbywala sie corocznie jeszcze przez wiele lat! PS.Tytul piosenki wykonywanej przez M. Oleksego to "Torn" nie "Thorn".
~socjalista 28-01-2011 2:06
za moich czasów na takich wieczernicach był obecny I sekretarz,a obecnie ksiądz doktór prałat.Poza tym wszyscy zdrowi.
~szfejk 28-01-2011 2:22
Poslusznie hlasim pane od gwardii flinte się nosi na lewym ramieniu/oddawani honorów prawą ręką/wide YouTube - ARMIA PRUSKA, MUNDUR SZEREGOWIEC, Spocznij .Ps.gdzie jak gdzie ale w JG .gdzie był garnizon.
~Tutejszy 28-01-2011 6:01
Kolejny raz słuszne przedsięwzięcie.Sądząc ze zdjęć to kupującymi raczej byli nasi prominenci, bo to i kasy więcej mają niż zwykli rodzice no i warto się tam pokazać bo za "parę groszy" wydanych na słuszny cel można wiele zyskać więcej niż się włoży.Kiedyś już ktoś nazwał takie charytatywne działanie, tylko nie pamiętam jak.
~uwaga_mieszk 28-01-2011 10:30
Jedna mała uwaga dotyczy kierowców i ich umiejętności parkowania (dotyczy się również gdy jest wywiadówka w Żeromie) stawiają samochody gdzie popadnie i jak się da, nie widać nic na skrzyżowaniu Urocza-Podgórze. Natomiast Panowie i Panie z samochodów terenowych proszę nie orać swoimi traktorami terenów przy domach.
~grażka 28-01-2011 11:20
kiedy wreszcie przestanie się pisać o "Żeromie", czy tak należy traktować znanego pisarza ?, jestem spoza Jeleniej Góry i nie znam tutejszych zwyczajów, ale mówienie "Zerom" jest dla mnie bardzo niestosowne, co na to nauczyciele języka polskiego w LO im. S.Żeromskiego ?, nawet jeżeli mówią tak obecni czy byli uczniowie tej szkoły to nie wypada, aby w prasie lub oficjalnym komunikacie w jelonce używać takiego sformułowania, pozdrawiam
~do Tutejszy 28-01-2011 12:22
Nie wypada, abyś w taki sarkastyczny sposób podsumował ten koncert. Zamiast narzekać, może samemu coś zaproponować i wykonać ?! A koncert był wspaniały, występujący w nim rodzice i młodzież - rewelacyjni. Brawa należą się również organizatorom. Dziękujemy.
~prawda na100 28-01-2011 12:23
no właśnie kiedy przestaniecie pisać o zeromie - jest tyle lepszych szkół
~KAROL 28-01-2011 13:32
Wielkie brawa dla rady rodziców za organizację i wspaniały występ.No i oczywiście dla mojej wspaniałej przyjaciółki Marzenki za solówkę.Szkoda że jestem chory i nie mogłem osobiście uczestniczyć.Pozdrawiam wszystkich którzy wystąpili na tej gali.DZIĘKUJĘ!!!
~Detektyw 28-01-2011 13:44
No i proszę, dobry Aktor nawet cytując książkę telefoniczną wypadnie z klasą. To był rewelacyjny pomysł ! Pan Piotr Konieczyński i Pan Robert Mania w skeczu "Sęk"!!! Dorównali wielkim: Edwardowi Dziewonskiemu i Wieslawowi Michnikowskiemu z Kabaretu Dudek. Od kiedy Stanisław Tym jest autorem tego tekstu? To Konrad Tom!!!
~bywalec 28-01-2011 16:00
i młodzież i rodzice byli fantastyczni!! gratulacje za pomysł!! uważam,że warto mówić głośno o takich inicjatywach gdy wokół sami malkontenci..
~ 28-01-2011 16:09
Chylę czoła przed Panem Olgierdem Poniźnikiem! Pokazał wielką klasę i talent!! Rozbawił nas do łez! Po prostu SZACUNEK!
~jan 28-01-2011 16:43
Gala świetna. Przygotowana profesjonalnie. Wielkie brawa dla organizatorów. Brakowało mi tylko uczniów. Tytuł gali to "Rodzice uczniom", a na widowni byli tylko dorośli. Gdzie ta młodzież, dlaczego brak jej zaangażowania?
~nestor 28-01-2011 16:50
prawdą jest,że autorem skeczu "Sęk" jest Konrad Tom.Skecz był grywany już przed II wojna na scenach kabaretów warszawskich.Przypomnieli go w kabarecie "Dudek" właśnie Michnikowski z Dziewońskimprezentują pyszny humor ż...owski.Natomiast Stanisław Tym jest autorem innego skeczu z Dudka .Mianowicie Kobuszewskiego i Gołasa o mistrzu i uczniu hydrauliku.
~emerytowana 28-01-2011 16:54
Gratuluję udanej imprezy!
~zachwycona 28-01-2011 17:24
było super! wszystko na wielki plus! oby więcej takich imprez, przynajmniej coś się dzieje! gratuluje wszystkim!!
~*) 28-01-2011 18:47
Mnie też Kuba wpadł w oko
~sowa 28-01-2011 18:55
Cytuje :W rzedach zasiadali jak powiedzial gospodarz wieczoru Pawel Domagala sami"zacni"ludzie. W dalszym ciagu elita polityczna i koscielna to "Ci zacni" a co z ta reszta ktyora nie zasiadla w tych rzedach. Drodzy panstwo widze ze zyjecie w dalszym ciagu w swoim elitarnym swiecie gdzie cos jest cos warte inne cos nie.Prymitywizm totalny.
~:D 28-01-2011 21:51
Ciekawe jak wy byście to napisali.....
~do sowa 28-01-2011 22:37
Zacni bo o wielkich sercach a nie elita polityczna malkontencie! Zasiadła tam również moja babunia i mama i to również zacni ludzie- bo przyszli i chciało im się coś zrobić dla młodzieży - w odróżnieniu!
~............ 29-01-2011 7:34
I tak potem mieszkańcy Jeleniej Góry dzielą się na absolwentów Żeroma i resztę świata... Jak kto z Żeroma to potem elyta, choćby nie mieli pustkę w głowach... Już mamusia i tatuś zawczasu o to zadbali... Ksiądz z Cieplic też zawsze wie, gdzie są konfitury. Co ta osoba duchowna ma wspólnego z tym liceum? Mógłby bardziej zatroszczyć się o Cieplice z jego Norwidem... TAM jego parafia i parafianie, a nie w Żeromie...
~............ 29-01-2011 7:45
To JEST ELITA POLITYCZNA, razem z kościelną... I aktualna elita, i przyszła... Cwaniactwo i populizm będą nami rządzić... Sowa ma rację...
~Do ~ 29-01-2011 9:52
~sowy i ~............; Dajcie sobie spokój. Co chcecie zmieniać ten świat? Niech się bawią, niechaj będą najlepszą szkołą w mieście, w Polsce i na całym globie. I niech co sobotę wraz z księżmi sobie wróŻą i układają horoskopy. Szkoda waszej energii i zdrowia na walkę z wiatrakami. Dedykuję Wam hit zespołu Lady Pank "Zostawcie Tytanica".
~ja...kiśktoś 29-01-2011 11:23
A czemu z powyższych komentarzy na ogół płynie jad i same złośliwości? Ludzie trochę umiaru, klasy i dystansu. Jak nie możesz wypowiedzieć się dobrze, nic nie zrobiłeś, lub po prostu tam nie byłeś, to po co zabierasz głos? Typowo polskie - jak ktoś się odrobinę wychyli, to go w łeb lub za nogi i z powrotem do do błotka! A Resight + Ania to największy hit tego wieczoru! Poza oczywiście Sebastianem ;)
~:D 29-01-2011 19:58
Krytykować każdy może, ale zrobić coś samemu to już ciężej.... Gala była bardzo dobrze zorganizowana.... Osoby piszące wyżej zapewne tam nie były więc nie wiedzą jak było świetnie... Gdyby chciało im się ruszyć swoje cztery litery i przyjść, mówiłyby inaczej....
~ 29-01-2011 20:07
Super impreza...ważne, że z tych pieniędzy można zrobić coś konkretnego. Jak ktoś jest zdolny i ma chęć się pokazać powinien mieć gdzie. Dobrze, że jest takie miejsce i są tacy ludzie, którym się chce... a politycy są od tego , żeby bywać .... Należałoby tylko podziękować opiekunce samorządu za to, że pomimo zapalenia oskrzeli znalazła siły i motywację, aby zapiąć imprezę na ostatni guzik... wielki szacun... A Sebastian wzrusza do łez....szkoda tylko, że z muzyki ma dostatecznie.... ktoś sobie powinien chyba to przemyśleć.
~Kibic 10 29-01-2011 21:53
O ile ta impreza straciłaby na wartości, gdyby nie występ Pana Konieczyńskiego, niezwykłego aktora sceny Teatru im. Norwida. Skromny i utalentowany, tacy aktorzy z klasą się wykruszają, a nowe pokolenie nic sobą nie reprezentuje. Umie się świetnie bawić odgrywając skecz. Całość w doskonałej oprawie gwarancją wspaniałej zabawy i rozrywki na najwyższym poziomie! Rozgrzał publiczność, a zarówno tekst jak i jego wykonanie było godne nieśmiertelnego „Sęka” z kabaretu „Dudek”.
~j****** 30-01-2011 15:19
występ p. Marzeny był najlepszy...
~x 1-02-2011 19:30
"no właśnie kiedy przestaniecie pisać o zeromie - jest tyle lepszych szkół" to czemu "te szkoły" nie mogą zrobić czegoś takiego? Co w tym złego, że zrobili sobie gale? Nie podoba Ci się to? To po prostu nie idź i się nie wypowiadaj na ten temat. Osobiście uważam, że gala była świetna, najbardziej mi się podobał występ Maćka Oleksego. Dziękuję i dobranoc.
~~dgf 3-02-2011 22:31
problem leży nie w młodzieży ,ale w dofinansowaniu szkół przez nasze władze, inne licea nie maja takiej auli ,w której mogli by zorganizować taką gale, niestety musza sale wynajmować ,a tam liczy sie kasa, czyli jak zbiorą zakładam 10 tyś. to 4 tys za sale musza oddać i nie ma sie co dziwić wszystkie placówki maja problemy finansowe, i chwytają co mogą .więc inne szkoły nawet jak by chciały to nie pomieszcza takiej ilości ludzi. A proszę mi wierzyć ze mamy w innych szkołach bardzo ,a nawet bardziej zdolna młodzież niż w żeromie ,tylko nie zawsze jest jak ich pokazać. No i jeszcze jedno..... żerom to jedyna placówka w Jeleniej Górze, która nie ma rejonizacji do gimnazjum .już od małego maja dzieci przebrane, ze tak powiem więc wysiłek nauczycieli jest minimalny. ciekawe jak by zmienić te możliwość wybierania jak w ulęgałkach to czym by sie pochwalili. Albo może tak na rok każdego z nauczycieli dać do innych gimnazjów do pracy w ramach wymiany , hmmmm, podejrzewam że w tym wypadku wz
~Exuczeń Żer. 6-02-2011 8:48
To już tradycja, że zawsze znajdą się persony wylewające żółć na jakiekolwiek przedsięwzięcia Żeroma... Litości, trochę więcej obiektywizmu i mniej frustracji, a poziom komentarzy znacznie poszybuje w górę... Prawda jest taka, że w Jeleniej Górze liczą się jedynie 2 szkoły OGÓLNOKSZTAŁCĄCE - Żerom i Norwid. One na chwilę obecną (wśród liceów) zapewniają względnie najwyższy poziom nauczania i najlepszą, pod względem jakościowym, kadrę nauczycieli. Na pytanie - która lepsza - nie da się odpowiedzieć, bowiem każdy będzie miał inną opinię bazującą na subiektywnych kryteriach (wygodny dojazd, atmosfera, sentyment itp.) Niemniej jednak obie szkoły są względem siebie bardzo porównywalne i nie da się jednoznacznie wskazać faworyta. Co do kwestii innych placówek edukacyjnych, to wybaczcie, ale Chemik i reszta to zupełnie inna liga (II lub III) - i takie są fakty. Największym problem jest to, że zarówno Żerom jak i Norwid mają kilka potężnych wad - nie zapewniają odpowiednich warunków sam
~............ 6-02-2011 10:39
Kończyłam Norwida. Uważam, że tam jest lepszy poziom nauczania niż w Żeromie, i to już od dawna. Żerom, nie wiadomo z jakiego powodu, jest lepiej dofinansowany niż Norwid. Dlaczego??? Bo do tej szkoły chodziła dawna i obecna elyta Jeleniej Góry. Poziom edukacji w obu szkołach powinien być mierzony ilością absolwentów przyjętych na studia, a nie jakimiś bliżej nieokreślonymi kryteriami. Władze miasta, dofinansujcie Norwida, wybudujcie w nim AULĘ, korzystając ze środków europejskich, zamiast budować kolejny ORLIK. Tam jest zdolna młodzież, tam jest atmosfera nauki, a nie wielkiego rozpasania synalków ludzi wysoko postawionych, jak w Żeromie. Obecny Prezydent Miasta, jako jeden z niewielu z obecnej elyty, także kończył obecnego Norwida, gdy jeszcze to liceum nazywało się II LO w Cieplicach Śląskich Zdrój. Mógłby czasem pomyśleć o swojej macierzystej szkole średniej.
~do 10.39 7-02-2011 18:00
Absolwentko Norwida. Obrażasz swoimi słowami wszystkich młodych ludzi uczących się I LO. Może pora się zastanowić nad doborem słów zanim wyleje się na innych pomyje. Zarówno I LO ja i II LO to dwie pierwszorzędne szkoły, pełne fajnych, mądrych ludzi. Tylko czasem trafia się takie "perełki" jak Ty , które sfrustrowane robią antyreklamę swoim szkołom.Polecam czytanie tekstu ze zrozumieniem-rodzice i uczniowie sami zbierali pieniądze na stypendia, nie patrząc na włodarzy!
~exżerom 28-03-2011 18:09
Ciekawi mnie, skąd absolwenci Norwida wiedzą, jaki jest poziom nauczania w Żeromie i na odwrót.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group