Czwartek, 6 października
Imieniny: Artura, Brunona
Czytających: 7115
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Wiele się dzieje u "Młodych Duchem"

Wtorek, 4 lutego 2020, 10:00
Aktualizacja: Czwartek, 6 lutego 2020, 13:19
Autor: Przystań Twórcza
Jelenia Góra: Wiele się dzieje u "Młodych Duchem"
Fot. Przystań Twórcza
„Pułapka na myszy” Teatru Norwida, Karnawałowe Szaleństwo, Nauka Samoobrony, Spotkanie z Rzecznikiem Praw Konsumenta, Śpiewy w Kręgu oraz Klub Brydżowy – to imprezy, w których wzięli udział członkowie Klubu Seniora „Młodzi Duchem”. – Zapraszamy na kolejne spotkania w Przystani Twórczej – Cieplickim Centrum Kultury w Jeleniej Górze – zachęca do udziału organizator.

Klub Seniora „Młodzi Duchem” obejrzał wspaniały spektakl „Pułapka na myszy” Agathy Christie w Teatrze Norwida w świetnej reżyserii Marka Siudyma. Klasyka angielskiego kryminału, w której nie zabrakło nagłych zwrotów akcji zaskoczyła Seniorów.

Na następnym spotkaniu Klubowicze bawili się na balu karnawałowym. Seniorzy tańczyli do rytmów granych na akordeonie przez Lucjana Suchodolskiego oraz prezentowali znane już tańce w kręgu. Gościnnie wystąpił zaprzyjaźniony zespół Sybiraczki i Kresowianie. Nie zabrakło pysznego poczęstunku przygotowanego przez uczestników.

Zajęcia z Samoobrony, które poprowadziły Małgorzata Gorzelak i Beata Sasulska-Baran z Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze przygotowały wstępnie Seniorki do kolejnych spotkań. Panie poznawały swoją strefę bezpieczeństwa oraz ćwiczyły równowagę i mięśnie nóg. Było to pierwsze spotkanie z cyklu: kolejne zaplanowane są na 26 lutego i 25 marca również od godz. 16.00.

Dominika Jagielska, Miejski Rzecznik Konsumentów opowiedziała o „Zagrożeniach w obrocie konsumenckim” oraz o podstawowych zasadach reklamacji towarów. Seniorzy zadawali pytania i poznali możliwości kontaktu z Rzecznikiem Praw Konsumenta, który działa w Urzędzie Miasta Jelenia Góra. Seniorzy kończyli również gobelin Ducha Gór z artystką Marią Maczkowską.

„Boże daj, wszystkiego naj” – śpiewały Seniorki wspólnie z Agatą Szmigrodzką, która jest autorką słów cytowanego utworu, podczas kolejnego spotkania na „Śpiewach w Kręgu”. Panie wykonały również utwory patriotyczne i kolędy. Nie zabrakło ćwiczeń oddechowych, przepony i dykcji.

Klub Brydżowy działający przy Klubie Seniora „Młodzi Duchem” w Przystani Twórczej rozegrał zaciętą partię w dwóch czwórkach. Seniorzy rozwijają swoje umiejętności karciane wspólnie wspierając się w poznawaniu niełatwych zasad tej gry. Osoby chętne, które chciałyby dołączyć do grupy mogą kontaktować się z Przystanią Twórczą pod nr tel. 75 71 22 892. Pani Krysia z Klubu Seniora koordynuje zbieranie się grup w czwórkach i ustala terminy gry. Zazwyczaj są to czwartki (prosimy o wcześniejszy kontakt).

Zapraszamy na spotkania w lutym 2020 r. Klubu Seniora „Młodzi Duchem”:

– 05.02.2020 r., o godz. 16.00 - Gobeliny z Marią Maczkowską. Wstęp wolny. Siedziba Przystani Twórczej. Seniorzy wraz z artystką Marią Maczkowską, będą kończyć wspólne dzieło z wełny w postaci wielkiego gobelinu – karkonoskiego „Ducha Gór - Liczyrzepy”. Malarka Pani Maria jest również członkinią Klubu Seniora „Młodzi Duchem”.

- 26.02.2020 r. o godz. 16.00 - Nauka Samoobrony cz. 2. Wstęp wolny. Siedziba Przystani Twórczej. Serdecznie zapraszamy na Zajęcia z Samoobrony, które poprowadzi Beata Sasulska-Baran z Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze. Będzie to okazja do poznania podstawowych chwytów i uników, jakie można zastosować w niebezpiecznych sytuacjach. Będzie to drugie spotkanie z cyklu: kolejne zaplanowane jest na 25 marca również od godz. 16.00.

- 6 i 27.02.2020 godz. 10.30 - „Śpiewy w Kręgu”. Wstęp wolny. Siedziba Przystani Twórczej. Seniorzy z Klubu Seniora „Młodzi Duchem” wspólnie śpiewają polskie pieśni patriotyczne oraz ludowe. Uczestnicy spotkania sami wybierają repertuar. To fantastyczny sposób na ćwiczenia oddechowe i dykcję. Dołączyć może każdy, kto lubi śpiewać w przyjaznym gronie, wystarczy przyjść.

Dla chętnych: 15.02.2020 r. o godz. 11.00 – 14.00 - Walentynkowa Sesja Zdjęciowa „Fluo Story”. Wstęp wolny. Siedziba Przystani Twórczej. Przystań Twórcza zaprasza na Walentynkową Sesję Zdjęciową FLUO STORY, podczas której każdy z uczestników będzie mógł stanąć przed obiektywem zawodowego fotografa Marcina Kaźmieruka i dać się sfotografować. Myślą przewodnią jest podróż w przyszłość, zabawa kolorem i światłem, jaką dają farby fluorescencyjne. Osoby posiadające drobiazgi, elementy garderoby, rekwizyty o właściwościach „fluo” powinny koniecznie zabrać je ze sobą. Gwarantujemy świetną zabawę i pełen profesjonalizm. Z wykonanych zdjęć powstanie wystawa fotograficzna w Galerii Przystaniowe Inspiracje.

Twoja reakcja na artykuł?

8
73%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
9%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
2
18%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group