Wtorek, 5 lipca
Imieniny: Antoniego, Karoliny, Marii
Czytających: 5137
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Wiele się dzieje u Młodych Duchem

Sobota, 28 grudnia 2019, 7:07
Aktualizacja: Środa, 1 stycznia 2020, 11:09
Autor: Przystań Twórcza
Jelenia Góra: Wiele się dzieje u Młodych Duchem
Fot. Przystań Twórcza
„Gobeliny z Marią Maczkowską”, Otwarta Papiernia „Watra Wraca”, „Piękno Pałacu Bukowiec”, Koncert w Filharmonii Dolnośląskiej „Sen to czy jawa”, „Drewniane Mikołajki” oraz Wigilia „Hej Kolęda” – to spotkania, w których wzięli udział seniorzy z Klubu „Młodzi Duchem”. Przystań Twórcza – Cieplickie Centrum Kultury zaprasza na styczniowe spotkania do Młodych duchem. Wstęp wolny.

Głowa Ducha Gór z brodą i bujną czupryną, oryginalny kapelusz w ekologicznym odcieniu, błękitne spodnie i zielona marynarka, a to wszystko ze starej wełny przyniesionej przez Marię Maczkowską - artystkę, która poprowadziła drugą część warsztatów „Gobeliny”. Panowie i panie z pasją rozdzielali wełnę na kolory oraz tworzyli wspólne dzieło w postaci Karkonosza.

Podczas następnego spotkania Klubowicze usłyszeli „Szczyptę historii” na temat budynku po starej jeleniogórskiej papierni, o której opowiedział Maciej Pierzchała. Seniorzy obejrzeli ciekawy film o „Watrze” oraz wystawę z projektu Śniadanie Mistrzyń Watra Wraca z programu Kultura – Interwencje 2019. Wystawa zdjęć pracownic, dyplomy uznania, stare zdjęcia oraz pamiątkowe kroje zachwyciły uczestników spotkania.

Piękno i historię Pałacu Bukowiec z Krzysztofem Tęczą poznali uczestnicy podczas kolejnego spotkania Klubu Seniora. Podróżnik opowiedział również o potencjale artystycznym tego miejsca oraz o innych znanych i mniej uczęszczanych zabytkach Doliny Pałaców i Ogrodów. Przy okazji klubowicze, którzy wzięli udział w Warsztatach z wełny „Gobeliny – Duch Gór”, kontynuowali swoje dzieło.

Seniorzy obejrzeli też wspaniały koncert „Sen to czy jawa” w Filharmonii Dolnośląskiej, który połączony był z tańcem i pieśniami autorstwa Agaty Szmigrodzkiej. W widowisku artyści opowiedzieli o uczuciach i marzeniach. Wyjątkowe aranżacje przepełnione były cygańskimi brzmieniami, przeplatane muzyką flamenco, a także ubarwione orientalnymi rytmami. Członkowie Klubu, częściowo znając teksty pani Agaty śpiewali wspólnie z artystami.

Drewniane Mikołajki z Marią Maczkowską to warsztaty malowania ozdób świątecznych na wdzięcznym materiale, jakim są deski. Podczas spotkania seniorzy z Klubu „Młodzi Duchem” malowali fantazyjne Mikołaje, świąteczne choinki, śniegowe bałwany, zielone elfy i wesołe renifery.

Podczas wspólnej Wigilii „Hej Kolęda” Seniorzy podzielili się opłatkiem, złożyli sobie życzenia i wykonali
najpiękniejsze polskie kolędy razem z zaprzyjaźnionym zespołem „Sybiraczki i Kresowianie”. Autorską aranżację muzyczną na akordeon przygotował Lucjan Suchodolski. Niespodziankę muzyczną w postaci utworów autorskich wykonała Ewelina Marciniak, dyrektor Przystani Twórczej – Cieplickiego Centrum Kultury w Jeleniej Górze. Nie zabrakło wigilijnego poczęstunku, który przygotowali klubowicze.

Ponadto w każdy czwartek seniorzy spotykali się w przyjaznym gronie na „Śpiewach w Kręgu”, by wspólnie poćwiczyć dykcję, przeponę oraz pośpiewać kolędy, utwory patriotyczne i ludowe.

Plan na styczeń 2020 Klubu Seniora „Młodzi Duchem”:

- 10.01.2020 r. o godz. 19.00 (zbiórka 18.40 w Teatrze)- „Pułapka na myszy” Teatru Norwida. Bilet kosztuje 12 zł. (Teatr Norwida Aleja Wojska Polskiego 38 Jelenia Góra). Wcześniejsze zapisy w Przystani Twórczej. „Pułapka na myszy” Agathy Christie w świetnej reżyserii Marka Siudyma to klasyka angielskiego kryminału, w której zaskoczą znakomicie zarysowane charaktery, lekkość dialogu oraz misternie skonstruowana zagadka kryminalna. Wystąpią znakomici aktorzy Teatru Norwida: Elwira Hamerska - Skórecka, Marta Kędziora, Iwona Lach, Katarzyna Trzeszczkowska, Andrzej Kępiński, Piotr Konieczyński, Robert Mania, Bogusław Siwko, Filip Toroński.

- 15.01.2020 r. o godz. 16.00 - Karnawałowe Szaleństwo. Wstęp wolny. Siedziba Przystani Twórczej. Bal przebierańców i tańce do rytmów granych na akordeonie przez Lucjana Suchodolskiego. Wspólne śpiewy biesiadne. To fantastyczna okazja aby zintegrować się i potańczyć w przyjaznej atmosferze (dobór stroju dowolny).

- 22.01.2020 r. o godz. 16.00 - Nauka Samoobrony. Wstęp wolny. Siedziba Przystani Twórczej. Serdecznie zapraszamy na Zajęcia z Samoobrony, które poprowadzi Beata Sasulska-Baran z Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze. Będzie to okazja do poznania podstawowych chwytów i uników, jakie można zastosować w niebezpiecznych sytuacjach. Będzie to pierwsze spotkanie z cyklu: kolejne zaplanowane są na 26 lutego i 25 marca również od godz. 16.00.

- 29.01.2020 r. godz. 16.00 - Spotkanie z Rzecznikiem Praw Konsumenta. Wstęp wolny. Siedziba Przystani Twórczej. Dominika Jagielska, Miejski Rzecznik Konsumentów opowie o „Zagrożeniach w obrocie konsumenckim” oraz o podstawowych zasadach reklamacji towarów. Będzie to okazja do zadawania pytań i poznanie możliwości kontaktu z Rzecznikiem Praw Konsumenta, który działa w Urzędzie Miasta Jelenia Góra.

- 9, 16, 23, 30.01.2020 r. godz. 10.30 – 12.00 - „Śpiewy w Kręgu”. Wstęp wolny. Siedziba Przystani Twórczej. Seniorzy z Klubu Seniora „Młodzi Duchem” wspólnie śpiewają polskie pieśni patriotyczne oraz ludowe. Uczestnicy spotkania sami wybierają repertuar. To fantastyczny sposób na ćwiczenia oddechowe i dykcję. Dołączyć może każdy, kto lubi śpiewać w przyjaznym gronie, wystarczy przyjść.

Twoja reakcja na artykuł?

16
94%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
6%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group