Sobota, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 3803
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Piechowice: Wieczornica w okazji Święta Niepodległości

Sobota, 11 listopada 2017, 7:11
Aktualizacja: 9:45
Autor: WAC
Piechowice: Wieczornica w okazji Święta Niepodległości
Fot. WAC
W sali widowiskowej Piechowickiego Ośrodka Kultury odbyła się wczoraj (10.11) uroczysta wieczornica z okazji Narodowego Dnia Niepodległości.

W spotkaniu, obok samorządowców oraz mieszkańców miasta, uczestniczyli też radni powiatowi: Wiesława Bąk, Rafał Mazur, Grzegorz Rybarczyk. Ważnym punktem wieczoru było wręczenie bliskim tragicznie zmarłego w 2009 roku, znakomitego gitarzysty Łukasza Pietrzaka tytułu Honorowego Obywatela Miasta Piechowice.

Przypomnimy, że Ł. Pietrzak urodził się w Oleśnicy, gdzie pod okiem matki poznawał gitarowe abecadła. Po latach sam uczył gry na gitarze w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia im. Janiny Garści w Cieplicach. Był serdecznym i przyjacielskim człowiekiem – otwartym dla wszystkich i pełnym poświęcenia dla swoich licznych uczniów. Stworzył i był dyrektorem festiwalu muzyki gitarowej Gitaromania, a także pomysłodawcą wielu innych imprez muzycznych, w tym "Gitara do Kwadratu". Z niepowtarzalnym dowcipem zapowiadał liczne koncerty i wydarzenia. Od 2002 roku był związany z Piechowicami. Tam zamieszkał, założył rodzinę, dochował się dwójki dzieci i spoczął na tamtejszym cmentarzu.

W części artystycznej wieczoru w słowno – muzycznym spektaklu patriotycznym wystąpił aktor Teatru im. C.K. Norwida Jacek Paruszyński.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeździsz pociągami?

Oddanych
głosów
136
Nigdy
24%
Rzadko
43%
Czasami
21%
Często
13%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Czy warto obejrzeć film o Napoleonie?
 
Rozmowy Jelonki
5 lat minęło
 
112
Popalali, a policjanci ich złapali
 
Aktualności
Dzieje się w Polsce: próbował wepchnąć ich pod pociąg
 
Polityka
Radni debatują
 
Aktualności
Ruszają po 27 latach
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group