• Wtorek, 21 stycznia 2020
  • Godz. 7:18
  • Imieniny: Agnieszki, Jarosława
  • Czytających: 2325
  • Zalogowanych: 5
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Wieczór z Jackiem Kleyffem

Wiadomości: Jelenia Góra
Sobota, 19 października 2019, 9:00
Aktualizacja: Poniedziałek, 21 października 2019, 6:21
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
Miłośnicy poezji śpiewanej spędzili miły wieczór w Miejskim Domu Kultury "Muflon", gdzie wystąpił Jacek Kleyff – legenda polskiej piosenki autorskiej.

Jak podkreślają organizatorzy, Jacek Kleyff to charyzmatyczna osobowość, erudyta pełen dowcipu i niebywałego dystansu do siebie. To również bard, poeta, kompozytor, współtwórca kabaretu „Salon Niezależnych” oraz Orkiestry Na Zdrowie.

Na sobieszowskiej scenie Jackowi Kleyffowi towarzyszyła Nastazja Niakrasava - wokalistka i multiinstrumentalistka (akordeon, cymbały, śpiew) urodzona w Kazachstanie, w rodzinie białorusko-rosyjskich przesiedleńców. Artystka wychowała się na Białorusi, a od 2009 roku mieszka w Polsce. Do tej pory występowała z etno-jazzową grupą NHS, w 2008 roku utworzyła z Pawłem Ryżkowem formację Folk Roll. Od 2011 współpracuje także z formacją R.U.T.A. - zaznaczyli organizatorzy.

Po koncercie publiczność miała okazję nabycia książki, płyt, zdobycia autografu czy rozmowy z artystami.

Twoja reakcja na artykuł?

4
67%
Cieszy
0
0%
Dziwi
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
2
33%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~gość 19-10-2019 11:59
Bez komentarzy?
~Romualdos trzeci 20-10-2019 20:41
:) no właśnie ... co to jest ? jakiś łysy i to jeszcze siwy do tego. No rzoumiałbym siwy... ale po co łysieć??? Oczadział. I jak to ... o lasce... czy co? to głupoty jakieś. Ta Jelenia spada na spy. Psy... ... i to w Muflonie ... jakby innych domów kultury nie było. I dla czego nie mamy jeszcze porządnej sali koncerotwej ??? a te muflony to w nasze Karkonosze jacyś starzy niemcy przytargali... oni już wiedzieli jak nam szkodzić... po co takie??? mięsa prawie nie ma i wełnu nie daje. A potem domy kultury tak nazywajo. Skandal. i tej Klej, czy F... Ajak Mutam. Po co łon jeszcze śpiwa. No po co. Jakby mało w telewizji zielonych łoczów nie wyśpiewano. I że gada przy tem. Ni to spiew , ni gadanie. A taki ARTYSTA. By się zdecydował. i takie słowa jakieś , nie wiem , inne... my tak normanie nie gadamy. i że On niby tyle widzi. I to widzi czego nie ma!!! bo jak my nie widzim to przecie nie ma, a On widzi... niby. Że co to , że niby lepiej widzi??? a skąd. To gadanie takie,żeby nam oczy zamydlić tym niby spiewem. Wystrzegać się taich należy bo nie dość wzruszyć mogą to jeszcze oko na sprawy, których widzieć nie powinniśmy nam otworzy. Nie słuchać Go, bo jeszcze zaczenimy się zastanawiać... a po co nam? no poc co? Nie doszukiwać się w prostych dziękach wirtuozerii , nie dbać o to jak ta prosta w sunmie forma może nieść tak wiele przekazu, bo nie ogarniemy ... a jeśli tak , to nam na pewno na dobre wyjść nie może. Podumuję 1. No niech w końcu się coś w Jeleniej zacznie dziać bo przez ostatnie 2 miesiące to normanie cisza jak w Prypeci

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group