Środa, 1 lutego
Imieniny: Ignacego, Seweryna
Czytających: 6792
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Więcej pieniędzy na promocję regionu

Poniedziałek, 29 września 2014, 6:32
Aktualizacja: 6:34
Autor: Mea
Region: Więcej pieniędzy na promocję regionu
Fot. Mea
Podczas spotkania powiatu, miast i gmin z regionu jeleniogórskiego w ramach „Porozumienia w sprawie współpracy w zakresie wspólnej promocji turystycznej” rozmawiano o zwiększeniu przeznaczanych kwot na wspólną promocję. – Propozycja została zaakceptowana przez wszystkich członków porozumienia – mówił Wiesław Dzierzba, dyrektor Wydziału Promocji, Turystyki i Sportu Starostwa Powiatowego w Jeleniej Górze.

Spotkanie prowadził starosta jeleniogórski Jacek Włodyga. Wzięli w nim udział przedstawiciele Janowic Wielkich, Jeżowa Sudeckiego, Mysłakowic, Podgórzyna, Piechowic, Jeleniej Góry, Karpacza, Kowar i Szklarskiej Poręby.

- W związku z okresem planowania w gminach i miastach powiatu zorganizowaliśmy spotkanie poświęcone wspólnej promocji. Obecni na nim byli zarówno burmistrzowie, jak i wójtowie z regionu jeleniogórskiego, których poprosiliśmy o zwiększenie kwot, które są przekazywane dzięki porozumieniu na działania promocyjne. Większe miasta, jak Szklarska Poręba, Karpacz, Jelenia Góra, czy Kowary oraz Starostwo Powiatowe w Jeleniej Górze będą teraz płacić minimum 30 tys. zł, natomiast gminy po minimum 5 tys. zł. Pieniądze te zostaną przeznaczone na działania wizerunkowe powiatu – mówił dyrektor.

Z tych funduszy będą organizowane wyjazdy na targi turystyczne zarówno za granicę m.in. do Berlina, czy Drezna, jak do polskich miast m.in. do Poznania, czy Chorzowa. Na te wyjazdy potrzebny jest druk informatorów o turystyce i atrakcjach w powiecie jeleniogórskim oraz różne gadżety.

- W związku z opatentowaniem wspólnej Marki Karkonoszy musimy nasz wizerunek rozpowszechnić, by rodzimi gestorzy, wytwórcy, hotelarze itp. korzystali z tego, a marka trafiała do turystów – powiedział dyrektor.

Z pieniędzy z porozumienia utrzymywana jest również strona internetowa visitkarkonosze oraz profil Karkonoszy na facebooku, na których muszą znajdować się cały czas nowe informacje.

- Ponadto utrzymujemy jeden etat w Karkonoskiej Informacji Turystycznej, działającej w centrum Jeleniej Góry. Instytucja ta informuje turystów o wszystkich atrakcjach w powiecie, a gminy z regionu przekazują tu informacje, które są dalej rozpowszechniane. Przygotowywane są też kalendarze imprez i rozsyłane do różnych instytucji. Uzupełniana jest również baza hotelowa i restauracyjna – podkreślił dyrektor.

Porozumienie w sprawie zwiększenia kwot przekazywanych na wspólną promocję zostanie podpisane na początku roku.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
1042
Tak
20%
Nie
69%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group