Sobota, 15 sierpnia
Imieniny: Marii, Napoleona
Czytających: 6250
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Więcej pieniędzy na promocję regionu

Wiadomości: Region
Poniedziałek, 29 września 2014, 6:32
Aktualizacja: 6:34
Autor: Mea
Fot. Mea
Podczas spotkania powiatu, miast i gmin z regionu jeleniogórskiego w ramach „Porozumienia w sprawie współpracy w zakresie wspólnej promocji turystycznej” rozmawiano o zwiększeniu przeznaczanych kwot na wspólną promocję. – Propozycja została zaakceptowana przez wszystkich członków porozumienia – mówił Wiesław Dzierzba, dyrektor Wydziału Promocji, Turystyki i Sportu Starostwa Powiatowego w Jeleniej Górze.

Spotkanie prowadził starosta jeleniogórski Jacek Włodyga. Wzięli w nim udział przedstawiciele Janowic Wielkich, Jeżowa Sudeckiego, Mysłakowic, Podgórzyna, Piechowic, Jeleniej Góry, Karpacza, Kowar i Szklarskiej Poręby.

- W związku z okresem planowania w gminach i miastach powiatu zorganizowaliśmy spotkanie poświęcone wspólnej promocji. Obecni na nim byli zarówno burmistrzowie, jak i wójtowie z regionu jeleniogórskiego, których poprosiliśmy o zwiększenie kwot, które są przekazywane dzięki porozumieniu na działania promocyjne. Większe miasta, jak Szklarska Poręba, Karpacz, Jelenia Góra, czy Kowary oraz Starostwo Powiatowe w Jeleniej Górze będą teraz płacić minimum 30 tys. zł, natomiast gminy po minimum 5 tys. zł. Pieniądze te zostaną przeznaczone na działania wizerunkowe powiatu – mówił dyrektor.

Z tych funduszy będą organizowane wyjazdy na targi turystyczne zarówno za granicę m.in. do Berlina, czy Drezna, jak do polskich miast m.in. do Poznania, czy Chorzowa. Na te wyjazdy potrzebny jest druk informatorów o turystyce i atrakcjach w powiecie jeleniogórskim oraz różne gadżety.

- W związku z opatentowaniem wspólnej Marki Karkonoszy musimy nasz wizerunek rozpowszechnić, by rodzimi gestorzy, wytwórcy, hotelarze itp. korzystali z tego, a marka trafiała do turystów – powiedział dyrektor.

Z pieniędzy z porozumienia utrzymywana jest również strona internetowa visitkarkonosze oraz profil Karkonoszy na facebooku, na których muszą znajdować się cały czas nowe informacje.

- Ponadto utrzymujemy jeden etat w Karkonoskiej Informacji Turystycznej, działającej w centrum Jeleniej Góry. Instytucja ta informuje turystów o wszystkich atrakcjach w powiecie, a gminy z regionu przekazują tu informacje, które są dalej rozpowszechniane. Przygotowywane są też kalendarze imprez i rozsyłane do różnych instytucji. Uzupełniana jest również baza hotelowa i restauracyjna – podkreślił dyrektor.

Porozumienie w sprawie zwiększenia kwot przekazywanych na wspólną promocję zostanie podpisane na początku roku.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~że jak? 29-09-2014 16:46
cyt "Pieniądze te zostaną przeznaczone na działania wizerunkowe powiatu – mówił dyrektor" - gminy mają płacić by zamiast regionu promować powiat??? Chociaż to w tym wszystkim, to chyba najmniejszy problem. Najbardziej zastanawia mnie ile kosztuje ta cała karkonoska informacja turystyczna (KIT) wszyscy płacą, a efekty jakieś mizerne...
~publikoń 30-09-2014 2:47
Towarzyszowi Dzierzbie przyśniło się, że ma w sobie Ducha Gór i postanowił ten swój sen opatentować. A teraz wszystkim wciska kit, że to jest promocja regionu. Jak widzę tego gościa, to jak nic przychodzi mi na myśl "dyrektor" z filmu "Poszukiwany, poszukiwana" i jego urbanistyczne poprawki.
~xaxxis 30-09-2014 9:10
istny indiotyzm wydawać kase na drukowaną promocje i oczywiście piękne foldery srery o regionie,,, a czy nie lepiej wydać pieniądze na rzeczywistą i realną obsługe regionu czy miasta? bo syf jak jest dalej był i wynika z tego ze bedzie,,,jak turysta przyjeżdża z berlina do nas to lepiej by było jakby się miasta promowały same w sobie gdyby był ład i porządek na ulicach... a tak?? hmmm( dziury, sklejki i poklejki) chaszcze i chabazie nawet jakieś barszcze po cieplicach się panoszą buahah ale wstyd...no ale na folderku Termy z pseudotermowodą i rozwój miasta dzielnica industry hehe...a w samym centrum niemożna nawet spaceru wykonać spokojnie taki fajny bruk wybrukowany też da się łądnie wybru,,yy tzn wydrukowac... ogarnijcie się wkońcu bo wymyślać bzdury to każdy goopi potrafi...
~liczyrzepka 30-09-2014 23:43
Najlepiej promują nasz region zdjęcia robione przez turystów w Karkonoszach i pokazywane rodzinie, znajomym czy w internecie. A tymczasem tam wciąż panuje pełna komuna i fotografowie ścigani są za niewpłacanie jakichś astronomicznych kwot na konto KPN, na mocy jakiegoś durnego przepisu. Oczywiście chodzi w tym tylko o to, żeby grupka zaprzyjaźnionych osób miała monopol na zdjęcia. Tak dalej być nie może! Zróbcie coś z tym! Cały region na tym traci.
~ggg 1-10-2014 11:50
niestety to prawda. Jak ktos jeszcze nie wie radzę przeczytać ten wątek jak KPN zdziera z fotografów za zdjęcia z Karkonoszy: http://www.prw.pl/articles/view/22514/Awantura-o-smiglowiec

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group