Wtorek, 29 września
Imieniny: Michała, Rafała, Gabriela
Czytających: 3530
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Więcej patroli dzięki porozumieniu policji i straży miejskiej

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 3 czerwca 2013, 8:31
Aktualizacja: 8:42
Autor: Angela
Fot. Angela
O tym, w jaki sposób będą prowadzone wspólne patrole przez kolejne lata, kto za co będzie odpowiadał i kto będzie dowodził – m.in. takie ustalenia pojawiły się w nowym porozumieniu jeleniogórskiej policji i straży miejskiej. Dokument podpisano w piątek (31.05) w miejskim Ratuszu.

Podobne porozumienie zawarto już w 2005 roku, ale w ostatnim czasie zmieniły się przepisy, w tym zakres kompetencji strażników miejskich, np. przy kontroli pojazdów czy stosowaniu środków przymusu bezpośredniego.

- Dlatego konieczna była nowelizacja postanowień – tłumaczył Zbigniew Ciosmak, szef Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze. – Mówimy tu przede wszystkich o wzmożonych wspólnych patrolach w centrum miasta w tzw. strefie „0”, ale nie tylko. Wspólnie chcemy realizować szeroko zakrojone działania, również dla młodzieży i seniorów. Zgodnie z porozumieniem strażnicy miejscy będą mogli też wyjeżdżać poza Jelenią Górę – dodał komendant.

O jaki procent zwiększy się liczba patroli w mieście, tego dokładnie nie wiadomo. Pewne jest, że będzie ich więcej.

- Obecnie w teren wychodzi 30 strażników, czterech na zmianę pracuje na „dyżurce”, w połączeniu z policją tych patroli jest zdecydowanie więcej – mówił Jacek Winiarki, zastępca komendanta Straży Miejskiej w Jeleniej Górze. - Do tej pory te patrole dobrze się sprawdzały, a teraz mają szansę być realizowane jeszcze pełniej – dodał.

Porozumienie zawarto przy udziale prezydenta Marcina Zawiły. - Staram się pilnować by te służby ze sobą współpracowały, a nie konkurowały – mówi prezydent Marcin Zawiła. – Dla mieszkańców i miasta to są same korzyści, bo gdyby te patrole chodziły osobno, byłoby ich mniej. Dowodzić będzie policja, co trochę mnie boli, ale w związku z tym to policja będzie musiała zrobić całą dokumentację, co mnie cieszy. Długo trwały ustalenia, które zostały przypieczętowane podpisaniem tego porozumienia, ale liczę na to, że efekty będą widoczne. Patrole są realizowane przez cały rok, a w okresie letnio – wakacyjnym zostaną one skierowane przede wszystkim do centrum miasta – dodał prezydent.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (15) Dodaj komentarz

~:-) 3-06-2013 8:57
Dlaczego tak jakoś mi się wydaje, ze niektórzy (szczególnie jeden pan bez czerwonego sweterka) powinni potrenować wyraz twarzy przed lustrem zanim ukażą swe wielmożne oblicze szerszej publiczności.
~Pani Edyto 3-06-2013 9:16
Pani Bagrowska jest moim ideałem kobiety... Pani Edyto...
~dde 3-06-2013 9:16
Widać Zawiła faworyzuje SM- czyżby szykował sobie stołek na przyszłość???
~ 3-06-2013 9:22
co TO ZA FIRCYK W ZALOTACH ???? TEN BEZ MUNDURU Z GŁUPKOWATYM UŚMIESZKIEM?????????
~sumienie 3-06-2013 12:34
Mam pytanie; kto teraz będzie zarządzał SM ? Wszyscy to znaczy nikt ,odpowiedzialność się rozmydli. Nie prościej rozwiązać tą formację ,bardziej kumatych i inteligentniejszych wcielić do policji.
~... 3-06-2013 14:28
A na cholerę tych śmiesznych strażników, którzy tylko blokady umieją zakładać... Policja daje sama radę, SM do likwidacji!!!.
~pieszy 3-06-2013 14:42
Jak widać po porozumieniach straż ma się dobrze i co ciekawsze rośnie w siłę. Jak widać nie podoba się to niektórym frustratom i dobrze bo to powinno ich boleć.
~Gość 3-06-2013 15:46
Śmiech na sali Policja i ta straż miejska to w jeleniej górze obciach ,te nieuki i nieroby to kfalifikują sie co i tylko do robienia zadymy ,nie dość że nie potrafią sie wysłowić ,to jeszcze raczej tępi w każdej dziedzinie ,żal mi mieszkańców tego miasta że na takie cos sobie pozwalaja jak ta Policja i straz miejska,
~wobudubu 3-06-2013 17:31
do Gość - ty uku, zobacz do słownika jak się pisze "kfalifikują", baranie.
~klasik 3-06-2013 17:43
Gościu, do pośredniaka bo roboty w tym kraju dla kogoś z takim wykształceniem nie ma:)
~ 3-06-2013 19:35
Ci z Ratusza trzesą portkami bo wnet wybory ,trzeba pospólstwu cos obiecac,wiec sie wynużają z Ratusza i pieprzą głupoty.Przecież normalnoscia musi i powinno byc,że patrole musza byc mieszane i PIESZE.Władcy co chcecie odkrywac i unowoczesniac?.Kim jestescie i kogo reprezentujecie.
~grabiamigoń 3-06-2013 23:05
Wychylam się" przez okno ... ściany odrapane, na podwórku gruz jeszcze z wojny. "Zaglądam" na korytarz a tam "toaleta" ... i tak sobie myślę: Hmm! Gdzie się podziały tamte ... nie, nie prywatki, ale pieniądze"z(a)bierane" od nas od 1945 roku? Na co one poszły? Na drogi chyba nie ... bo drogowy podatek też był z(a)bierany. A "nazistowskie" kocie łby możemy do dziś podziwiać! Więc na co poszły? Czyżby głównie na tłumaczenie, dlaczego ciągle jest ich za mało? Tylko czy naprawdę jest ich za mało ... Kto nam próbuje to wtłaczać do głowy i to w taki sposób byśmy nieustannie czuli się, z jednej strony winni a z drugiej - wdzięczni ... wdzięczni, tylko nie do końca wiadomo "KOMU" i za co! (PS. Może KOMUnistom?) Ktoś podobno o nas dba, za nas rozwiązuje problemy i myśli. A jeśli mimo "obiektywnyc
Piipi Jelonkowa 3-06-2013 23:44
.. i dobrze ..! bo mezczyzni pija alkohol,a Policja i Straz Miejska bedzie Naszymi Rycerzami
~R2D2 4-06-2013 5:31
Oj jestem zawiedziony że na zdjęciach nie ma "Słońca Karkonoszy", przecież to on jestem głową jeleniogórskiej SM a nie major. A juz wiem pewnie wyszedł na fajkę, bo w Ratuszu nie wolno palic papierosów. Ale za to u siebie na II pietrze już można ;).
~do R2D2 4-06-2013 13:47
Do r2d2-oo obudził się "Zezowaty Księżyc" z Goduszyna

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group