Piątek, 12 sierpnia
Imieniny: Klary, Juliana
Czytających: 7320
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Więcej patroli dzięki porozumieniu policji i straży miejskiej

Poniedziałek, 3 czerwca 2013, 8:31
Aktualizacja: 8:42
Autor: Angela
Jelenia Góra: Więcej patroli dzięki porozumieniu policji i straży miejskiej
Fot. Angela
O tym, w jaki sposób będą prowadzone wspólne patrole przez kolejne lata, kto za co będzie odpowiadał i kto będzie dowodził – m.in. takie ustalenia pojawiły się w nowym porozumieniu jeleniogórskiej policji i straży miejskiej. Dokument podpisano w piątek (31.05) w miejskim Ratuszu.

Podobne porozumienie zawarto już w 2005 roku, ale w ostatnim czasie zmieniły się przepisy, w tym zakres kompetencji strażników miejskich, np. przy kontroli pojazdów czy stosowaniu środków przymusu bezpośredniego.

- Dlatego konieczna była nowelizacja postanowień – tłumaczył Zbigniew Ciosmak, szef Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze. – Mówimy tu przede wszystkich o wzmożonych wspólnych patrolach w centrum miasta w tzw. strefie „0”, ale nie tylko. Wspólnie chcemy realizować szeroko zakrojone działania, również dla młodzieży i seniorów. Zgodnie z porozumieniem strażnicy miejscy będą mogli też wyjeżdżać poza Jelenią Górę – dodał komendant.

O jaki procent zwiększy się liczba patroli w mieście, tego dokładnie nie wiadomo. Pewne jest, że będzie ich więcej.

- Obecnie w teren wychodzi 30 strażników, czterech na zmianę pracuje na „dyżurce”, w połączeniu z policją tych patroli jest zdecydowanie więcej – mówił Jacek Winiarki, zastępca komendanta Straży Miejskiej w Jeleniej Górze. - Do tej pory te patrole dobrze się sprawdzały, a teraz mają szansę być realizowane jeszcze pełniej – dodał.

Porozumienie zawarto przy udziale prezydenta Marcina Zawiły. - Staram się pilnować by te służby ze sobą współpracowały, a nie konkurowały – mówi prezydent Marcin Zawiła. – Dla mieszkańców i miasta to są same korzyści, bo gdyby te patrole chodziły osobno, byłoby ich mniej. Dowodzić będzie policja, co trochę mnie boli, ale w związku z tym to policja będzie musiała zrobić całą dokumentację, co mnie cieszy. Długo trwały ustalenia, które zostały przypieczętowane podpisaniem tego porozumienia, ale liczę na to, że efekty będą widoczne. Patrole są realizowane przez cały rok, a w okresie letnio – wakacyjnym zostaną one skierowane przede wszystkim do centrum miasta – dodał prezydent.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (15) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group