Wtorek, 19 października
Imieniny: Pawła, Piotra, Jana
Czytających: 6798
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Mysłakowice: Więcej miejsc w przedszkolu w Mysłakowicach

Piątek, 9 czerwca 2017, 6:50
Aktualizacja: 6:54
Autor: Joanna
Mysłakowice: Więcej miejsc w przedszkolu w Mysłakowicach
Fot. Joanna
Od września będzie więcej miejsc w przedszkolu publicznym w Mysłakowicach, które od kilku miesięcy jest remontowane i przebudowywane. Placówka zostanie powiększona o dwa oddziały przedszkole. Został dobudowany jeden blok, a stara część placówki została odremontowana.

Od września dzieci zapisane do przedszkola publicznego w Mysłakowicach, będą korzystały z przebudowanej i na nowo wyposażonej placówki. Przedszkole publiczne przy ulicy Daszyńskiego 20 w Mysłakowicach jest od kilku miesięcy remontowane. Celem przedsięwzięcia jest stworzenie dodatkowych miejsc w placówce, aby rozwiązał się problem braku miejsc w okolicznych przedszkolach.

Na czas remontu dzieci zostały przeniesione do innych, okolicznych placówek. Zmiana będzie duża, ponieważ dobudowano do przedszkola jeden blok. Stara część budynku została także wyremontowana – poinformował wójt Gminy Michał Orman. Placówka zostanie powiększona o dwa oddziały przedszkolne. Teraz takich oddziałów będzie sześć. Wszystkie sprzęty mają zostać wymienione, będą nowe meble i materiały edukacyjne. Przewidziany jest także plac do parkowania samochodów, z myślą o rodzicach, aby mieli miejsce do pozostawienia pojazdu, aby mogli bezpiecznie odprowadzić dziecko do przedszkola.

Na tę chwilę załatwiane są sprawy związane z przyległym do przedszkola placem, na którym miałyby powstać miejsca parkingowe. Pojawi się również plac zabaw, z nowym sprzętem do zabaw. Prace remontowe zakończą się w sierpniu, budynek trzeba będzie dokładnie wysprzątać, aby we wrześniu był gotowy na przyjęcie przedszkolaków. Dzieci będą miały dożo lepsze warunki. Na przebudowę i remont placówki Gmina pozyskała środki z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group