• Sobota, 25 stycznia 2020
  • Godz. 18:33
  • Imieniny: Elwiry, Miłosza, Pawła
  • Czytających: 5964
  • Zalogowanych: 7
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Więcej miejsc w przedszkolu w Mysłakowicach

Wiadomości: Mysłakowice
Piątek, 9 czerwca 2017, 6:50
Aktualizacja: 6:54
Autor: Joanna
Fot. Joanna
Od września będzie więcej miejsc w przedszkolu publicznym w Mysłakowicach, które od kilku miesięcy jest remontowane i przebudowywane. Placówka zostanie powiększona o dwa oddziały przedszkole. Został dobudowany jeden blok, a stara część placówki została odremontowana.

Od września dzieci zapisane do przedszkola publicznego w Mysłakowicach, będą korzystały z przebudowanej i na nowo wyposażonej placówki. Przedszkole publiczne przy ulicy Daszyńskiego 20 w Mysłakowicach jest od kilku miesięcy remontowane. Celem przedsięwzięcia jest stworzenie dodatkowych miejsc w placówce, aby rozwiązał się problem braku miejsc w okolicznych przedszkolach.

Na czas remontu dzieci zostały przeniesione do innych, okolicznych placówek. Zmiana będzie duża, ponieważ dobudowano do przedszkola jeden blok. Stara część budynku została także wyremontowana – poinformował wójt Gminy Michał Orman. Placówka zostanie powiększona o dwa oddziały przedszkolne. Teraz takich oddziałów będzie sześć. Wszystkie sprzęty mają zostać wymienione, będą nowe meble i materiały edukacyjne. Przewidziany jest także plac do parkowania samochodów, z myślą o rodzicach, aby mieli miejsce do pozostawienia pojazdu, aby mogli bezpiecznie odprowadzić dziecko do przedszkola.

Na tę chwilę załatwiane są sprawy związane z przyległym do przedszkola placem, na którym miałyby powstać miejsca parkingowe. Pojawi się również plac zabaw, z nowym sprzętem do zabaw. Prace remontowe zakończą się w sierpniu, budynek trzeba będzie dokładnie wysprzątać, aby we wrześniu był gotowy na przyjęcie przedszkolaków. Dzieci będą miały dożo lepsze warunki. Na przebudowę i remont placówki Gmina pozyskała środki z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~ 9-06-2017 9:56
co to znaczy że więcej miejsc ??? dla każdego dziecka zawsze powinno być miejsce i za darmo , bo na co my te olbrzymie podatki płacimy do k... nędzy
~ 9-06-2017 11:35
"Dzieci będą miały dożo lepsze warunki. " Serio?
~Do 9:56 9-06-2017 13:21
Dobrze mówisz, struktóry naszego państwa to jakiś żart tylko szkoda że nie śmieszny i niesamowicie drogi
~no właśnie? 9-06-2017 17:22
Co to takiego to dożo? Bo chyba p.Joanna nie zamierzała napisać,broń Boże, dÓżo? A już wiem,nowy system wychowawczy ,chyba związany z tym 500 plus, każdy przedszkolny maluch będzie traktowany jak... no,właśnie, jak ...doża!
~Z życia wzięte 9-06-2017 23:45
Byłem w tym przedszkolu który funkcjonował jako żłobek, będąc tam w nim ok. 1978/80 jako 3,4 latek stawałem przy oknie i po prostu płakałem widząc mamę która idzie do pracy do Orła, oj mieli przechlapane opiekunowie tego ośrodka. :)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group