• Niedziela, 15 grudnia 2019
  • Godz. 23:10
  • Imieniny: Celiny, Ireneusza, Niny, Waleriana
  • Czytających: 6503
  • Zalogowanych: 7
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Wiceprezydent Europejskich Regionów Granicznych z Karpacza

Wiadomości: REGION
Wtorek, 26 października 2010, 8:24
Aktualizacja: 8:25
Autor: Agrafka
Fot. Archiwum
Dyrektor Muzeum Sportu i Turystyki oraz znany fotografik Zbigniew Kulik został wybrany na wiceprezydenta tej międzynarodowej organizacji Europejskich Regionów Granicznych. Prezydentem został Karl–Heinz Lambert, który jest premierem rządu krajowego w Belgii.

Wielkim sukcesem zakończyło się dla Zbigniewa Kulika, reprezentującego Euroregion „Nysa” i pozostałe polskie Euroregiony, Walne Zgromadzenie Członków Asocjacji Europejskich Regionów Granicznych w Dudalk w Irlandii.

Tegoroczne wybory były bardzo ważne, bowiem w roku przyszłym ta europejska organizacja obchodzić będzie jubileusz swojego 40-lecia. Zrzesza ona dzisiaj ponad 200 członków ze wszystkich krajów Unii Europejskiej oraz z krajów graniczących, w tym również i z Rosji.

W tegorocznym zgromadzeniu uczestniczyło wielu prominentnych polityków europejskich, w tym również J. Hahn , będący komisarzem Unii Europejskiej, który jest odpowiedzialny za politykę regionalną. Główny temat poruszany na tegorocznej konferencji, w której wzięli udział zarówno samorządowcy jak i politycy, dotyczy: „Terytorialnej koegzystencji w scenariuszu pokryzysowym”.

Warto zaznaczyć, że euroregion „Nysa” jest pierwszym polskim euroregionem, a także pierwszym z Europy Centralnej i Wschodniej, który wstąpił do Asocjacji Europejskich Regionów Granicznych. Od samego początku nasz kraj będzie reprezentował Zbigniew Kulik, będący członkiem prezydium przez ostatnie osiem kadencji.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~Janek 128 26-10-2010 11:23
Gratuluję Panie Zbigniewie!
~ 26-10-2010 14:08
DOLNOŚLĄZAK. Warto zapamiętać organizację i personę. Gratulacje!!! Trochę ciężkostrawny jest temat konferencji "Terytorialna koegzystencja w scenariuszu pokryzysowym".
~uuu 26-10-2010 16:53
ale tekst jest nieskładny.... pani Agrafko postaraj sie!
~Ona! 26-10-2010 21:14
Czy mamy w naszym regionie osobę, która pełni podobną rolę w organizacji międzynarodowej? Jeżeli kto to wie niech napisze!
~ 27-10-2010 10:51
ad.~Ona z 21:14. Bezpośrednio w organizacji międzynarodowej to chyba nie. Ale jest w Kotlinie Jeleniogórskiej osoba pozytywnie zakręcona, która współpracuje z międzynarodowymi organizacjami, absolwent historii sztuki, któremu nieobca jest dolnośląska urbanistyka i architektura. Jest to pan Krzysztof Korzeń współtwórca Doliny Pałaców i Ogrodów, dyrektor Parku Kulturowego Kotliny Jeleniogórskiej. Między innymi staraniem tego faceta stworzono - w Kotlinie - wspaniały produkt turystyczny. Pan Korzeń ma doskonałą wiedzę nt. programu rozwoju Kotliny Jeleniogórskiej /jej części/ w kontekscie opracowania prof. Tadeusza Borysa z AE w JG. DOLNOŚLĄZAK.
~Mm 27-10-2010 14:51
Dobrze, że są takie osoby!!! Tak trzymać! Ale żeby tak trzymać trzeba mieć wiedzę, doświadczenie i umiejętności!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group