Niedziela, 14 sierpnia
Imieniny: Maksymiliana, Alfreda
Czytających: 5326
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION JELENIOGÓRSKI: Wiało całą noc, ale niegroźnie

Poniedziałek, 1 marca 2010, 9:03
Aktualizacja: 19:23
Autor: Angela
REGION JELENIOGÓRSKI: Wiało całą noc, ale niegroźnie
Fot. .....
Mocne podmuchy wichury, która sieje spustoszenie w zachodniej Europie, dotarły w nocy nad nasz region. Póki co obyło się bez poważniejszych strat w mieście. Poza kilkoma drzewami powalonymi w parkach czy przy drogach, nie odnotowano większych zdarzeń. Wiać będzie do jutra.

Strażacy minionej nocy nie odnotowali większych zagrożeń. Interweniowali natomiast w niedzielne południe, kiedy w Gruszkowie, wiejący wiatr złamał drzewo, które zawisło nad jezdnią. Stanu zagrożenia nie odnotowało również centrum zarządzania kryzysowego urzędu miasta w Jeleniej Górze.

– Nie mieliśmy żadnych sygnałów o stanie wyjątkowym lub, by w mieście przez wiejący wiatr działo się coś szczególnego – mówi Włodzimierz Belta, naczelnik wydziału. Również Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej do chwili obecnej nie odnotowało większych strat.

– Na bieżąco kontrolujemy parki i cmentarze - mówi Michał Kasztelan, prezes MPGK w Jeleniej Górze. Pierwsze informacje na temat stanu drzew w parkach będziemy mieli po godzinie 9.00. Obecnie mamy potwierdzenie, że na cmentarzach wichura nie poczyniła większych strat.
Mimo to lepiej dmuchać na zimne i zdjąć z parapetów przedmioty, które wiatr może porwać. Nie zaleca się też zostawiania samochodów pod drzewami, czy też liniami energetycznymi.

A jakie są prognozy na najbliższą dobę? Od dzisiaj od godziny 8.00 rano do jutra o tej samej porze prognozowane jest w dzień zachmurzenie umiarkowane i duże, miejscami przelotne opady deszczu, wieczorem także deszczu ze śniegiem. W górach powyżej 700-500 m n.p.m. przelotne opady śniegu. Temperatura maksymalna od 5 do 7°. Wiatr umiarkowany i dość silny, porywisty, w porywach od 65 do 80 km/h, południowo zachodni i zachodni.

W nocy początkowo zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, miejscami zanikające przelotne opady deszczu ze śniegiem lub śniegu. Później rozpogodzenia. Temperatura minimalna od -3 do -1°. Wiatr umiarkowany i słaby, początkowo porywisty, w porywach do 55 km/h, zachodni. W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1000 m npm) okresami opady śniegu, temperatura od -4 do -8°. Wiatr silny i bardzo silny, z kierunków zachodnich, lokalnie będzie powodował zawieje i zamiecie. Jak podaje stacja meteorologiczna, w Jeleniej Górze drugiego i trzeciego marca natomiast wiatr ma się uspokoić, będzie słaby i umiarkowany, zarówno w dzień, jak i w nocy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (13) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group