Niedziela, 5 lutego
Imieniny: Adelajdy, Agaty
Czytających: 8393
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Weź udział w wielkiej akcji „Głos Profilaktyki”! Już dzisiaj na Placu Ratuszowym

Sobota, 14 czerwca 2014, 8:24
Aktualizacja: 8:28
Autor: org
Autobusowym przejazdem młodzieży, dzieci i dorosłych z ul. Wolności na ul. Bankową rozpocznie się dzisiejsza (14.06) policyjna akcja zorganizowana w ramach „Ogólnopolskiego Głosu Profilaktyki”. A o godzinie 16.00 na jeleniogórskim Placu Ratuszowym, jak i w całym kraju, uczestnicy będą wspólnie przez 60 sekund wybijać dłonią rytmu serca. Organizatorzy zaplanowali również przedstawienia, konkursy i pokazy dotyczące profilaktyki uzależnień.

Przejazd autobusem zaplanowano na godz. 15.15. Z ulicy Bankowej uczestnicy przemaszerują na Plac Ratuszowy, a po drodze młodzież będzie propagować treści dotyczące problematyki uzależnień.

- Zapraszamy i zachęcamy do włączenia się oraz wzięcia udziału w działaniach prewencyjnych , które odbędą się w ramach „Ogólnopolskiego Głosu Profilaktyki” – zaprasza podinsp. Edyta Bagrowska, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze. - Akcja ta ma na celu propagowanie życia bez uzależnień, przemocy i obojętności na drugiego człowieka – dodaje.

O godzinie 16.00 w Jeleniej Górze, jak i w całym kraju, nastąpi wspólne wybijanie przez 60 sekund rytmu serca. Organizatorzy na Placu Ratuszowym w Jeleniej Górze zaplanowali przedstawienia, konkursy i pokazy. W międzyczasie przy Urzędzie Miasta odbywać się będą rozmowy o profilaktyce, które prowadzone będą przez zespół interdyscyplinarny OIK, przedstawicieli Monaru, Poradni Leczenia Uzależnień przy szpitalu MSW w Jeleniej Górze oraz Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Jeleniej Górze.

- W związku z tym przedstawiciele Poradni Profilaktyki i Terapii Uzależnień przygotowali konkursy dotyczące przedmiotowej problematyki. Chętni będą mogli również oznakować swoje rowery w namiocie policyjnym. Ponadto do dyspozycji uczestników będzie miasteczko ruchu drogowego oraz będzie można spróbować jazdy w alkogoglach. Dla osób, które wezmą udział w zabawach i konkursach przewidziane są ciekawe nagrody – wymienia rzeczniczka jeleniogórskiej policji.

Organizatorem akcji jest Komenda Miejska Policji w Jeleniej Górze, Międzynarodowe Stowarzyszenie Policji –IPA Region Jelenia Góra oraz Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
178
Coraz lepiej
26%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
37%
Nie najlepiej
12%
Wciąż fatalnie
25%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group