Sobota, 1 kwietnia
Imieniny: Grażyny, Ireny
Czytających: 5876
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Mysłakowice: Wespół dla promocji

Piątek, 31 lipca 2020, 8:21
Aktualizacja: Sobota, 1 sierpnia 2020, 9:53
Autor: WAC
Mysłakowice: Wespół dla promocji
Fot. UG Mysłakowice
W siedzibie Gminnego Ośrodka Kultury w Mysłakowicach odbyło się spotkanie, podczas którego osiem podmiotów podpisało porozumienie w sprawie wspólnego działania na rzecz rozwoju turystyki, ochrony przyrody, zabytków i krajobrazu w gminie Mysłakowice.

Partnerami porozumienia są: Gmina Mysłakowic, Nadleśnictwo Śnieżka, Dolnośląski Zespół Parków Krajobrazowych Oddział Jelenia Góra, Fundacja Doliny Pałaców i Ogrodów Kotliny Jeleniogórskiej, Oddział PTTK "Sudety Zachodnie" w Jeleniej Górze, Rotary Club Karpacz Karkonosze, Towarzystwo Karkonoskie oraz Związek Gmin Karkonoskich

Główne kierunki wspólnych działań to: wprowadzenie korekt przebiegu szlaków pieszych i ścieżek rowerowych oraz aktualizacja ich oznakowania na terenie gminy Mysłakowice, współpraca przy zaplanowaniu i realizacji spójnego systemu szlaków rowerowych w Kotlinie Jeleniogórskiej, opracowanie i realizacja nowych ścieżek edukacyjnych, zagospodarowanie i udostępnienie punktów widokowych na wzgórzach „Mrowiec”, „Krzyżowa Góra”, „Koziniec” i innych, doprowadzenie do powrotu na pierwotne miejsce „Lwa Czuwającego” na Starościńskich Skałkach oraz zagospodarowanie jego otoczenia, odnowienie schodów prowadzących na punkt widokowy na „Sokoliku”, wspólne działania edukacyjne na rzecz ochrony oraz udostępnienia wartości przyrodniczych, kulturowych i krajobrazowych gminy, współpraca w zakresie wydawniczym i promowania realizowanych zadań.

Pomysł porozumienia powstał już w ubiegłym roku - mówi zastępca wójta gminy Mysłakowice Grzegorz Truchanowicz. - Jego celem jest koordynacja działań promocyjnych atrakcji gminy oraz wspólna realizacja działań z zakresu ochrony przyrody i krajobrazu. Cieszę, się że powstała grupa, której celem jest rozwój gminy. Chcemy się wzajemnie informować o podejmowanych przedsięwzięciach z tego zakresu i sobie pomagać - podkreśla.

Twoja reakcja na artykuł?

6
67%
Cieszy
1
11%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
11%
Złości
1
11%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy pensje prezydentów miast, burmistrzów i wójtów są adekwatne do wykonywanej przez nich pracy?

Oddanych
głosów
394
Tak, to odpowiedzialna praca
15%
Dostają trochę za dużo
21%
Dostają o wiele za dużo
33%
To oburzające ile zarabiają
31%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group