Niedziela, 3 lipca
Imieniny: Jacka, Tomasza
Czytających: 2682
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Wesołe wakacje w MDK „Jelonek”

Niedziela, 3 lipca 2011, 8:02
Aktualizacja: 8:03
Autor: Agrafka
JELENIA GÓRA: Wesołe wakacje w MDK „Jelonek”
Fot. Agrafka
Półkolonie letnie dla dzieci w wieku od 6 do 12 lat w Młodzieżowym Domu Kultury rozpoczęły się 27 czerwca i będą trwać do 15 lipca. Od 9.00 do 15.00 52 uczestników bierze udział w zajęciach manualno–artystycznych, konkursach oraz wycieczkach.

W pierwszym dniu półkolonii, w ramach akcji „Bezpieczne wakacje” do dzieci przyszedł policjant, który tłumaczył jak należy się zachować w razie niebezpieczeństwa. Wtorek obfity był w różne formy współzawodnictwa i „sportów na wesoło”. Dzieci zwiedzały także średniowieczne zabytki Jeleniej Góry.

– W środę byliśmy na ciekawej wycieczce w sztolniach kowarskich, gdzie przewodnik zadawał dzieciom pytania związane z tym miejscem, a za dobrą odpowiedź wręczał kamyczki szlachetne. Staramy się urozmaicać dzieciom czas, chodzimy więc na plac zabaw, a także organizujemy różnego rodzaju gry i konkursy z nagrodami. Bardzo dużo jest zarówno zajęć plastycznych, jak i sportowych. Na zakończenie tygodnia planowane jest ognisko i wręczenie nagród laureatom – powiedziała Ewa Bąk, opiekunka z Młodzieżowego Domu Kultury.

Dzieci oprócz fachowej opieki i atrakcji mają również zapewnione napoje oraz dwa posiłki w postaci drugiego śniadania i obiadu. W kolejnych tygodniach przewidziane są spektakle teatralne, wycieczki, m.in. do Karpacza i Muzeum Przyrodniczego, a także bal przebierańców.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group