Piątek, 20 maja
Imieniny: Aleksandra, Bazylego
Czytających: 2594
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Wernisaż pokonkursowy w ODK

Wtorek, 4 września 2018, 7:06
Aktualizacja: Środa, 5 września 2018, 16:14
Autor: WAC
Jelenia Góra: Wernisaż pokonkursowy w ODK
Fot. WAC
Pierwszy po wakacyjnej przerwie wernisaż odbył się wczoraj (3.09) w Galerii „Promocje” Osiedlowego Domu Kultury na jeleniogórskim Zabobrzu. Było to otwarcie wystawy pokonkursowej 22. edycji konkursu fotograficznego “Jelenia Góra i Jeleniogórzanie 2018”. Nagrodzone fotografie można oglądać do 14 września.

Organizatorem konkursu fotograficznego “Jelenia Góra i Jeleniogórzanie” niezmiennie od 22 lat jest Jeleniogórskie Towarzystwo Fotograficzne. Wczorajszy wernisaż był połączony z wręczeniem nagród laureatom tegorocznej edycji konkursu.

Przypomnimy. Jury XXII Konkursu Fotograficznego “Jelenia Góra i Jeleniogórzanie 2018” w składzie: Janina Hobgarska – artysta fotograf, Irena Kempisty – Naczelnik Wydziału Wydział Kultury i Turystyki Urzędu Miejskiego w Jeleniej Górze, Luiza Laskowska – historyk sztuki, kurator wystaw jeleniogórskiego BWA i dyrektor BWA, Tomasz Mielech - artysta fotograf, pracownik BWA, po zapoznaniu się z pracami konkursowymi postanowiło przyznać I nagrodę Wojciechowi Bykowskiemu, II nagrodę zdobyła Dominika Chwastek, a III nagrodę – Janusz Karcz. Trzy równorzędne wyróżnienia zdobyli: Tadeusz Biłozor, Radosław Pelisiak i Danuta Wilmont. Nagrodę specjalną ufundowaną przez posłankę na Sejm RP - Zofią Czernow – przyznano Paulinie Jarosławskiej.

Jak zapowiedzieli organizatorzy konkursu w przyszłym roku zmianie ulegnie jego formuła. Między innymi przyjmowane będą zdjęcia, nie tylko jak do tej pory w formie papierowej ale też zapisane cyfrowo. Tematyka fotografii dotyczyć będzie nie tylko Jeleniej Góry lecz zostanie rozszerzona o zdjęcia ukazujące walory okolicznych pasm górskich.

Twoja reakcja na artykuł?

2
40%
Cieszy
0
0%
Hahaha
3
60%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group