Poniedziałek, 25 września
Imieniny: Aurelii, Władysława
Czytających: 8844
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Wernisaż Marka Radke w BWA. W piątek, 4 marca 2011

Poniedziałek, 28 lutego 2011, 15:16
Aktualizacja: 15:17
Autor: Petr
JELENIA GÓRA: Wernisaż Marka Radke w BWA. W piątek, 4 marca 2011
Fot. TEJO
W najbliższy piątek, 4 marca w Biurze Wystaw Artystycznych w Jeleniej Górze odbędzie się wernisaż Marka Radke, wolnego artysty żyjącego i tworzącego w Gdańsku, Bad Driburg i Oerlinghausen, zatytułowany „The ArtSpace” – fotografia, obiekt, instalacja.

Biorąc pod uwagę niezwykłość i różnorodność w twórczości Marka Radke, jak i nietuzinkową postawę samego artysty, jak się zdaje, dążącego do przełamania wszelkich możliwych granic obowiązujących w malarstwie, może być całkiem interesująco. Albo inaczej, nie powinno być „nudno”, albowiem Radke zawsze funduje swoim odbiorcom przygodę intelektualną podczas obcowania z jego pracami.

Pracami, czy może raczej obiektami artystycznego wyrazu, które w sobie jedynie właściwy sposób kwestionują nasze przyzwyczajenia wzrokowe – czy to za sprawą ingerencji w płaszczyznę obrazu lub kadru sensu stricte; rytmikę dzielenia przestrzeni czy zredukowanie „obrazoobiektu” do formy-figury, która, dosłownie, irytuje nas przez swą mnogość tropów interpretacyjnych.

Czy twórczość Marka Radke w ogóle można interpretować? Można, jak każdą, choć przede wszystkim: „trzeba w nią wierzyć”, powiedział kiedyś ten właśnie artysta. Paralelizm „rzeczy” ukrytych w „obrazoobiekcie”, niedopuszczająca żadnych emocji geometria ukazana tak, aby, paradoksalnie, uzmysłowić nam emocjonalną wartość danego dzieła, oto, co oferuje Marek Radke; oto, czego będziemy mogli doświadczyć już w piątek. Po prostu – intrygujące.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group