Poniedziałek, 3 października
Imieniny: Teresy, Jana
Czytających: 7358
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Wernisaż i koncert na Dzień Kobiet w Kromnowie

Wtorek, 4 marca 2014, 7:48
Aktualizacja: 7:51
Autor: Mea
Region: Wernisaż i koncert na Dzień Kobiet w Kromnowie
Fot. Organizator
Wernisaż wystawy szklanych rzeźb i przedmiotów użytkowych Magdy Kuźniarz z koncertem Justyny Piotrowskiej z wrocławskiego Teatru Na Bruku odbędzie się 8 marca o godz. 17.00 w Artystycznej Galerii Izerskiej w Kromnowie. Wstęp jest wolny.

Magda Kuźniarz jest absolwentką wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych, gdzie studiowała na Wydziale Architektury Wnętrz i Wzornictwa Przemysłowego. Zrobiła dyplom z projektowania form przemysłowych oraz aneks z malarstwa i rysunku u prof. Stanisława Kortyki. Z pochodzenia jest wrocławianką. Od 10. lat mieszka w Wolimierzu. Tutaj też znajduje się jej pracownia: Szklana Kuźnia. Działalnością nawiązanie do tradycji regionu, w którym zamieszkała.

W jej duszy wciąż zmagają się dwie siły – ta praktyczna, która każe projektować rzeczy użytkowe, z tą, która ciągnie w stronę sztuki abstrakcyjnej. Przedmioty użytkowe wykonane przez artystkę nabierają innego wymiaru, niż tylko praktycznego. Z jednej strony bowiem prezentowane będą właśnie wspomniane przedmioty użytkowe, z drugiej szklane rzeźby. Dopełnieniem wystawy będą monotypie.

Warto dodać, że zakres artystycznej działalności Magdy Kuźniarz jest szeroki: malarstwo, grafika, ceramika, szkło, aranżacja wnętrz. Ma też talent pedagogiczny i swoimi talentami dzieli się podczas organizowanych warsztatów.

Wernisaż swoim występem uświetni poetka, aktorka, wokalistka – Justyna Piotrowska współtworząca wrocławski Teatr Na Bruku. Wykona swoje autorskie utwory z płyty „Bliżej siebie”.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group