Piątek, 24 września
Imieniny: Gerarda, Teodora
Czytających: 3664
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Karpacz: Weekend z tańcem artystycznym

Poniedziałek, 29 maja 2017, 8:10
Aktualizacja: Wtorek, 30 maja 2017, 6:04
Autor: Przemek Kaczałko
Karpacz: Weekend z tańcem artystycznym
Fot. Tomasz Raczyński
W miniony weekend (27–28.05) w hali widowiskowo–sportowej w Karpaczu odbył się Puchar Polski w Tańcu Artystycznym federacji WADF, organizowany przez Karkonosze Dance Club i Uczniowski Klub Tańca Karkonosze.

W sobotę widzowie zgromadzeni w hali przy ul. Konstytucji 3 Maja mogli zobaczyc zmagania w rban pop dance - formy disco, urban street dance - formy hip hop, urban pop & street dance fusion show - disco/hip hop show z rekwizytami, break dance, adults II dance - formacje dorosłych, a w niedzielę: acrobatic dance show - formy disco z elementami akrobatyki, jazz dance, contemporary ballet - modern jazz oraz artistic dance show - show tematyczne.

Czym jest taniec artystyczny? - Taniec poszedł dwukierunkowo. Ze względu na zaangażowanie fizyczne w ćwiczenia zaczęto szukać drogi dla tańca w sporcie, ale część trenerów dalej stoi po stronie artystycznej tańca i odcinają się od rywalizacji czysto sportowej, ceniąc sobie bardziej aspekt artystyczny – wyjaśniła Monika Zamorska, przybliżając specyfikę zawodów, które odbyły się w Karpaczu.

Widowiskowe pokazy mieszkańcy i turyści w mieście pod Śnieżką oklaskiwali z radością, bowiem zawody odbyły się na wysokim poziomie, a dbałość o każdy detal podnosiła atrakcyjność występów. - Turniej Pucharu Polski jest organizowany po raz pierwszy – powiedziała Monika Zamorska z Uczniowskiego Klubu Tańca Karkonosze. W zawodach wzięło udział ok. 300 osób (ponad 600 startów, bowiem niektórzy zawodnicy startowali w kilku konkurencjach). - Myślę, że jak na pierwsze zawody to bardzo dobry wynik – przyznała organizatorka.

Organizatorzy liczą, że uda się w przyszłości zorganizować kolejne tego typu imprezy, które będą mogły być rozszerzone m.in. o taniec brzucha, flamenco, orientalny.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group