Poniedziałek, 27 czerwca
Imieniny: Marii, Władysława
Czytających: 6388
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Weekend pod znakiem Teatru Karawana

Sobota, 13 grudnia 2014, 9:23
Aktualizacja: 9:25
Autor: Organizator
Jelenia Góra: Weekend pod znakiem Teatru Karawana
Fot. Organizator
Dzisiaj (13. grudnia) o godz. 15.00 odbędzie się premiera spektaklu „Bajka” w wykonaniu aktorów Teatru Osób Uzależnionych Karawana. Przedstawienie w reżyserii Tadeusza Rybickiego skierowane jest do najmłodszych odbiorców. Natomiast w niedzielę (14. grudnia) o godz. 17.00 rozpoczną się uroczyste obchody jubileuszu 5–lecia Teatru Osób Uzależnionych Karawana połączone ze spektaklem „Pokój”. Wstęp jest bezpłatny.

Premierowy spektakl „Bajka” oparty jest na znanych utworach polskich autorów - Jana Brzechwy, Juliana Tuwima i Danuty Wawiłow. Wystąpią: Beata Chłopeniuk, Piotr Marszałek, Dariusz Jezierski, Janusz Belczyk, Anna Jodko i Anna Damszel-Ciołek.

Teatr Osób Uzależnionych Karawana działa przy Miejskim Domu Kultury „Muflon” już pięć lat. Grupę aktorską tworzą osoby uzależnione i wychodzące z uzależnienia. Praca teatru jest dedykowana również osobom, które szukają pomysłu na alternatywne wobec uzależnienia, formy spędzania czasu i aktywności społecznej.

Podczas uroczystego, jubileuszowego spotkania będzie okazja, aby przypomnieć historię teatru, zdobyte nagrody, wystawione spektakle i porozmawiać z aktorami. Do tej pory Teatr Osób Uzależnionych Karawana zagrał już „Na pełnym morzu” Sławomira Mrożka, „Ubu króla” Alfreda Jarry’ego, „Podróże dookoła pokoju stołowego” Tadeusza Rybickiego i „Pokój” Pintera.

Spektakl „Pokój” to uniwersalny tekst o tym, że sami sobie stwarzamy sytuacje bez wyjścia, sami kreujemy miejsca, z których nie potrafimy się wydostać. Reżyseria i adaptacja: Tadeusz Rybicki. Występują: Beata Chłopeniuk, Dariusz Jezierski, Piotr Marszałek, Paweł Jeleński, Janusz Belczyk, Lesław Zamaro.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group