Czwartek, 28 października
Imieniny: Szymona, Tadeusza
Czytających: 4483
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wojanów: Wędkarze i strażacy zbierali ekośmieci

Czwartek, 28 stycznia 2021, 6:04
Autor: WAC
Wojanów: Wędkarze i strażacy zbierali ekośmieci
Fot. Jeleniogórski Fishing Team
Dzięki wspólnej akcji jeleniogórskich strażaków oraz wędkarzy zniknęły dziesiątki opon, które nieznani sprawcy porzucili na lodzie skuwającym taflę zbiornika dawnej żwirowni w Wojanowie.

Opony zostały porzucone w tym miejscu kilka dni temu. Jako, że zbiornik jest w zarządzie Polskiego Związku Wędkarskiego jego członkowie niezwłocznie rozpoczęli starania w celu usunięcia gumowych śmieci i ich wywiezienia, tak aby zdążyć przed odwilżą. Gdyby lód skuwający tafle zbiornika stał się cieńszy opony opadłyby na dno zbiornika.

Szczęśliwym trafem okazało się, że w tym samym czasie na zbiorniku w Wojanowie swoje ćwiczenia z ratownictwa lodowego odbywali jeleniogórscy strażacy. Obie strony szybko się dogadały i strażacy w ramach swoich działań usunęli opony za pomocą specjalistycznego sprzętu. Ogółem z tafli ściągnięto aż 49 opon o łącznej wadze 350 kilogramów. Ich transportem do utylizacji zajął się PZW.

W ostatnim okresie nie mieliśmy podobnej akcji związanej z usuwaniem opon na tym akwenie, ale i lód w poprzednich latach nie był tak gruby jak tej zimy - mówi zastępca dyrektora biura okręgu PZW w Jeleniej Górze Paweł Kłobucki. - Regularnie w Wojanowie podrzucane są też inne odpady, w tym elektrośmieci, gruz i odpady budowlane. Jako administrator zbiornika jesteśmy zmuszeni regularnie je sprzątać i wywozić, co mocno obciąża nasz czas i środki finansowe - dodaje.

Twoja reakcja na artykuł?

2
9%
Cieszy
1
4%
Hahaha
0
0%
Nudzi
4
17%
Smuci
5
22%
Złości
11
48%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (17) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group