Wtorek, 4 sierpnia
Imieniny: Dominika, Jana
Czytających: 3347
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

We Wszystkich Świętych na drogach spokojnie

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 2 listopada 2016, 10:22
Aktualizacja: Czwartek, 3 listopada 2016, 8:41
Autor: Robert Czepielewski
Fot. Robert Czepielewski
Wzmożony ruch pojazdów na ulicy Sudeckiej w Jeleniej Górze i ulic prowadzących do niej powodował utrudnienia w ruchu, ale były one krótkotrwałe i pojawiały się najczęściej w momencie gdy autobus MZK zatrzymywał się na przystanku.

Wczoraj (1.11) z bezpłatnej komunikacji MZK skorzystało bardzo wielu mieszkańców. Na pewno pozostawienie samochodu i skorzystanie z usług tego przewoźnika sprawił, że były mniej zakorkowane, niż w poprzednich latach.

Na drogach wokół cmentarzy było bardzo spokojnie i nie doszło do żadnej kolizji. Jednak, jak zaznaczył naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Jeleniej Górze podinsp. Maciej Dyjach, w dniach od 28 października do dzisiaj odnotowano w regionie 24 kolizje i zatrzymano pięciu nietrzeźwych kierowców.

Kilka interwencji przy jeleniogórskich cmentarzach mieli miejscy strażnicy. Rzecznik prasowy SM w Jeleniej Górze Artur Wilimek powiedział, że na ulicy Mickiewicza nieznany sprawca przeciął opony w jednym z samochodów. Wilimek dodał, że samochód stał zaparkowany prawidłowo i nie utrudniał ruchu żadnemu innemu pojazdowi, sprawą zajęła się policja. Strażnicy miejscy musieli także interweniować na terenie cmentarzy, gdyż odbierali zgłoszenia o zakłócaniu ładu i porządku. Zgłoszenia dotyczyły najczęściej osób żebrzących i wyłudzających pieniądze. Artur Wilimek przyznał, że oprócz tych kilku przypadków służba wokół jak i na cmentarzach przebiegła spokojnie.

Dzisiaj są Zaduszki i kolejny dzień odwiedzin na grobach. Przypominamy, że rozkład jazdy autobusów linii MZK odbywa się jak w dzień powszedni, a za podróż musimy już zapłacić.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz

~ff 2-11-2016 10:39
Te przystanki kolo starego cmentarza to jakaś pomyłka. Autobus staje, a za nim sznur samochodów. Czy tak trudno zbudować zatoczki w XXI wieku? Potrzeba jakiejś tragedii?
~leo 2-11-2016 11:10
Zatoczki dla autobusów to wymysł z poprzedniej epoki. W normalnych krajach autobusy nie są spychane do zatoczek i zmuszane do proszenia się o umożliwienie właczenia się do ruchu.
~ 2-11-2016 13:13
dlaczego postawiono pachołki zakazujące wjazdu od strony miasta na parking koło starego cmentarza , a potem aby wyjechać w stronę nowego cmentarza trzeba jechac w strone miasta ? co to za pomysły ? co roku policja kierowała ruchem i bylo to sprawne a teraz policjanci stali sobie z boku z założonymi rekoma , dobrze że było ciepło to nie zmarzli !
~x 2-11-2016 16:26
Kto miał spokojnie ten miał.na przykład Na W.Pola sarna facetowi wyskoczyła i przód auta rozwalony.Brakuje żeby jeszcze niedźwiedzie będą biegały po tym dzikim "mieście".
~g 2-11-2016 22:45
Tu niby spokojnie, a w Radoniowie wypadek- coś im chyba umknęło...
~ja 3-11-2016 8:45
Zdjęcia z,,ste!
~Samanta 3-11-2016 8:46
Ja spędziłam ten dzień na odwiedzinach znajomych . Jezdziłam moją BMW po koleżankach. U każdej trochę wypiłam . U ostatniej już mnie trochę ścieło więc postanowiłam jechać do domu . W domu jeszcze kilka drinków i spać . Miło spędzony wolny dzień od pracy .

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group