Środa, 17 sierpnia
Imieniny: Julianny, Jacka
Czytających: 2975
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: We Wszystkich Świętych na drogach spokojnie

Środa, 2 listopada 2016, 10:22
Aktualizacja: Czwartek, 3 listopada 2016, 8:41
Autor: Robert Czepielewski
Jelenia Góra: We Wszystkich Świętych na drogach spokojnie
Fot. Robert Czepielewski
Wzmożony ruch pojazdów na ulicy Sudeckiej w Jeleniej Górze i ulic prowadzących do niej powodował utrudnienia w ruchu, ale były one krótkotrwałe i pojawiały się najczęściej w momencie gdy autobus MZK zatrzymywał się na przystanku.

Wczoraj (1.11) z bezpłatnej komunikacji MZK skorzystało bardzo wielu mieszkańców. Na pewno pozostawienie samochodu i skorzystanie z usług tego przewoźnika sprawił, że były mniej zakorkowane, niż w poprzednich latach.

Na drogach wokół cmentarzy było bardzo spokojnie i nie doszło do żadnej kolizji. Jednak, jak zaznaczył naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Jeleniej Górze podinsp. Maciej Dyjach, w dniach od 28 października do dzisiaj odnotowano w regionie 24 kolizje i zatrzymano pięciu nietrzeźwych kierowców.

Kilka interwencji przy jeleniogórskich cmentarzach mieli miejscy strażnicy. Rzecznik prasowy SM w Jeleniej Górze Artur Wilimek powiedział, że na ulicy Mickiewicza nieznany sprawca przeciął opony w jednym z samochodów. Wilimek dodał, że samochód stał zaparkowany prawidłowo i nie utrudniał ruchu żadnemu innemu pojazdowi, sprawą zajęła się policja. Strażnicy miejscy musieli także interweniować na terenie cmentarzy, gdyż odbierali zgłoszenia o zakłócaniu ładu i porządku. Zgłoszenia dotyczyły najczęściej osób żebrzących i wyłudzających pieniądze. Artur Wilimek przyznał, że oprócz tych kilku przypadków służba wokół jak i na cmentarzach przebiegła spokojnie.

Dzisiaj są Zaduszki i kolejny dzień odwiedzin na grobach. Przypominamy, że rozkład jazdy autobusów linii MZK odbywa się jak w dzień powszedni, a za podróż musimy już zapłacić.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group