Wtorek, 28 marca
Imieniny: Anieli, Jana
Czytających: 8054
Zalogowanych: 14
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Wczasy seniorów na półmetku

Poniedziałek, 8 lipca 2013, 6:32
Aktualizacja: 13:52
Autor: Org
Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów od wielu lat organizuje co najmniej kilkanaście wyjazdów na wczasy dla swoich członków i sympatyków. W roku bieżącym zorganizowano już 6 turnusów w miejscowościach nadmorskich, w każdym z nich uczestniczyło 50 osób.

- Jako, że akcja jest prowadzona od lat, to też i ceny, jakie udaje się nam wynegocjować i to w sezonie turystycznym, są bardzo atrakcyjne. Cena dwutygodniowego pobytu to koszt ok.1200zł, w który wliczony jest już także dojazd w obie strony oraz dodatkowe atrakcje, jakie zagwarantowane są na miejscu pobytu – mówi Stanisław Dziedzic, przewodniczący Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów.

Dla przykładu jedną z proponowanych miejscowości jest Pogorzelica.
- Tu Ośrodek „Albatros” zachwyca wspaniałym położeniem, przemiłą obsługą i dobrym wyżywieniem – twierdzą uczestnicy. - Dwuosobowe pokoje mają na wyposażeniu leżaki i parawany, czajniki, talerzyki i kubeczki. Powietrze przesycone zapachem sosnowego lasu. Plaża tuż, tuż. Na terenie natomiast kompleksu „Sandra SPA” można podziwiać pawie, strusie i bażanty. Spacery do Niechorza, wejście na latarnię, przechadzka promenadą, zwiedzanie parku miniatur, dinozaurów czy muzeum rybołówstwa jest w zasięgu ręki – dodają.

Ci, którzy chcą przywołać wspomnienia lat minionych, jadą do Rewala.
- Tenis stołowy, czy spacery po plaży z kijkami do nordick walkingu i bez, zmuszają do wysiłku fizycznego, a gra w brydża, szachy czy warcaby – umysłowego. Zorganizowano dwa wieczorki taneczne, w których przy pięknie zastawionych stołach, dobrej muzyce bawiono się do rana. Dzięki stworzeniu wspaniałej atmosfery parkiet był ciągle pełny a śpiewy grupowe i szczere wybuchy śmiechu, potwierdzały, że wszyscy dobrze się bawili. Zorganizowano też spotkanie przy ognisku z pieczeniem kiełbasek i śpiewem, co sprzyjało nawiązaniu sympatycznych rozmów i dzielenia się wrażeniami – wymieniają kolejni uczestnicy.

W czasie całodziennej grupowej wycieczki do Świnoujścia, uczestnicy mogli popłynąć w rejsie promem i poznać miasta trzech wysp. Szkolenie w Forcie Gerharda zakończyło się pasowaniem uczestników na doborowych kanonierów, a wystrzał armatni zasygnalizował powrót do rzeczywistości. Scenariusz pobytu w innych kurortach jest podobny.

Jeśli seniorzy potrzebują odprężenia, relaksu i zabawy, to wszystko znajdą na wczasach organizowanych przez Związek – dodaje Zofia Opacka – Członek Zarządu PZERiI oraz uczestnik pobytu na wczasach w Pogorzelicy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Ilu powinno być posłów w Sejmie?

Oddanych
głosów
1005
maksymalnie 150
82%
od 151 do 459
7%
460 jak obecnie
6%
od 461 do 599
1%
600 i więcej
4%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group