Niedziela, 25 października
Imieniny: Darii, Kingi
Czytających: 2235
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Warto było tam być. Po koncercie RAZ, DWA, TRZY

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Wtorek, 11 października 2011, 10:48
Aktualizacja: Środa, 12 października 2011, 7:56
Autor: Petr
Fot. Petr
Wczoraj, 10 października w Teatrze im. Norwida w Jeleniej Górze odbył się koncert zespołu RAZ, DWA, TRZY – łączącego muzykę rock z współczesną poezją, zorganizowany w ramach trasy koncertowej z okazji jubileuszu 20–lecia istnienia formacji. Jak było?

Tłumnie i bardzo nastrojowo, czego zresztą można się było spodziewać biorąc pod uwagę to, jak do tej pory wyglądały koncerty kultowej kapeli RAZ, DWA, TRZY – stworzonej w początku lat 90-tych przez studentów Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Zielonej Górze: Adama Nowaka, Grzegorza Szwałka, Jacka Olejarza i Jacka Ograbka. Wtedy, kilku młodych chłopaków, którzy wspólnymi siłami założyli zespół znany dzisiaj i wyjątkowo ceniony w Polsce, i za granicą.

Podczas wczorajszego koncertu RAZ, DWA, TRZY w Teatrze im. Norwida w Jeleniej Górze nie zabrakło największych przebojów kapeli jak „Jestem Polakiem”, „Niecud”, Trudno nie wierzyć w nic”, „Tak mówi pismo”, „Nikt nikogo” czy „Jutro możemy być szczęśliwi”. Co więcej zespół zagrał też swoje najnowsze aranżacje z wydanej w ubiegłym roku płyty „Skądokąd”, która tuż po premierze pokryła się platyną.

– W nieciekawym gronie, bo w gronie samych facetów wędrujemy razem przez ponad 20 lat i gramy piosenki. Przy okazji, od ponad 20 lat nie robimy nic innego, gdyż granie piosenek jest miłym, a przy tym absorbującym zajęciem. I od razu jest się za to docenianym, ludzie przyjdą, posłuchają, poklaszczą. No, chyba że im się nie chce klaskać, bo czasami przecież się nie chce – żartował z publicznością Adam Nowak, wokalista RAZ, DWA, TRZY.

Tym razem jednak, publiczność klaskała bardzo, bo i koncert był bardzo udany. – Cieszę się, że w swojej „wędrówce” zespół znalazł chwilę, by po raz kolejny odwiedzić Jelenią Górę. Od 20 lat RAZ, DWA, TRZY gra piosenki i robi to świetnie. Ten zespół nie wykorzystuje poezji do robienia muzyki, on sam w sobie jest poezją – podsumował Mirosław Salecki z agencji SOLO, organizator wczorajszego koncertu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (18) Dodaj komentarz

~rumcajs54 11-10-2011 11:24
Hilfe, help, na pomoszć,.... te zdjęcia to jakaś KATASTROFA !!!!!! A publiczności to nie było?
~Ryszard P 11-10-2011 12:32
A co z tymi zdjęciami niby niehalo? Wiecie jakie tam jest światło? Fotografowie domorośli. Do tego na większości koncertów nie można flesza używać? Co z wami jest nie tak? Foty bardzo dobre!
~ 11-10-2011 12:42
reporter nie jest fotografem a fotograf reporterem (dziennikarzem). Wazny jest tekst a foto to tylko dodatek aby zilustrowac imreze.
~rumcajs54 11-10-2011 12:44
Do ~Ryszard P: ejże, ejże. Chyba są takie chwile, kiedy jednak flesza można użyć, np. przed rozpoczęciem koncertu, w czasie aplauzu lub po zakończeniu koncertu. Ale może nie mam racji ...
~rumcajs54 11-10-2011 13:02
Zgadzam się z komentarzem z12:42 w części dot. zilustrowania imprezy fotografiami. Tylko skąd mam wiedzieć, że te fotki są z koncertu w Jeleniej ? :)
~bidny 11-10-2011 13:52
Świetny zespół, ale nie za te pieniądze. Koncerty "gwiazd" zaczęły wchodzić w strefę luksusu dostępnego jedynie dla wybranych. Niestety. Niestety - kryzys nadciąga wielkimi krokami i po euro 2012 się zacznie - i zmiecie PO do politycznego niebytu. A może być jeszcze gorzej - jak do sterów dorwie się Palikot.
~Kultura 11-10-2011 13:57
Nie lubie ich bo to MOCHERY -PISSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSS!!!!!!!!!!
~Niggers 11-10-2011 19:48
Każdy by poszedł, żeby z domu się wyrwać. Ale kogo na to stać ? Więc telewizor i reklamy nam zostają. Nowy serek Danio, Akcja POMAGAM lub fundacja Polsat dzieciom i tak Ku..wa do zaje...nia.
~Jel.. 11-10-2011 20:29
to prawda też bym poszła ale za co? a co do fotek to super co publiczność mieli fotografować nigdy niedogoda
~ 11-10-2011 21:27
Pewnie by poszedł każdy ale jakby wiedział.....
~Sławek 11-10-2011 23:24
Nie pamiętam , nie mogę sobie przypomnieć kiedy " jelonka " napisała jakiś krytyczny komentarz do koncertu w Jeleniej Górze. Zawsze " Tym razem jednak, publiczność klaskała bardzo, bo i koncert był bardzo udany." Fajnie , nie byłem akurat na tym koncercie- pewnie był bardzo fajny a kapela dała z siebie wszystko. Niestety bywam na wielu koncertach w Polsce jak i za granicą . Myślę , że potrafię odróżnić dobry koncert od złego. Pamiętam ( jakoś 2 lata temu ) koncert Maleńczuka w Jeleniej. Ot wyszedł i zagrał . Nie było ani lepiej ani gorzej. Komentarz w Jelonce był taki jakby Pink Floyd zjechało w najmocniejszym składzie do Jeleniej. Sama Jelonka swoimi prymitywnymi relacjami z imprez robi wiochę z Jeleniej Góry. Język relacji jest beznadziejny. Jak z czasów PRL
~Sławek 11-10-2011 23:32
CD. Nic o poszczególnych wykonaniach utworów , żadnej nutki krytyki, nic o aranżacji , nic o nagłośnieniu , nic o formie muzyków ..nic. Pisanie jak to publiczność biła brawo , Boże jaki wspaniały koncert. Bo publiczność biła brawo. Jeszcze raz podkreślam - być może był to super koncert ale należy się odrobina dziennikarskiej rzetelności. Opis koncertu nie składa się tylko z tego , że był, że była publiczność i , że zespół zagrał. To dużo więcej !!!! Jeżeli szanownej Jelonce brakuje kogoś takiego to polecam swoje usługi. Zaznaczam - nieodpłatnie. Relacje z koncertów maja być rzetelne. Mają wzbudzić zainteresowanie czytelnika. Tak aby następnym razem chciał pójść na koncert i mieć swoje zdanie ! Polecam swoje usługi.
~Sławek 11-10-2011 23:42
Tak sobie przypomniałem Strachy na Lachy w Orient Expresie. Chłopaki długo się rozgrzewali (publika też ) ale kto był to na pewno zapamięta finał . Utwór Radio Radio Dalmacija , dekadencja i fenomenalna solówka na zakończenie. Czystość dźwięku , czystość przekazu........Niezwykły klimat. Przybija. Jednak , każdy wraca...Nie sposób się oderwać od tej muzy . W momencie kiedy następuje punk kulminacyjny przechodzą dreszcze ! Niektórzy już wychodzili , wydawało się , że to już koniec. Wtedy Grabaż zatrzymał publiczność . Zahipnotyzował śpiewem , tekstem, a zespól nie chciał zgasić światła ....grał , grał ,grał.Aż fani zaczęli razem z Grabażem śpiewać " Chce mi się spać , chce mi się spać " Wszyscy , którzy znają ten utwór wiedzą o co chodzi , a Ci co nie znają zapraszam do poznania .........
~Sławek 11-10-2011 23:48
Jelonko ! Zatrudnij kogoś z uchem i z okiem.........Niech potrafi odczytać , wysłucha muzyki. Niech ta osoba na koncertach nie jest z oboqwiązku bo musi coś napisać. OK. Zgasiłem światło już!
~Sławek 11-10-2011 23:56
Dałem tylko krótki opis ......Ale tak opisałbym koncert......
~Sławek 12-10-2011 0:16
A kto napisał , że piła Tango była odśpiewana w 3/4 przez fanów ??? wiem , WIEM WRACAM DO STAREGO ,ale to jest właśnie relacjia z concertu.................
~ 12-10-2011 8:39
Slawek kup sobie Super Express lub Fakt tam znajdziesz cos dla siebie sporo sensaci,afer.Co Ci autor mial napisac ze Nwak mial za krotkie spodnie a perkusista tluste wlosy ,to byl dobry koncert i tyle.
~do Sławek 12-10-2011 23:46
Chłopie, gdyby bidny dziennikarzyna miał się tak wczuwać jak Ty: erekcji i ejakulacji doznawał albo odwrotnie - glebę zaliczał powodowaną nieudanym występem chorego na grypę wokalisty danego zespołu i jeszcze to opisywał, to by mu czasu nie starczyło na napisanie kilkudziesięciu tekstów miesięcznie. Dziennikarzyna idzie, relacjonuje o ile wcześniej się nie zrzyga, że to już pincetny koncert w miesiącu lutym, marcu, kwietniu. Zgłoś się do jakiegoś fanzina i tam się chłopie spuszczaj!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group