Sobota, 1 października
Imieniny: Danuty, Igora, Remigiusza
Czytających: 7823
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION JELENIOGÓRSKI: Warto być dobrym – radzą uczniowie z Kowar

Wtorek, 21 lutego 2012, 8:24
Aktualizacja: 8:24
Autor: Agrafka
Od drugiego semestru tego roku szkolnego uczniowie klas I –VI Szkoły Podstawowej nr 3 im. Józefa Gielniaka w Kowarach przystąpili do ogólnopolskiej akcji pn. „Warto być dobrym”, w którą wpisane są pomoc bliźniemu, działanie na rzecz klasy i szkoły, a także globalne akcje w walce o prawa człowieka i ochronę środowiska.

Kampania trwa przez cały semestr i kończy się 20 czerwca wręczeniem laureatowi głównej nagrody, sponsorowanej przez organizatora akcji Stowarzyszenie „Przyjazna Szkoła”. Nagrodą główną w Konkursie jest rower marki Cross ufundowany przez organizatora.

Akcja „Warto być dobrym” to największa, interdyscyplinarna kampania edukacyjna w Polsce, kreująca u dzieci dobre postawy, ucząca poszanowania dla innych ludzi, ich emocji, uczuć i praw, a także promująca zachowania prospołeczne i wolontariat jako drogę do samorealizacji.

Głównym elementem akcji jest konkurs skierowany do uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Nagrodę główną w każdej szkole dostanie dziecko, które zostanie wylosowane spośród finalistów konkursu reprezentujących poszczególne klasy w danej szkole.

Finaliści (po jednej osobie na klasę) to uczniowie najlepiej ocenieni przez rówieśników ze społeczności danej klasy, spośród tych dzieci, które wypełnią trzy zadania: pomoc drugiemu człowiekowi (ja i bliźni), zaangażowanie w środowisko klasy, szkoły, społeczność lokalną. (ja i społeczność), a także działania globalne na rzecz praw człowieka i ochrony środowiska. (ja i świat).

Każde dziecko, które wypełni swoje zobowiązanie otrzyma członkostwo w elitarnym klubie OKI, który został powołany w celu promocji i identyfikacji młodzieży mogącej być przykładem dla innych. Celem akcji jest pokazanie, że być dobrym to nie wstyd, a wręcz przeciwnie to duma i siła, a czasami nawet bohaterstwo.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group