Poniedziałek, 8 sierpnia
Imieniny: Cypriana, Dominika
Czytających: 4756
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Warsztaty w Żeromie: Będą z nich dziennikarze

Środa, 25 stycznia 2017, 7:56
Aktualizacja: Czwartek, 26 stycznia 2017, 7:51
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Warsztaty w Żeromie: Będą z nich dziennikarze
Fot. Przemek Kaczałko
W Zespole Szkół Ogólnokształcących Nr 1 w Jeleniej Górze odbyły się otwarte warsztaty dziennikarskie pt.: „Rola mediów w komunikacji w przestrzeni publicznej”. Były to zajęcia pokazowe z elementami dziennikarstwa, komunikacji, reklamy oraz public relations, podczas których pracowano nad artykułami z „Zeszytów Wydziału Humanistycznego” KPSW.

Warsztaty polegały na pracy w grupach mieszanych, tj. uczniowsko-studenckich, a następnie prezentacji wniosków na forum. Młodzież miała za zadanie zapoznanie się z tekstem, wyłonienie kluczowych elementów do odpowiedzi na postawione pytania oraz prezentację wyników pracy. Grupy wybierały między sobą liderów, którzy prezentowali wyniki swoich opracowań. To pozwoliło dostrzec talent do wystąpień publicznych jednej z uczennic. - Generalnie bardzo nie lubię wystąpień publicznych, bo się bardzo denerwuję i mam tendencję do szybkiego mówienia, ale trzeba z tym walczyć, bo to przydatna umiejętność – przyznała Gabrysia Jaryczewska, dla której taka forma warsztatów okazała się bardzo ciekawa - pozwala rozwinąć umiejętności i oderwać się od codziennych zajęć. - Mam nadzieję, że takie warsztaty się powtórzą - dodała.

W zajęciach pod okiem nauczycieli języka polskiego z „Żeroma” i wykładowców z KPSW wzięli udział uczniowie z klasy lingwistyczno-medialnej oraz studenci dziennikarstwa z jeleniogórskiej uczelni wyższej. - Chcemy pokazać im jak wygląda praca dziennikarska od strony warsztatowej, a jednocześnie zacieśnić współpracę ze studentami dziennikarstwa Karkonoskiej Państwowej Szkoły Wyższej – powiedziała Małgorzata Kozińska, dyrektor ZSO Nr 1. - Jest to kontynuacja naszej wspaniałej współpracy. Mamy nadzieję nadal współpracować nie tylko z tą uczelnią, ale i z innymi – dodała dyrektor „Żeroma”.

Jak mówili organizatorzy, integralną częścią kształcenia w klasie medialnej są warsztaty dziennikarskie. - W ich ramach młodzież zapoznaje się z tekstami problemowymi, metodologicznymi, jak tworzy się gazetę, wizerunek danej firmy, wciela w rolę rzecznika prasowego, dziennikarza prowadzącego konferencję prasową czy uczestnika debaty oskfordzkiej - powiedział Piotr Iwaniec, nauczyciel języka polskiego. Nad przebiegiem warsztatów czuwali też prof. Franciszek Mroczko, dr Jerzy Widerski i mgr Joanna Skórecka.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group