Wtorek, 5 marca
Imieniny: Adriana, Oliwii
Czytających: 4308
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kowary: Warsztaty Terapii Zajęciowej w Kowarach od stycznia

Poniedziałek, 2 grudnia 2013, 7:52
Aktualizacja: 7:55
Autor: Mea
Kowary: Warsztaty Terapii Zajęciowej w Kowarach od stycznia
Fot. Archiwum
Podczas sesji Rady Powiatu Jeleniogórskiego ponownie podzielono pieniądze Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych na zadania z zakresu rehabilitacji społecznej osób niepełnosprawnych w 2013 r. Przyczyną jest m.in. na przesunięcie terminu uruchomienia Warsztatów Terapii Zajęciowej w Kowarach.

Siedziba Warsztatów Terapii Zajęciowej będzie znajdować się na pierwszym piętrze w budynku Urzędu Miasta Kowary. Koszt wyposażenia warsztatów to ok. 150 tys. zł, z czego 70 proc. pochodzi z dotacji PFRON-u, a 30 proc. z gmin, których mieszkańcy będą korzystać z warsztatów.

- Przesunięcie terminu otwarcia warsztatów spowodowane jest późnym uzyskaniem pieniędzy z gmin na tzw. wkład własny, który był konieczny do uzyskania dofinansowania z PFRON-u na wyposażenie pracowni terapeutycznych. Środki otrzymaliśmy w październiku i obecnie trwa wyposażanie warsztatów w meble, sprzęt komputerowy, kuchenny, AGD, RTV itp. – powiedział Leszek Karbowski, prezes Towarzystwa Walki z Kalectwem w Jeleniej Górze.

- Zajęcia dla 30. osób nie tylko z Kowar, ale również z Karpacza, Podgórzyna i Mysłakowic rozpoczną się od stycznia i będą prowadzone w sześciu pracowniach: artystycznej, plastycznej, rękodzielniczej, ogrodniczej i dwóch komputerowych. Natomiast oficjalne otwarcie WTZ w Kowarach planujemy na trzecią niedzielę marca, z okazji Światowego Dnia Inwalidy. Wybraliśmy już instruktorów pracowni terapeutycznych oraz pracowników administracyjnych. Zgłosili się też chętni do uczestniczenia w zajęciach – dodał.

Z uwagi na przesunięcie (za zgodą PFRON) terminu uruchomienia Warsztatów Terapii Zajęciowej w Kowarach pozostały wolne środki finansowe w wysokości 73.980 zł, które były zabezpieczone na jego działalność w listopadzie i grudniu 2013 r.

Ponadto w trakcie realizacji zadań z zakresu rehabilitacji społecznej osób niepełnosprawnych, finansowanych ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, powstała oszczędność na zadaniu pn. dofinansowanie uczestnictwa osób niepełnosprawnych i ich opiekunów w turnusach rehabilitacyjnych w wysokości 14.220,00 zł. Oszczędność ta wynika z faktu rezygnacji kilku osób niepełnosprawnych z otrzymanego dofinansowania.

Środki zabezpieczone na działalność WTZ w oraz pochodzące z oszczędności na turnusach rehabilitacyjnych, zostaną przeznaczone na dofinansowanie przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie likwidacji barier w komunikowaniu się oraz zaopatrzenie w sprzęt rehabilitacyjny, przedmioty ortopedyczne i środki pomocnicze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy wjechałeś kiedykolwiek w dziurę w ulicy, a później musiałeś coś naprawiać u mechanika?

Oddanych
głosów
385
Tak
66%
Nie
18%
Było blisko...
16%
 
Głos ulicy
Jednym wystarczyłoby 5, a innym 10 mało
 
Miej świadomość
Diuna 2 – czy warto zobaczyć?
 
Rozmowy Jelonki
UB i SB w wersji cyfrowej
 
Aktualności
Szkolenie przy Kruszwickiej
 
Aktualności
Biegali ku pamięci Żołnierzy Niezłomnych
 
Piłka nożna
Skrót VIDEO z meczu Karkonoszy
 
Kultura
MuzyKuny w Kromnowie
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group