Sobota, 24 lutego
Imieniny: Bogusza, Macieja
Czytających: 9570
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Szklarska Poręba: Warsztaty „Niepełnosprawność to również chwile szczęścia”

Piątek, 28 lutego 2020, 5:33
Aktualizacja: Niedziela, 1 marca 2020, 6:29
Autor: ts
Szklarska Poręba: Warsztaty „Niepełnosprawność to również chwile szczęścia”
Fot. ts
Zakończyła się seria czterech warsztatów pn: „Niepełnosprawność to również chwile szczęścia” realizowanych przez Fundację Kropelka Potu w partnerstwie z Fundacją PZU. Warsztaty realizowane w siedzibie Fundacji Kropelka Potu w Szklarskiej Porębie, odbywały się w jeden weekend w miesiącu i skierowane były do rodziców dzieci z niepełnosprawnościami.

Choroba dziecka potrafi skutecznie zdominować życie całej rodziny i nierzadko prowadzi do wykluczenia społecznego. Udział w warsztatach pozwolił rodzicom na chwilę relaksu i skupienia się na sobie, dzięki zapewnieniu w tym czasie dzieciom opieki i terapii logopedycznej.

Warsztaty były podzielone na cztery tematyczne części: pierwsze warsztaty poprowadził p. Wiesław Fiszer, psycholog kliniczny, mający bardzo duże doświadczenie w pracy z rodzicami opiekującymi się chorymi dziećmi. Rodzice mieli możliwość porozmawiania o swoich trudnych sprawach, zapoznali się z różnymi sposobami rozwiązywania codziennych problemów oraz poznali metody radzenia sobie z różnymi emocjami, zwłaszcza negatywnymi.

Kolejne warsztaty poprowadziła p. Renata Zielińska – certyfikowany instruktor metody Pilates, coach żywieniowy, naturoterapeutka,. Podczas warsztatów Rodzice poznali zasady prawidłowego odżywiania oraz różne metody relaksacyjne i prawidłowego oddechu, które mogą stosować codziennie w domu. Ćwiczenia z elementami jogi, pomogły rozluźnić napięte mięśnie i uzmysłowiły rodzicom, jak ważne jest codzienne dbanie o swoje zdrowie.

Następne warsztaty dotyczyły autoprezentacji, otwarcia się na otoczenie i próby pokonania swoich oporów przed trudnymi kontaktami. Warsztaty poprowadził p. Artur Jóskowiak- improwizator, pedagog, trener improwizacji.

Ostatnie warsztaty poszły śpiewająco. Poprowadzone przez p. Jolantę Trawnik, doświadczoną nauczycielkę muzyki z wieloletnim stażem.

Ostatni dzień warsztatów uświetnił występ kabaretu Akademii Improwizacji oraz koncert muzyczny p. Renaty Galik, niepełnosprawnej artystki, która zaśpiewała dla wszystkich kolędy. Jej obecność była doskonałą motywacją, tak dla dzieci, które przechodzą bolesną i żmudną rehabilitację, jak i dla ich rodziców, pokazując, że dzięki ciężkiej pracy ich dziecko może w przyszłości prowadzić satysfakcjonujące życie, może nabyć samodzielność w radzeniu sobie w życiu.

Ostatnim etapem projektu było wydanie książki, zawierającej wysłuchane opisy życia rodziców z dzieckiem niepełnosprawnym. Ich codzienne zmagania z problemami i reakcje na chorobę dziecka. Pozwoli ona, innym rodzicom wychowującym dziecko z niepełnosprawnością, na próbę zrozumienia własnych emocji związanych z podobnymi problemami. Dziękujemy Partnerowi projektu: Fundacji PZU.

Ogłoszenia

Czytaj również

Sonda

Na kogo oddasz głos w wyborach samorządowych 7 kwietnia do rady miasta/gminy/powiatu/sejmiku?

Oddanych
głosów
1503
Bezpartyjnych Samorządowców (partia)
7%
Konfederacje
10%
Lewice
8%
PiS
24%
PO
35%
Trzecią drogę
8%
Innych
8%
 
Głos ulicy
Zjadłem 6 pączków z nadzieniem owocowym
 
Miej świadomość
CPK: Kluczowa inwestycja Polski zagrożona?
 
Rozmowy Jelonki
Maliny polskie kontra ukraińskie
 
Karkonosze
Wystartowali!
 
Kilometry
Pociągiem do Lwówka za trzy lata
 
Kultura
Baśnie dźwiękiem opowiedziane
 
Kultura
Debata "Między miastem a regionem" w Muzeum Karkonoskim
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group