Czwartek, 19 maja
Imieniny: Mikołaja, Piotra
Czytających: 3474
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Warsztaty na szkle

Poniedziałek, 25 kwietnia 2022, 9:51
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Warsztaty na szkle
Fot. Przemek Kaczałko
Muzeum Karkonoskie przy współpracy z Karkonoską Państwową Szkołą Wyższą w Jeleniej Górze zaprosiło w swoje progi dzieci i młodzież z rodzin uchodźców z Ukrainy. Uczestnicy mieli okazję malować zwierzątka na szkle.

Dla przybyłych gości przygotowano niezbędne atrybuty, aby pomalować na szkle "zwierzaki - stworzaki", bowiem pod takich hasłem odbywały się warsztaty.

Formy nie są oczywiste - mają za zadanie prowokować, inspirować, działać na fantazję uczestników, aby sami pomyśleli jak ich zwierzak ma wyglądać - powiedziała Natalia Kryszpin z działu edukacji Muzeum Karkonoskiego. - Pragniemy oderwać dzieci i młodzież od zła, które doświadczyli. Przychodzą też do nas osoby indywidualne, np. dzieci z mamą czy babcią - dodała prowadząca warsztaty, która przyznaje, że jest to też okazja, aby nasi goście poznali muzeum i Jelenią Górę, w której przebywają od pewnego czasu.
To bardzo fajna inicjatywa muzeum, za którą bardzo dziękujemy. Dzieci mogą się zapomnieć na chwilę, uruchomić proces twórczy i przynieść fajną pamiątkę do domu. Poznają też miasto i mogą się integrować z polskim społeczeństwem - dodała Olga Bebech, koordynatorka działań na rzecz uchodźców.

Twoja reakcja na artykuł?

5
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group