Poniedziałek, 15 sierpnia
Imieniny: Marii, Napoleona
Czytających: 2593
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Warsztaty i prezentacje rzemieślników

Niedziela, 2 lipca 2017, 7:44
Aktualizacja: Poniedziałek, 3 lipca 2017, 7:48
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Warsztaty i prezentacje rzemieślników
Fot. Tomasz Raczyński
Warsztaty szklarskie, metalurgiczne, wycinanie mozaiki z ceramiki czy szkła, grawerowanie oraz możliwość zrobienia medalu z aluminium, wypalanie porcelany i ceramiki – to część z atrakcji, jakie czekały wczoraj (1.07) na odwiedzających podczas ART&GLASS Festiwal 2017. Kto nie zdążył skorzystać z oferty Jeleniogórskiego Centrum Kultury pierwszego dnia, może to zrobić jeszcze dzisiaj (2.07).

Po raz kolejny JCK zaprosiło do Jeleniej Góry rzemieślników z Polski i Czech, którzy udowadniają, że tzw. ginące zawody mogą być zarówno twórcze, inspirujące, pasjonujące, jak i pożądane na rynku pracy, bowiem moda na rękodzieła wraca do łask.

Jeleniogórski festiwal to efekt współpracy regionalnych twórców rękodzieła, a także okazja do zaprezentowania czego można się nauczyć podczas warsztatów w JCK. - Utrzymujemy kontakty, wyjeżdżamy do Czech. Odwiedzamy też okolicznych artystów, a jako Jeleniogórskie Centrum Kultury spełniamy swoje zadania i konsolidujemy, prezentujemy regionalne rzemiosło – powiedział Mirosław Kulla z JCK, który zachęca młodych ludzi do uczestnictwa w warsztatach, na co dzień prowadzonych w placówce przy ul. 1 Maja 60.

- Podczas tegorocznego Art&Glass Festiwalu mamy duże stoisko kowalskie – to są młodzi ludzie (Jaś i Michał), którzy mają po kilkanaście lat i już są sprawnymi kowalami, a szkolili się przez trzy lata – zapewnia o pozytywnych efektach warsztatów Mirosław Kulla. Chłopcy byli bardzo podekscytowani możliwością prezentacji własnych wyrobów, a nawet znaleźli swoich pierwszych klientów, którym do gustu przypadły rękodzieła młodych kowali.

- Jeleniogórskie Centrum Kultury zaprasza na warsztaty plastyczne, ceramiczne, witrażowe, muzyczne, teatralne i wiele innych. Każdego, kto zechce się dobrze bawić, ale też nauczyć, udoskonalić, to serdecznie zapraszamy – powiedział Jarosław Gromadzki, dyrektor JCK.

Drugiego dnia festiwalu również będzie można spróbować swoich sił na wielu stoiskach, a dodatkowo będzie można wykonać figurkę z brązu. Art&Glass Festival realizowany jest w ramach projektu „Alternatywa bez granic – warsztaty i prezentacje” współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Współpracy INTERREG V-A Republika Czeska-Polska 2014-2020.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group