Środa, 17 sierpnia
Imieniny: Julianny, Jacka
Czytających: 7245
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Warszawska (wreszcie) doczekała się remontu

Wtorek, 21 października 2014, 7:40
Aktualizacja: Środa, 22 października 2014, 8:31
Autor: Angela
Jelenia Góra: Warszawska (wreszcie) doczekała się remontu
Fot. Angela
Niebawem ruszy remont ulicy Warszawskiej w Jeleniej Górze, jednej z najbardziej zaniedbanych w mieście. Wczoraj (20.10,) oficjalnie przekazano plac budowy firmie COM – D z Jawora, która wygrała przetarg na modernizację nawierzchni i budowę nowych chodników. Prace potrwają do stycznia 2015 roku, a cały koszt to 1 mln 200 tys. zł.

Jak mówił prezydent Marcin Zawiła, w ulicę Warszawską nie inwestowano od lat. Dlaczego?

- Za płotem była tu Celwiskoza, dlatego teren miał być całkowicie wyburzony, ale dzisiaj Celwiskoza nie istnieje, a na jej terenie oraz w okolicy rozwija się dzielnica przemysłowa – mówił prezydent M. Zawiła. - W związku z tym czas porzucić okres zaniedbania i tę ulicę gruntownie przebudować. Jest to realizacja naszego zobowiązania sprzed roku, kiedy mówiłem, że zostanie tu wykonana sieć wodociągowa, a następnie nawierzchnia asfaltowa o normalnym standardzie, takim jak na wszystkich ulicach w mieście. Przerywamy więc proces, który trwał około 40 – 50 lat kiedy ta ulica nie istniała na mapach i w świadomości władz miasta, i mamy nadzieję, że za chwilę „Celwiskoza” przekształci się w zaplecze gospodarcze – dodał prezydent.

Najpierw Przedsiębiorstwo Usługowo – Produkcyjne COM- D ma położyć sieć wodną, a następnie przystąpi do budowy nowej nawierzchni na odcinku 1500 metrów drogi. Wykonano tu już kanalizację, powstało nowe oświetlenie.

Jeszcze w tym roku spółka Wodnik planuje zakończyć kanalizowanie Sobieszowa i wykonać odbiór prac w Cieplicach. - Pracujemy cały czas na ulicach: Wyzwolenie Narodowego, Wróblewskiego, kończymy ulicę Meblarską. Prace zakończono natomiast na Osiedlu Pomorskim czy na łączniku ulicy Spółdzielczej. Łącznie w tym roku wydaliśmy 16 mln zł - mówił Wojciech Jastrzębski, prezes spółki Wodnik.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (36) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group