Środa, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 4717
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wandale "posprzątali"

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 18 grudnia 2006, 0:00
Aktualizacja: Poniedziałek, 18 grudnia 2006, 9:24
Autor: TEJO
Fot. Arkadiusz Piekarz
Pisaliśmy o plakatach resztkach po kampanii wyborczej. Na wiadukcie przy ulicy W. Pola „porządki” zrobili chuligani, przy okazji dewastując barierki.

Wyłamane zostały plastikowe osłony nieco odgradzające położone niżej torowisko od chodnika na wiadukcie. Wandale pogięli także metalową konstrukcję nadstawek. Chuliganów nie zauważyła ani straż miejska, ani strażnicy ochrony kolei, na której terenie pośrednio znajdują się wspomniane osłony.

Cel postawienia tych barierek od początku wydawał się kuriozalny. Osłaniały bowiem tylko część torowiska i służyły raczej za tablice ogłoszeniowe. Teraz nie służą nikomu i niczemu, tylko szpecą wiadukt.

Ciekawe, czy wandale „wyręczą” inne sztaby wyborcze w posprzątaniu powyborczych resztek. Plakatów z listopadowej kampanii pozostało jeszcze na miejskich murach sporo.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (21) Dodaj komentarz

~toja 18-12-2006 10:30
Przecież ta bariera wygląda jak by ktoś w nią "przydzwonił" autem.
~DoRo 18-12-2006 10:57
Bariery służą jako ochrona nad linią wysokiego napięcia TRAKCJI KOLEJOWEJ i zapobiegają aby przypadkowy przechodzień nie zrzucił metalowych przemiotów mogących doprowadzić do przebicia oraz porażenia prądem elektrycznym. Nie jest to wymysł na reklamy.
~Lechu 18-12-2006 11:01
Prawie w centrum , ruch spory i nikt nie widział ,,silaczy,,? Dziwne. Takie zachowania trzeba gnoic. Zaczyna sie od takiej ,,reklamy,, - jest niby OK ? - bo to nie dotyczy nas bezposrednio - do czasu...
~Rafal 18-12-2006 11:06
toja - slusznie to t wyglada:) A kandydatom dalbym szpachelki i do miasta ZRYWAC TE PLAKATY!!!
~krzychu 18-12-2006 12:58
miłosz sajnog - głosuj na miłoszaaaaaaaaaaa !!! hehe
~~papla 18-12-2006 17:17
Być może rzeczywiście M.Sajnog stał się przyczyną zniszczenia tych tablic. Jednak obserwując Jelenią Górę, przekonany jestem, że te tablice i tak zostałyby zniszczone bez względu na to, kto i jaką reklamę na nich by nakleił. Dziwnym natomiast jest, że rozbicie takiej płty musi być bardzo hałaśliwe ! a nikt nie słyszał ? mało ! nikomu w nocy to nie przeszkadzało ? skoro w pobliżu mieszczą się budynki mieszkalne. Coś mi się wydaje, że nie można się było dodzwonić na tel. zaufania - czyli 997. Inną rzeczą jest to, że jak na taką J.G posiadamy dość znaczne siły : Policji - Straży Miejskiej - dodatkowo ulice są ciągle patrolowane przez służby ochroniarskie - samochody patrolowe takich firm jak Jarex, Impel, Piast, Polalarm ciągle przemieszczają się po ulicach J.G i albo te służby łącznie z policją i strażą miejską nie chcą niczego widzieć ! albo w nocy poprostu śpią ! Z ul. 1-go Maja zginęło już kilka ławek ! Tutaj również nikt niczego nie zauważył - a jeżeli już to w dzień i tylko tyle, że nie ma ławek.
~mietek 18-12-2006 21:11
wandale podarli sajnoga!!! a nawet dobrze i tak nie wygrał wyborów ale popisać tablice markerem to ie ładnie a ci wandale to ***********!!!
~do papla 18-12-2006 22:33
Nazwa firmy brzmi JAREXS poza tym nie oni są od pilnowania ładu w mieście a auta patrolowe jadą zawsze tam gdzie wyśle je Stacja Monitoringu Alarmowego,jeśli coś widzą to mogą(i tak robią)powiadomić odpowiednie do tego służby.Klienta który płaci za ochronę swojego mienia nie interesuje że oni po drodze mieli"coś do zrobienia"a na spanie naprawde nie mają czasu.Co do reszty masz racje.
~tomek 18-12-2006 23:07
najlepiej niech kandydaci to posprzątają
~akt 19-12-2006 0:58
Przeciez to konsekwencja uderzenia samochodem! Ale szukacie pretekstu żeby tylko coś napisać na Miłosza etc. Spokojnych świąt życze :)
~leonid 19-12-2006 7:54
Firmy ochroniarskie nie mają obowiązku pilnować miasta - nie mają za to płacone. Straż miejska pracuje tylko do 16, później snują się tylko po mieście, udając patrol nocny. Na zabobrzu czy w ciemniejszych zaułkach nie spotkasz ich... Na policję z komórki nie dodzwonisz się... A sajnog mógł posprzątać swoje plakaty i nie byłoby problemu. Miłoszek, do dzieła! Gdzie twoje hasła o czystym mieście?!
~Dami 19-12-2006 8:43
Co do lawek reszte zabrala straż z tego wzgledu iż byly przygotowane do kradzieży wyciagniete z kostki brukowej.Ps firma ochroniarskim nie chce się nawet z samochodu wychodzić a wy chcecie aby pilnowaly miasta :):)
~do Dami 19-12-2006 13:20
leonid napisał najprościej jak można na temat ochrony,nie oni są od tego,czego się ich czepiasz!A wysiadają z auta tam gdzie muszą,gdzie klient płaci za ochrone,z tego te firmy się utrzymują i puki co płacący klient jest zadowolony ale Ty możesz po prostu o tym nie wiedzieć
~~papla 19-12-2006 15:55
-> do papla -> leonid Serdeczne dzięki za wskazanie jak się pisze JAREXS ! chociaż wcale nie byłem tego ciekaw ! Inną rzeczą jest to, że pisząc tu co kolwiek, dokładnie zdaję sobie z tego sprawę kto i do czego jest zobowiązany i co powinien robić ! Wybacz, ale szczerze zdziwiony jestem, że posadziłeś mnie o to, że nalegałbym na interwencję ochroniarzy jakiejkolwiek firmy ochroniarskiej ! Ja dokładnie wiem, iż ci ludzie (pomijając już fakt, że i tak tylko ok. 50% z nich nadaje się do tej pracy ) nie mają uprawnień do tego typu interwencji ! Jednak Ty zademonstrowałeś typowy model obywatela (miasto już obojętne !), który twierdzi, że g.... go obchodzi co się dzieje obok niego ! ważne jest tylko to co Ty masz do zrobienia i za co ci płacą ! a jak nie płacą, to niech wszystko szlag trafi - nie moje podwórko !!! - o to Ci chodziło ?Ja zmierzałem jedynie do tego, że patrole firm ochroniarskich (pomijając już to, że wiele z tych patroli wysyłanych jest na miejsce zdarzenia prze pracowników monitoringu oddalonych o dziesiątki a czasmi i setki kilometrów od J.G - i ich akurat grupa osób rozbijających cokolwiek co nie jest monitorowane przez daną firmę, guzik obchodzi)jednak jadąc na miejsce zdarzenia a widząc agresywnie zachowywującą się grupę, może powiadomić o tym policję czy SM - gdyż stosując tu tzw. logiczny ciąg zdarzeń, można przypus...ć, iż ta grupa przez nikogo nie zaczepiana, idąc i rozbijając pod drodze mało ważne rzeczy, jak butelka, kosz, jakiś słupek , dojdzie w końcu do takiej agresji, że wybije wystawę lub włamie się do sklepu gdyż jest praktycznie bezkarna i wszyscy się jej boją ! ->leonid ! typowo a społeczna postawa ! Jak Ci nikt nie zapłaci, to podejrzewam, że byłbyś uradowany jak widziałbyś, że włamują się do mieszkania sąsiada ! nie reagowałbyś ! bo sąsiad Ci nie płaci ! - chyba należysz do tej połowy co w ochronie nie powinna pracować ! A PÓKI co to klient nigdy nie będzie zadowolony, bo przyjeżdżasz tam zawsze już po włamaniu i najczęściej nie ma tam ani złodzieja ani towaru !!!! a po drodze widziałeś jak się włamują do sklepu, jednak nie poinformowałeś o tym nikogo ! bo tobie za to nie płacą !
~Skałek 19-12-2006 18:04
do papla.Było napisane że widząc takie sytuacje oni powiadamiają odpowiednie służby,głownie Policję,sami podejmować interwencji nie powinni bo wiąrze się to z oczekiwaniem na przyjazd Policji,zeznaniami z zajścia,pisanie notatek...to trwa długo a powinni być juz gdzie indziej.Tu naprawde nie chodzi tylko o te pieniądze
~Skałek 19-12-2006 18:11
papla a widziałeś kiedyś żeby ochrona była na miejscu przed włamaniem?
~~papla 19-12-2006 19:19
-> Skałek *cztaj wpis z 19.12.06 r. godz.15.55 - linjka 6 i 7 od góry ! Skoro trudne do zrozumienia, to tłumaczę : Podjęcie interwencji wiąże się z określonymi uprawnieniami a przede wszystkim z posiadaniem wiedzy co wolno a czego niewolno ! jaka jest podstawa prawna ! ect. etc. Tutaj raczej chodzi o powiadamianie odpowiednich organów o wojownicze nastawionych grupach wałęsających się nocami po ul. naszego miasta, które mniej lub bardziej hałaśliwy sposób demonstują brak szacunku do przedmiotów i rzczy użyteczności publicznej jak i przechodzących osób ! - zapytasz skąd wiem, że takie zgłoszenia nie są robione odpowiednim władzom odpowiedzialnym za ład i porządek w mieście ? No cóż ? jeżeli nawet są robione, to bardzo rzadko ! - przyczyna ? bo im nikt za to nie płaci ! jak powyżej napisał ktoś do Dami - bo istnieje coraz większa znieczulica społeczna - o czym nikt tu już nie napisał ! ale skoro nie ma za to płacone, to można przypus...ć dlaczego ta znieczulica narasta ! I tu naprawdę chopdzi tylko o pieniądze ! * Co do do pytania z 18.11 , to moja odpowiedź brzmi następująco ! - tam gdzie prawidłowo jest pełniona służba ochrony nie ma włamania ! czyli ochrona była na miejscu przed włamaniem ! a czy widziałem ? - myślę, że łatwiej byłoby mi powiedzieć czego nie widziałem !
~Do papla 20-12-2006 0:53
Napisałeś już tu bardzo dużo, więc może jeszcze wyjanisz mi co oznacza według ciebie że miasto posiada znaczne siły Policji, bo wedłog mnie to dwa patrole na całe miasto i całą gmine Janowice W. i całą gmine Jeżów s. to jest więcej niż nic, a czy widziałeś kiedyś śpiących Policjantów na słuzbie w nocy, podejrzewam, że nie więc ukróć troche swoją fantazje i nie obrażaj ludzi. A tak na marginesie to chyba za dużo się rozpisujesz bo Twoje gówniane słowo mało kogo interesuje.
~~papla 20-12-2006 9:46
-> Do papla Widzisz, problem w tym, że najprawdopodobniej również jesteś policjantem ! a na dodatek nie potrafisz przeczytać - a jeżeli już, to zapewne masz problem ze zrozumieniem. Tak dla Ciebie, to każde zdanie zaczyna się od dużej litery a kończy się kropką, jeżeli w środku używane są znaki interpunkcji, dwukropek, myślnik, przecinek, nawias etc. - to to co jest napisane po tych znakach należy do tego samego zdania i należy to czytać łącznie, gdyż wyraża to jedną myśl. A tak na marginesie, następnym razem zanim cokolwiek napiszesz, to przeczytaj dwa razy tekst, albo czytaj aż zrozumisz -= a dopiero później bierz się za obrażanie ludzi. "Naspisałeś już tu bardzo dużo," "to chyba za dużo się rozpisujesz," "Twoje gówniane slowo mało kogo interesuje" No to Ty inteligentny jesteś ! i jeszcze taki władczy charakter - podpisuj się "cenzor"
~leonid do ~papla 20-12-2006 12:19
Co za gość! Skąd ty wyssałeś takie brednie?! Jakieś włamania do sąsiada itp.? Przeczytaj jeszcze raz powoli mój post i spróbuj go zrozumieć (to może być dość trudne dla ciebie, ale spróbuj)! Gdzie ty widzisz aspołeczną (pisane razem, cenzorze od siedmiu boleści) postawę?! Napisałem tylko jaka jest faktycznie sytuacja patroli w mieście. A to, że zwróciłem się do miłosza o posprzątanie - nie tylko ja mam dość tej pyzatej twarzyczki w każdym miejscu miasta! ps. Jak próbujesz komuś dawać rady odnośnie ortografii i gramatyki, to naucz się pisać takie wyrazy jak "cokolwiek" - piszę się razem i sam zacznij stosować dużą literę na początku zdania. Oprócz tego wyjaśnij, co to znaczy "rozbić wystawę", bo jakoś tego nie ogarniam? Można rozbić szybę, butelkę ale wystawę? Generalnie - twoje posty to słowotok bez ładu i składu... Musisz zmienić tabletki!
~~papla 20-12-2006 14:23
Nie gadajcie ze mną bo jestem cymbałem, przecież sam sobie przeczę i jestem najmądrzejszy na świecie!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group